Zavrieť

Porady

Potvrdenie o príjme z Anglicka

Prosím Vás o radu. SZČO ukončila živnosť v júli 2006. Potom pracoval
ako zamestnanec v CR. Posledné dva mesiace pracoval v Anglicku.
Na potvrdení z Anglicka má uvedenú iba priemernú mzdu a uvedené
obdobie. Nedá príjem podľa tohto potvrdenia zahrnuť do DP.
Aké potvrdenie by mal mať z Anglicka? Kedy ho v Anglicku vystavujú?
Usporiadat
Kelis Kelis

Kelis je offline (nepripojený) Kelis

Ak som všetko správne pochopila a ak má niekto príjem v SR aj Anglicku v jednom roku je povinný podať DP. Uplatní si nezdaniteľnú časť na daňovníka za rok 2008, bude robiť DP typ A, kde spočíta príjem zo SR aj Anglicka (po prepočítaní priemerným kurzom libry za r.2008 je to 39,52), odvody a výjde mu základ dane, ktorý potom v dôsledku vyňatia príjmov zníži o ZD z Anglicka. Daň uvedie iba zrazenú v SR podľa § 35, vychádza preplatok.

Prosím, prosím, je to o.k.?????????????????????????????????????????????? ???????????????????????????????????????????
0 0
Kelis Kelis

Kelis je offline (nepripojený) Kelis

Prosím, prosím, potrebujem to vedieť.
Naposledy upravil Kelis : 21.03.09 at 04:12
0 0
lulecko lulecko

lulecko je offline (nepripojený) lulecko

Dobrý deň, chcem sa spýtať už do budúcnosti. Priateľovi som robila daňové za rok 2008. Teraz bude celý rok 2009 robiť v UK, musím mu robiť aj tak daňové i keď bude nulové?

Ďakujem za odpoveď.
0 0
jana616 jana616

jana616 je offline (nepripojený) jana616

Marína Pozri príspevok
Príjem si musí rozdeliť na obdobie do 31.12.2008 a od 1.1.2009. Do DP za r.2008 zahrnie príjem dosiahnutý v r.2008. Najvhodnejšie sa príjem a odvody rozdeľujú z výplatných pások. Príjem od 1.1.2009 uvedie v DP, ktorý bude podávať za r.2009.
Ako sa rozdeluje prijem do 31.12.2008 a od 1.1.2009??? Ako je to s prelomovym tyzdnom? Treba to prepocitat pomerne na dni (3 pracovne dni patria do roku 2008 a 2 prac. dni do roku 2009) alebo cely tyzden dat do dp 2009? Precitala som uz vela clankov ...no nikde sa to neuvadza ;o(
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať