Zavrieť

Porady

INTRASTAT

ahojte všetci,
vie mi niekto povedať či sa robia nejaké kurzy, alebo školenia pre spracovanie údajov pre Intrastat ?
vďaka - martuľa
Usporiadat
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Prosim Vas,
Ked davam kumulovat hlasenie pred vygenerovanim a vytlacim si ho tiez kumulovane, nic tym nepokazim?
0 0
dogicka dogicka

dogicka je offline (nepripojený) dogicka

Ahojte, potrebovala by som radu. Firma podávala intrastat prostredníctvom zástupcu. Teraz začala podávať intrastat sama. Zmenu nahlásili. Chce ho podávať elektronicky, ako treba postupovať? Treba sa znova registrovať na štatistickom úrade? Ďakujem za radu...
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

Orsz Pozri príspevok
Intrastat - to je štatistika, nie odvod daní. V prvom rade ak vznikne povinnosť, treba to dodržiavať a posielať v riadnych termínoch. O kontrole - fyzickej som ešte nepočula. Kontrolujú to len v spolupráci s DU, ale i tak to nie je vždy to isté. Ja napr.účtujem konsignačný sklad - a DPH a vykazovanie tovaru v intrastate sa mi rozchádzajú. Tu to nemusí sedieť na korunu, ani v prípade kontroly, pretože v ustanoveniach intrastatu je napísané, že opravné výkazy sa dávajú iba v prípade väčších rozdielov, je to všetko na www.statistics.sk, intrastat.
Vedeli by ste mi poradiť, ako mám robiť DPH a intrastat,ak máme zriadený konsignačný sklad v krajine EÚ,tovar je určený pre jedného konkretného odberateľa. V priebehu mesiaca tam urobíme viac dodávok tovaru a fa robíme na základe toho, koľko tovaru si odberateľ odoberie zo skladu. Má sa uvádzať do instrastatu celkové vyvezené množstvo za mesiac a do DPH oslobodený vývoz, alebo sa uvádza iba skutočne odobratý tovar?
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

ivako Pozri príspevok
Vedeli by ste mi poradiť, ako mám robiť DPH a intrastat,ak máme zriadený konsignačný sklad v krajine EÚ,tovar je určený pre jedného konkretného odberateľa. V priebehu mesiaca tam urobíme viac dodávok tovaru a fa robíme na základe toho, koľko tovaru si odberateľ odoberie zo skladu. Má sa uvádzať do instrastatu celkové vyvezené množstvo za mesiac a do DPH oslobodený vývoz, alebo sa uvádza iba skutočne odobratý tovar?
Už som to našla na stránke DR SR. Ak by to niekomu pomohlo, pripájam:
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Prosim Vas o radu,
chcel by som sa opytat ci je predmetom INTRASTATU aj dovezeny reklamny material (brozury)?
A taktiez dovoz nakladneho automobilu zo zahranicia?
0 0
Vlasta Č. Vlasta Č.

Vlasta Č. je offline (nepripojený) Vlasta Č.

Vie mi niekto poradiť? :
firma si vybavila licencie na dovoz zbraní a streliva z ČR a Rakúska.
Štvrťročne sa podáva výkaz o dovoze a vývoze citlivých tovarov na Ministerstvo hospodárstva.

Máte niekto skúsenosti s vyplňovaním takéhoto výkazu?? S Ú R N E!!!

Vďaka!!!
0 0
Surehand Surehand

Surehand je offline (nepripojený) Surehand

Ak sa neurazíte, prispejem aj ja jednou otázkou. Časť tovaru, ktorý predávame, vozíme od zahraničných spoločností, všetky však majú pobočky na Slovensku a cez tieto je to aj fakturované, akurát tovar nám vozia zo zahraničných skladov. Sme povinní viesť Intrastat, či nie? Skúšal som to hľadať, ale priznám sa, mám s toho guláš...
A asi ešte jedna otázka. U nás na predajni nakupovalo niekoľko zahraničných firiem, normálny klasický maloobchodný predaj, ako keď kupujete desať rožkov a dva litre mlieka, platba v hotovosti, ale na doklade sú uvedené údaje firiem, talianskych a českých. Má to niečo s Intrastatom, či nie?
Neznášam túto byrokraciu...ˇ
Už vopred ďakujem za odpoveď. Fakt ma toto všetko okolo znechucuje a som moc rád, ak sa nájde človek, ktorý dokáže poradiť.
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

Prosím Vás,
je predmetom intrastatu aj dodanie služby - frézovanie kľúčov, ktoré nám robili v PL?
Ďakujem
0 0
MartinkoK MartinkoK

MartinkoK je offline (nepripojený) MartinkoK

MartinkoK Pozri príspevok
Prosím Vás,
je predmetom intrastatu aj dodanie služby - frézovanie kľúčov, ktoré nám robili v PL?
Ďakujem
Prosím nikto neporadí, podľa mňa to nie je predmet intrastatu ale nakoľko sa jedná o dosť vysoku sumu, radšej sa chcem uistiť.
0 0
fizzy fizzy

fizzy je offline (nepripojený) fizzy

Prosim Vas, ked mam dobropis na tovar ktory sme asi tyzden predtym priviezli z EU do tuzemska a teraz ho posielam naspat, ako to nahodim do intrastatu? vie mi niekto poradit, alebo naviest na nejaku publikaciu s radou?
dakujem Vam.
0 0
ivako ivako

ivako je offline (nepripojený) ivako

fizzy Pozri príspevok
Prosim Vas, ked mam dobropis na tovar ktory sme asi tyzden predtym priviezli z EU do tuzemska a teraz ho posielam naspat, ako to nahodim do intrastatu? vie mi niekto poradit, alebo naviest na nejaku publikaciu s radou?
dakujem Vam.
..:: Vrátenie a náhrada tovaru
Vrátenie tovaru a náhrada tovaru sú transakcie podliehajúce INTRASTAT-SK hláseniu. Hlásenie sa predkladá podľa smeru, v ktorom je tovar odoslaný, t.j.
  • tovar vrátený z iného členského štátu ako prijatie,
  • tovar, ktorý sa vracia do iného členského štátu ako odoslanie,
  • náhradný tovar z iného členského štátu ako prijatie,
  • náhradný tovar do iného členského štátu ako odoslanie.
Hodnota vráteného tovaru sa určí ako hodnota, ktorá sa pôvodne fakturovala.
Hodnota náhradného tovaru zodpovedá hodnote, ktorá by sa bola fakturovala v prípade nákupu alebo predaja. Je to zvyčajne trhová cena tovaru.

V odseku 18 Druh obchodu sa uvedie kód 2/1 pre vrátenie tovaru, kód 2/2 pre náhradu tovaru za vrátený tovar a kód 2/3 pre náhradu tovaru, ktorý nebol vrátený.
choď na stránku www.colnasprava.sk, vyber si intrastat a nájdeš, čo potrebuješ
0 0
lilly1210 lilly1210

lilly1210 je offline (nepripojený) lilly1210

S nervami v koncoch...
mam otazku. intrastat sa ma podavat do 15 dna kazdeho mesiaca. co v pripade, ze bol poslany neskor?
0 0
bedd bedd

bedd je offline (nepripojený) bedd

Podľa colného sadzobníka zaradíš každý tovar. Pomôž si všeobecnými pravidlami 1 až 6. Alebo pošli opis a zašlem ti ho!
Ahoj
0 0
popojovam popojovam

popojovam je offline (nepripojený) popojovam

prosim vas ako a kde mam najst prislusne kody na tovar
0 0
Gabi03 Gabi03

Gabi03 je offline (nepripojený) Gabi03

popojovam Pozri príspevok
prosim vas ako a kde mam najst prislusne kody na tovar
V colnom sadzobníku.
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

Mate niekto skusenosti s opravnym podanim Intrastat hlasenia?
Za marec nam v hlaseni chybaju 3 faktury za tovar z Poľska. Predpokladam,ze je potrebne zaslat opravne hlasenie. Ci je taka moznost zahrnut ten tovar do hlasenia za apríl. Su nejake sankcie za opravne hlasenia?
0 0
macula macula

macula je offline (nepripojený) macula

zuzanask Pozri príspevok
Mate niekto skusenosti s opravnym podanim Intrastat hlasenia?
Za marec nam v hlaseni chybaju 3 faktury za tovar z Poľska. Predpokladam,ze je potrebne zaslat opravne hlasenie. Ci je taka moznost zahrnut ten tovar do hlasenia za apríl. Su nejake sankcie za opravne hlasenia?
Tu nejde o opravné hlásenie, ale dodatočné a to tak, že v bode 6a) poradové číslo hlásenia v sledovanom období napíšete 2 a uvediete chýbajúce tovary.
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

Dobrý den, nám chodí z talianska materiál na topánky mi ich tu vyrobíme a posielame naspať do Talianska, my robíme pre nich vlastne len službu. Treba robiť intrastat, že k nám prišiel materiál?
0 0
m.hladka m.hladka

m.hladka je offline (nepripojený) m.hladka

som
NIE, až ked bude výška prahu 200.000,-€/ rok
0 0
31Jankal 31Jankal

31Jankal je offline (nepripojený) 31Jankal

a treba ho aj zaúčtovať? ked hned ide do spotreby
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať