Zavrieť

Porady

preplatena faktura

12/2006 som preplatil fakturu o 300sk, ktore mi vratili az v 1/2007. kam zaradim tychto 300sk vo vykaze majetku a zavazkov? medzi pohladavky, alebo si znizim zavazky????
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja by som čiastku 300 ,- v roku 2006 zaúčtovala ako VNZD . Z toho dôvodu , že už pri účtovaní ste na to prišli , že sa uhradilo viac , ako bol záväzok .Zaúčtovať do pohľadávky a k 31.12.2007 vykázať vo Výkaze o majetku a záväzkoch v pohľadávkach .


    A v roku 2007 príjem NZD.

    betka je offline (nepripojený) betka

    betka
    Origos Pozri príspevok
    12/2006 som preplatil fakturu o 300sk, ktore mi vratili az v 1/2007. kam zaradim tychto 300sk vo vykaze majetku a zavazkov? medzi pohladavky, alebo si znizim zavazky????
    Znížila by som si záväzky.

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    záleží od zostatkov celkových závazkov. Ak by som ja evidovala závazky napr. v sume 50 tis. , tak o preplatok by som ponížila tieto závazky.Ak by som neevidovala žiadny závazok, tak by som preplatok zahrnula do pohľadávok...

    Paula je offline (nepripojený) Paula

    Paula
    Ale preplatením sa nemenila výška záväzkov....iba ak by išlo o viacero záväzkov voči tomu istému dodávateľovi a bola by dohoda o zápočte preplatku...znížila by som záväzok

    Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

    Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac Zita5
    Ja som odpovedala v duchu , že mám DF napríklad 1500 ,-Sk a vzhľadom na môj zrak som uhradila 1800,- tak to je moja chyba nie ....nevidím dôvod znižovať záväzok .

    renča1 je offline (nepripojený) renča1

    :-D renča1
    ...ale, ak mám závazky s rozpisom.:
    voči xy v sume 5 tis.
    voči yy v sume 3 tis.
    spolu 8 tis. a preplatím voči xy o 5 tis., tak celkové závazky nebudú už 8 tis., ale už len 3 tis. Takto sme to s betkou mysleli.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.