Zavrieť

Porady

Preúčtovanie vkladu spoločníkov

Ahjte Poraďaci,

potrebovala by som poradiť. Konateľ by chcel vklady do frirmy preučtovať nechce to mat na ucte 365, ale na ucte - v uctovnej triede 4. Mozte mi poradit na ktory by som to mala účtovať. Ďakujem za radu.
Usporiadat
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Marti.ka Pozri príspevok
Naozaj mi nevie niekto pomôcť, príp. nejako nesmerovať, kde by som niečo o tomto mohla nájsť?
Ja nevidím problém pri účtovaní vkladu od spoločníka na účte 413. Ja vidím / najmä po novele / problém vrátenia vkladu z účtu 413. Na účte sa účtujú peňažné a nepeňažné vklady bezodplatne, ak sa v účtovnom rozvrhu nenanšiel vhodný syntetický účet.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Danila Pozri príspevok
Ja nevidím problém pri účtovaní vkladu od spoločníka na účte 413. Ja vidím / najmä po novele / problém vrátenia vkladu z účtu 413. Na účte sa účtujú peňažné a nepeňažné vklady bezodplatne, ak sa v účtovnom rozvrhu nenanšiel vhodný syntetický účet.
Akým spôsobom by sa teda "pôžička" spoločníkov spoločnosti mohla zaúčtovať bez použitia záväzkových účtov? Vďaka.
0 0
Marti.ka Marti.ka

Marti.ka je offline (nepripojený) Marti.ka

Nikto s tým nemá žiadne skúsenosti?
0 0
Danila Danila

Danila je offline (nepripojený) Danila

Poraďácky odpadlík:)))))
Marti.ka Pozri príspevok
Nikto s tým nemá žiadne skúsenosti?
Skúseností s tým máme asi viac ako dosť. Ale ak chce peniaze vrátiť, nikto nič iné ako pôžička, a teda záväzok nevymyslel. A ak aj náhodou áno, tak sa to cez Poradu nedozvieš vďaka jej pravidlám.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať