Zavrieť

Porady

Pásový herpes

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Máte niekto "skúsenosti" s pásovým herpesom? Ako ste ho liečili? Akákoľvek rada poteší a pomôže.
Usporiadat
gabriska gabriska

gabriska je offline (nepripojený) gabriska

Ked som si pred tyzdnom nasla pod pravym prsnikom svrbiace pluzgieriky, hned mi bolo jasne, o co ide.Zvykne sa mi robievat herpes na pere, vacsinou prave vtedy, ked je organizmus oslabeny, napr. menzes, stres, choroba a pod.Herpes zoster mam 1. krat, nastastie len v lahsej forme a mozem potvrdit, ze jeden z hlavnych spustacov bol prave dlhodoby stres a celkovo oslabena imunita (caste pozivanie ATB, angina, bronchitida atd).Aj momentalne beriem uz 11.den penicilin na anginu.Svokra mi na to poradila laliovy list nalozeny v liehu, ktr. by mal herpes vysusit, to vsak u mna nezabralo. Kozna dr. mi predpisala tekuty puder s 1% mentolu, ktr. aspon na chvilu poskytne ulavu chladivym ucinkom + thyamin (vit. B1).Po tyzdni uz je herpes na ustupe, no stale citim palivu bolest este aj na chrbte, kedze ako je zname, virus postihuje cely nerv okolo trupu.Vraj pomahaju aj studene obklady, napr. vrecko s ladom a pod.V kazdom pripade by som ale nezanedbavala navstevu u lekara.
0 0
zuzka.k zuzka.k

zuzka.k je offline (nepripojený) zuzka.k

mne sa pred tyzdnom vyhodili fliacky(18r), neskor pluzgieriky pod lavym prsom..preslo to az k chrbtici-herpes zoster. No tak som zasla k doktorke a ta mi na to dala herpesin krem..natierat kazde 4 hodiny a lieky Telviran 200mg papat 4 tbl denne..+thyamin(vit B1) a piridoxin(vit B6)..a tiez som sa jej pytala na tekuty puder a povedala ze to by nebolo dobre riesenie lebo by to este viac zhorsilo..takze tak, aby ste vedeli ze tekuty puder na herpes zoster.ee...
0 0
gabriska gabriska

gabriska je offline (nepripojený) gabriska

zuzka.k Pozri príspevok
mne sa pred tyzdnom vyhodili fliacky(18r), neskor pluzgieriky pod lavym prsom..preslo to az k chrbtici-herpes zoster. No tak som zasla k doktorke a ta mi na to dala herpesin krem..natierat kazde 4 hodiny a lieky Telviran 200mg papat 4 tbl denne..+thyamin(vit B1) a piridoxin(vit B6)..a tiez som sa jej pytala na tekuty puder a povedala ze to by nebolo dobre riesenie lebo by to este viac zhorsilo..takze tak, aby ste vedeli ze tekuty puder na herpes zoster.ee...
Ahoj Zuzka, mne osobne ten tekuty puder velmi pomohol.V tvojom pripade sa uz ale jednalo pravdepodobne uz o trosku horsiu formu, preto ti dr. predpisala aj lieky, ktr. si spominala. Takze pri tej nasadenej liecbe u Teba by ten puder asi naozaj moc nezabral. V kazdom pripade sa ale pudrom nic nepokazi a skor pomoze, min. pocitom ulavy, pretoze ma prijemny chladivy ucinok.
Prajem Ti skore uzdravenie a este jedno: Nezlakli sa, ked ta to miesto (a nielen prave to), kde si mala pluzgieriky bude svrbiet aj po par mesiacoch, prip. rokoch. Je to tym , ze herpes zoster je vlastne nervove ochorenie, a hoci vyrazka moze byt len jedna, postihnuty je cely nerv dookola a clovek to pocituje ako traumu este dlhy cas po....
0 0
vladimír Burík vladimír Burík
Všetkým ďakujem pekne.
Vlado
0 0
vladimír Burík vladimír Burík
Ďakujem.
0 0
ankaa ankaa

ankaa je offline (nepripojený) ankaa

mam pasovy opar a co ma najviac trapi je to , ze mam vyrazky vo vlasoch, ktore stipu a svrbia. Neviete mi niekto poradit, co sa da pouzit na zmiernenie? Dakujem za kazdu radu
0 0
luckapastvova luckapastvova

luckapastvova je offline (nepripojený) luckapastvova

Aj ja prajem čo najrýchlejšie uzdravenie!

Ja mávam tiež veľmi často opary, našťastie len na pere alebo nose.
Nezávidím Vám bolesť pri pásovom opare, lebo len taký maličký na pere, bolí poriadne.
Ja ho chytám zväčša pri strese, menzese a zo slniečka. Preventívne si raz za mesiac nasadím vitamín B a keď mi už hrozí nejaký ten opar tak sa natieram mastičkou "Zovirax". Myslím si ale, že je len na menšie opary. Pred týždňom som si kúpila aj čaj proti oparom. Je z nejakých vysokohorských rastlín, špeciálne pripravovaný.
0 0
benny2 benny2

benny2 je offline (nepripojený) benny2

Kožný lekár predpíše injekcie a antibiotiká sú aj mastičky.
0 0
michal29 michal29

michal29 je offline (nepripojený) michal29

Dostal som pásový opar pred mesiacom. Lekár mi predpísal injekcie B6 , ktoré som užíval týždeň a dva dni potom uz len vitamín B v tabletkách . bolest mi ustúpila aj prestalo svrbieť. Momentálne to mám v konečnom štádiu vidno mi stopy na boku dúfam, že mi zmiznú. Rád by som sa tu všetkých opýtal, , či sa môžem pri tomto ochorení sprchovať . Nemám to v najhoršom stave , práve že mi to už vyschlo a chrasty odpadli. Len mi vidno stopy. Neporadí mi niekto?
0 0
1zuzana 1zuzana

1zuzana je offline (nepripojený) 1zuzana

Skuste Tea Tree olej (alebo krem).
0 0
maik maik

maik je offline (nepripojený) maik

Pásový herpes sa dobré lieči sprejom prvej pomoci aloe vera. Obsahuje 15 druhov byliniek a k tomu sa natiera koncentrát. Zastavuje svrbenie, hoji zápal, postihnuté miesto, veľmi rýchlo.
0 0
branislavp branislavp

branislavp je offline (nepripojený) branislavp

Ahojte poraďáci, ďakujem za Vaše rady.
0 0
NataliaM NataliaM

NataliaM je offline (nepripojený) NataliaM

Dobrý Deň.Pásovýopar sa mi vyhodil asi pred 4 dňami, mám ho strašne veľký , mám ho po celok krku a aj kúsok zozadu na chrbte.Strašsne ma to páli a škriabe a v noci nemožem ani spávať.na to že mám iba 15 rokov, zatial som vačšiu bolesť nezažila.Ideo poruchu nervov.Pani doktorka mi dala tabletky Zovudex a žltý púder.nevie mi ešte niekto niečo dobré poradiť?ďakujem
0 0
Marek777 Marek777

Marek777 je offline (nepripojený) Marek777

skuste koloidne striebro ...
0 0
shaarka shaarka

shaarka je offline (nepripojený) shaarka

a co odporucate pre tehotne? som v 7tt a herpes sa mi vyhodil prvykrat v zivote, tiahne sa od brady po ucho, boli to ako slak. nadadnute mam aj tkanivo, uzliny.
Dr mi na to dala ina gafrovu masticku a B komplex.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Zavitaminizuj sa,vitamíny pre tehotné,lokálne može byť Aloe vera spray,Tee Tree olej,Traumeel masť,všetko su to bylinkové preparáty.A oddych doma,neprechodiť,aspon pár dní odspať.
1 0
alex33 alex33

alex33 je offline (nepripojený) alex33

Dobrý deň, na úrovni pásu na ľavej strane brucha sa mi pred 5 dňami objavilo asi 10 vyrážok a pri pupku 3, ktoré svrbeli a neskôr sa v nich objavila číra tekutina, žiadne výrazné bolesti necítim, ani som necítila, len svrbenie a pri pupku slabé pálenie. Doktorka to diagnostikovala ako pásový opar a odporučila tekutý púder s mentolom a b-komplex. Mohla som to dostať, že som zrazu a naraz začala športovať?Neviem však, či sa môžem normálne kúpať, čoho sa mám vyvarovať a kedy môžem zasa aktívne športovať. Ako dlho je to infekčné, či sa môžem stretávať s tehotnou kamarátkou.
0 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

Dobrý deň, prosím o skúsenosť, môže byť pri pásovom opare aj zimnica a zvýšená teplota? A bolesť je veľmi veľká? Ďakujem.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Ano,môže,je to vírusová infekcia a podľa toho sa má aj pacient chovať.Kľud na lôžku,zbytočne to neroznášať a zrážať teplotu,tlmiť bolesti.
2 0
Iwett Iwett

Iwett je offline (nepripojený) Iwett

BXLmiami Pozri príspevok
Ano,môže,je to vírusová infekcia a podľa toho sa má aj pacient chovať.Kľud na lôžku,zbytočne to neroznášať a zrážať teplotu,tlmiť bolesti.
Ďakujem za odpoveď, má človek strach, nech niečo nezanedbá, keď až do nemocnice sa môže dostať....fajn že existuje porada, kde sa vymieňajú skúsenosti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať