Zavrieť

Porady

živnosť

Chcela ba som sa spýtať, od 5.1.2006 mám pozastavenú živnosť na pol roka. Túto živnosť chcem po vypršaní pozastavenia zrušiť. Teraz si vybavujem novú živnosť na iné práce ako bola tá prvá. Budem musieť platiť soc.poistenie? Od kedy mi vyplýva povinnosť ich začať platiť ak budem mať živnosť novú?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    Načo si chceš živnosť zrušiť a znova založiť? Veď ti stačí, ak si len rozšíriš živnosť o nové vykonávanie prác. Alebo tebe sa jedná hlavne o neplatenie odvodov do SP?

    Mirkaa je offline (nepripojený) Mirkaa

    Mirkaa
    Ono ide v podstate o to, že ja som si prerušila živnosť s tým, že som si naivne myslela, že po dvoch mesiasoch si ju môžem znovu obnoviť /moja chyba, že som sa skorej neinformovala/ a teraz tú živnosť potrebujem. Na pôvodnej živnosti mám určitú činnosť, ktorú teraz nevykonávam, ale budem vykonávať inú činnosť, na ktorú si idem zakladať tú novú živnosť. Informovala som sa na živnostenskom a zistila som, že inšie mi neostáva len si teraz tú živnosť založiť a potom tú pôvodnú zrušiť.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.