Zavrieť

Porady

Pásový herpes

Dada Dada

Dada je offline (nepripojený) Dada

Máte niekto "skúsenosti" s pásovým herpesom? Ako ste ho liečili? Akákoľvek rada poteší a pomôže.
Usporiadat
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

Iwett Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o skúsenosť, môže byť pri pásovom opare aj zimnica a zvýšená teplota? A bolesť je veľmi veľká? Ďakujem.
pasovy herpes a pasovy opar je to iste?
0 0
Zdenka 0705 Zdenka 0705

Zdenka 0705 je offline (nepripojený) Zdenka 0705

stormcatcher Pozri príspevok
pasovy herpes a pasovy opar je to iste?
áno
0 0
kaivorus kaivorus

kaivorus je offline (nepripojený) kaivorus

radšej so servítkou, ale pravdivo, ...ten, ktorý hľadá správnosť riešenia odstranovania zdr. problémov, na rôznych úrovniach bytia... ...viac
Pásový opar spôsobuje "planá neštovica".Postihuje nervové zakončenia v koži.Dá sa veľmi rýchlo vyriešiť. Oficiálna medicína nemá na tento problém liek.
Liečba sa v oficiálnej medicíne zameriava na skrátenie akútnej fáze bolesti a vyrážok, minimalizáciu bolesti a nepohody.
Príčinou býva slabý imunitný systém.
Riešenie existuje...
0 0
VieraPopluharova VieraPopluharova

VieraPopluharova je offline (nepripojený) VieraPopluharova

Iwett Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o skúsenosť, môže byť pri pásovom opare aj zimnica a zvýšená teplota? A bolesť je veľmi veľká? Ďakujem.
Ano pri pasovom opare, moze byt zimnica, vysoka teplota, a najhorsie su velke bolesti, pokial mozem poradit co najskor navstivit neurologa a zahajit liecbu, bohuzial nie je krátka, ale je to zalezitost niekedy aj na 3 mesiace,a najhorsie je , kto ho uz raz dostal, je velmi náchylny na opakovane vyskyty, treba podporit imunitny system a vyhybat sa stresu,
2 0
Viem pomôcť Viem pomôcť

Viem pomôcť je offline (nepripojený) Viem pomôcť

Suhlasim,imunitny system ale lekari tazko daju do poriadku......ja mam skusenosti s bioptronovou svetelnou terapiou, velmi vie pomoct.......
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

kaivorus Pozri príspevok
Pásový opar spôsobuje "planá neštovica".Postihuje nervové zakončenia v koži.Dá sa veľmi rýchlo vyriešiť. Oficiálna medicína nemá na tento problém liek.
Liečba sa v oficiálnej medicíne zameriava na skrátenie akútnej fáze bolesti a vyrážok, minimalizáciu bolesti a nepohody.
Príčinou býva slabý imunitný systém.
Riešenie existuje...
.... tak napíš (to riešenie)
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

Zdenka 0705 Pozri príspevok
áno
nemam na to prijemnu spomienku. kamaratovi na to umrela matka. herpes napadol vnutorne organy. vraj je to uz vtedy neliecitelne.
0 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

stormcatcher Pozri príspevok
nemam na to prijemnu spomienku. kamaratovi na to umrela matka. herpes napadol vnutorne organy. vraj je to uz vtedy neliecitelne.
Až na to,že kamaratova mama musela mať aj iné,veľmi závažné zdravotné ťažkosti.Inak Herpes vnutorné organy ťažko napadne.
0 0
stormcatcher stormcatcher

stormcatcher je offline (nepripojený) stormcatcher

BXLmiami Pozri príspevok
Až na to,že kamaratova mama musela mať aj iné,veľmi závažné zdravotné ťažkosti.Inak Herpes vnutorné organy ťažko napadne.
to neviem, ani nemam sajnu. mozno je viac druhov herpesu. len tak to oznamil, ze umrela na herpes.
0 0
Darina1234 Darina1234

Darina1234 je offline (nepripojený) Darina1234

No, pridam aj ja skusenos,ť v našej rodine sestra dostala pasovy opar na oko asi pred tromi rokmi a stale trpi na oko, dokonca jej hrozi transplantacia rohovky, oko boli a presava nan vidieť. Pre mna ako laika to svedči, že choroba sa nevyliečila, hoci sesra stale navštevovala ocneho lekara.
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Darina1234 Pozri príspevok
No, pridam aj ja skusenos,ť v našej rodine sestra dostala pasovy opar na oko asi pred tromi rokmi a stale trpi na oko, dokonca jej hrozi transplantacia rohovky, oko boli a presava nan vidieť. Pre mna ako laika to svedči, že choroba sa nevyliečila, hoci sesra stale navštevovala ocneho lekara.
Herpes sa ani vyliečiť nedá. Jeho pôvodcom je vírus, ktorý ostáva v tele. Za určitých okolností (oslabenie imunity, stres, vyčerpanosť organizmu ap.) sa môže znovu aktivizovať a spôsobiť problémy na inom mieste. Takže obviňovanie lekárov nie je namieste.
http://www.herpes.sk/co_je_herpes.html
2 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

Iwett Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím o skúsenosť, môže byť pri pásovom opare aj zimnica a zvýšená teplota? A bolesť je veľmi veľká? Ďakujem.
Pásový opar som mala tiež, ale žiadny z týchto príznakov sa neobjavila, ani zvýšená teplota , ani zimnica..ale teda bolesť bola riadna, len nejak ani lekár hneď neurčil o čo ide.
4 0
Lubaba Lubaba

Lubaba je offline (nepripojený) Lubaba

VieraPopluharova Pozri príspevok
Ano pri pasovom opare, moze byt zimnica, vysoka teplota, a najhorsie su velke bolesti, pokial mozem poradit co najskor navstivit neurologa a zahajit liecbu, bohuzial nie je krátka, ale je to zalezitost niekedy aj na 3 mesiace,a najhorsie je , kto ho uz raz dostal, je velmi náchylny na opakovane vyskyty, treba podporit imunitny system a vyhybat sa stresu,
neviem prečo treba navštíviť neurológa, myslím že herpes zoster je záležitosť kožného lekára
0 0
Silvernola Silvernola

Silvernola je offline (nepripojený) Silvernola

Lubaba Pozri príspevok
neviem prečo treba navštíviť neurológa, myslím že herpes zoster je záležitosť kožného lekára
Je to zápal nervu spôsobený vírusom a prejavuje sa (okrem iného) vyrážkami na koži.
Herpes vírus typu 3 spôsobuje kiahne (varicella) – je to bežné detské ochorenie, ktoré sa prejavuje vodnatými vyrážkami po celom tele, na slizniciach i vo vlasatej časti hlavy. Mamičky ho dobre poznajú, pretože je to ochorenie, ktoré vzniká prevažne v detskom veku. Malé deti ho znášajú pomerne dobre, u dospelých však ochorenie môže mať i závažnejší priebeh. Tento vírus po prekonaní kiahní človek prenáša väčšinou v špecifických nervových bunkách a aktivuje sa len veľmi zriedkavo, o to nepríjemnejšia a závažnejšia je jeho aktivácia. Ochorenie sa nazýva pásový opar alebo po latinsky herpes zoster (v angličitine aj shingles). Postihuje väčšinou jeden nerv, ktorý je zapálený „zvnútra“ (teda pod kožou – čo nevidno, ale spôsobuje to pacientovi ukrutné bolesti) a na koži sa prejavujú vyrážky, ktoré sú podobné ako pri kiahňach. Temer vždy bolesť predchádza pred výsevom vyrážok. Ak sa pásový opar (herpes zoster) včas a správne nelieči vyrážky síce zmiznú, ale môže pretrvávať bolesť. Dlhodobo až doživotne. Je to jedna z najintenzívnejších bolestí – nazýva sa neuralgická a je to presne ten typ bolesti, ktorý sa vyskytuje pri „boľavom zube“. Lenže zub sa dá vytrhnúť ale nerv nie.
6 0
BXLmiami BXLmiami

BXLmiami je offline (nepripojený) BXLmiami

Herpes zoster je vírusové ochorenie,ktoré človeka postihne a priebeh závisí od celkovej kondícii človeka.Takže pokiaľ si mladý a zdravý,tak ani často nepostrehneš že sa niečo deje,je kopa ľudí ktorí to prechodia.Ale ak ťa to zastihne v situácii oslabeného organizmu je malér priamo umerný oslabeniu.Ak ťa to zastihne po transplantácii,ťažkom infarkte,Ca alebo pri imunotherapii,môže sa z toho vyvinuť aj smrteľný problém,taktiež pri silne imunitne zlých maličkých detí.Co sa týka herpesau na oku tam sa jedná o to,že virus sa vyhodí a odhoji jazvou,další sa vyhodí a odhoji jazvou,až je napokon miesto rohovky jazva,ktorou sa nedá pozerať.S tým lekári nič nemaju,a rohovka je ťažko poškodená.Takže všetci s herpesom zaliezť a neroznášať virusy.
6 0
AlaNR AlaNR

AlaNR je offline (nepripojený) AlaNR

Som, kto som...
Ja som si dosť dlho myslela, že moje opuchnuté očné viečka má na svedomí herpes simplex. Na moje prekvapenie je to zoster, teda pásový opar.
Imunologička mi nasadila Isoprinosine na podporu imunity, mala by som ho brať dlhodobo, denne 4 tabletky,v prípade potreby dávku zvýšiť.
Nebrali ste to niekto? Nemá to nejaké vedľajšie účinky? Dočítala som sa iba, že mám piť veľa vody, pretože to má vplyv na ľadviny...
0 0
Katy a R Katy a R

Katy a R je offline (nepripojený) Katy a R

BXLmiami Pozri príspevok
Herpes zoster je vírusové ochorenie..............
.. Takže všetci s herpesom zaliezť a neroznášať virusy.
ja ešte aj zvýrazním.... aby sa na toto nezabúdalo....
0 0
rad0k rad0k

rad0k je offline (nepripojený) rad0k

pasovy herpes mozno liecit pomocou acikloviru alebo famcikloveru + terapiou s bioptronom a je po probleme...
Naposledy upravil arizona : 14.07.10 at 22:16 Dôvod: vymazaná samo-reklama
0 0
ansa22 ansa22

ansa22 je offline (nepripojený) ansa22

Ahojte, ja sa tiez pripajam medzi absolventov tejto choroby, nastastie ja som ju zvladla bez akychkolvek obmedzeni . Jedine, co mi herpes pripominalo bol neprijemny flak vyrazok na chrbte, ale inak nic. Ani bolesti, ani horucky, ani malatnost, fakt nic.... Iba doktorka mi potvrdila, ze predsalen ide o pasovy opar (pozn. bola som tam pri inej kontrole a pre istotu som sa spytala, co to mam za vyrazky). Jedinu terapiu, co som zahajila, bola liecba koloidnym striebrom. Aj som ho pila a aj som si nechavala tampony prilozene na vyrazkach. Po dvoch dnoch boli vyrazky zasusene, ale uplne zmizli az po mesiaci. Aj ked som virus zvladla bez problemov, asi by som nebola rada, keby sa vratil.....
0 0
tijo tijo

tijo je offline (nepripojený) tijo

ahojte, minulý rok v septembri som dostal Herpes zoster tj. PO, poviem Vám nie ej to sranda, príčinou môže byť stres, vážna choroba v pozadí o ktoreja ni enviete, ale v každom prípade ide o zoslanie imunity. kedže som aj biochemik, je ajsné, že netreba liečiť len vonkajšie prejavy, tj. kožu a pľuzgieriky, ale komplexne entivírové prípravky, hodne vitamínov radu C,E,B, zinok, selén. a najnovšie aj aminokyselinu L-lyzín, ktorý má silné antiherpetické vlastnosti, spolu s echináceou je skvelá kombinácia na posilnenie imunity ale aj an boj proti vírom. netreba to podceniť, lebo lyzín som nasadil až nedávno, (skoro po 9mes.) ked začal som mať prejavy zápaly sedacieho nervu a spolu s neuralgičkou sme nato prišli, že to môže byť aj napdnutie týmito vírami,. po nasadení lyzínu za dva dni zmyzli bolesti, a zlepšuje sa to. Takže ešte raz nepodceňujte to, menej stresu, veľa spánku, oddychu, doplnky vitamínov a AK lyzín.
3 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať