Zavrieť

Porady

Prevod fin.prost.na prenesené kompetencie v roku 2007

Prosím o radu, sme obec, ku koncu roka 2006 nám zostali fin.prostriedky na prenesené kompetencie na školstvo, podarilo sa to tak, že všetky prostriedky previedli ešte v roku 2006 na bežný účet obce, ako ich môžeme v tomto previesť na účet školy a ako by sa mali zaúčtovať. V zmysle zákona o rozpočtových pravidlách ich škola môže použiť do konca marca 2007.
Usporiadat
Vanka Vanka

Vanka je offline (nepripojený) Vanka

Ďakujem Sojka za povzbudenie. Ale aj tak by som chcela vedieť ako to malo byť správne.
Kvet mali ste to aj vy tak, konzultoval si to s niekým, že je to dobre, nechala by som to už tak, ale zaráža ma, že mi tam sedia všetky okruhy aj 964 a 965 tak už neviem ako to mám vysvetliť.
0 0
Vanka Vanka

Vanka je offline (nepripojený) Vanka

Kvet prepáč dávno som tu nebola. Už máme po kontrole, ďakujem ti že si bol taký ochotný. Kontrola mi ten výsledok hospodárenia neuznala tak si daj na to pozor. Ostatné veci boli už len také maličkosti. Nemôže byť prekročený rozpočet na konci roka a musí sa viesť evidencia rozpočtových opatrení pozor len výdavkových a presuny rozpočtu iné nie. Nemôžu sa znižovať príjmy. Ale to ty ako super odborník určite vieš. Tak ti prajem pekný dník a ďakujem.
0 0
Sojka 007 Sojka 007

Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

Vanka Pozri príspevok
Kvet prepáč dávno som tu nebola. Už máme po kontrole, ďakujem ti že si bol taký ochotný. Kontrola mi ten výsledok hospodárenia neuznala tak si daj na to pozor. Ostatné veci boli už len také maličkosti. Nemôže byť prekročený rozpočet na konci roka a musí sa viesť evidencia rozpočtových opatrení pozor len výdavkových a presuny rozpočtu iné nie. Nemôžu sa znižovať príjmy. Ale to ty ako super odborník určite vieš. Tak ti prajem pekný dník a ďakujem.
On to vie, ale čo keby si mne napísala trochu viac o tom na čo si máme pri rozpočtoch dávať pozor? Bola by som Ti veľmi vďačná.Asi si obec, ale to nevadí.Ktorý rozpočet nemôže byť prekročený? Schválený , upravený, alebo čerpanie?Ako si myslela znižovanie príjmov? Budem Ti vďačná za odpoveď.
0 0
Vanka Vanka

Vanka je offline (nepripojený) Vanka

My sme obec neviem či to platí aj pre školy prípadne iné organizácie. Treba pozrieť zákon. Ale pre obec nemôže byť prekročené hlavne čerpanie oproti upravenému rozpočtu hlavne na konci roka. To znamená, že nemôže byť čerpanie vyššie ako rozpočet. Ďalej nemôžu sa znižovať príjmy. Teda ak sa schvália do rozpočtu musia tam byť celý rok aj keby si zároveň znížila výdavky, nemôžu sa znižovať príjmy. Obec má viesť evidenciu rozpočtových opatrení. Musí sa robiť výročná správa.
0 0
Sabadka Sabadka

Sabadka je offline (nepripojený) Sabadka

Kto ma pozná vie.
Vanka Pozri príspevok
My sme obec neviem či to platí aj pre školy prípadne iné organizácie. Treba pozrieť zákon. Ale pre obec nemôže byť prekročené hlavne čerpanie oproti upravenému rozpočtu hlavne na konci roka. To znamená, že nemôže byť čerpanie vyššie ako rozpočet. Ďalej nemôžu sa znižovať príjmy. Teda ak sa schvália do rozpočtu musia tam byť celý rok aj keby si zároveň znížila výdavky, nemôžu sa znižovať príjmy. Obec má viesť evidenciu rozpočtových opatrení. Musí sa robiť výročná správa.
Súhlasím, už len dopĺňam, že to platí pre všetky rozpočtové organizácie, či je to obec, škola alebo sa to volá akokoľvek ináč. Skratka je to rozpočtová organizácia a plátí zákon o rozpočtových pravidlách.
0 0
sanya sanya

sanya je offline (nepripojený) sanya

Nerobím účtovníctvo v RO - škola dlho a teraz som sa stretla s jedným dosť pre mňa veľkým problémom.
V minulom roku 2008 sme nevyčerpali časť fin.prostriedkov na prenesené kompetencie, previedli sme ich na účet obce a tá nám ich vrátila v roku 2009. V zmysle zákona boli vyčerpané do 31.3.2003.
A teraz - ja som ich účtovala s kódom zdroja 111 čo je asi veľmi zle. Prišla som na to teraz, že by mali mať kód 1318. čo s tým teraz??
A ďalej - rozpočtujú sa tieto prostriedky. Obec nám rozpísala rozpočet na prenesené kompetencie bez tých nevyčerpaných prostriedkov.
Tak prosím o radu. No za tie dva roky čo robím účtovníctvo ROPO je tých prekvapení stále viac a viac.

Vopred ďakujem za rady.
0 0
susann2 susann2

susann2 je offline (nepripojený) susann2

1. Účtovné obdobie je jeden rok, takže ten kód zdroja opravíš, s dátumom, kedy si na to prišla.

2. Obec rozpísala rozpočet na PK správne.

3. Obec by upravovala rozpočet len o vrátené fin. prostriedky na OK, a to len v prípade, že by ich naozaj škole v novom roku vrátila, čo nie je zo zákona povinná.
0 0
sanya sanya

sanya je offline (nepripojený) sanya

ďakujem susann2 za rýchlu odpoveď.
Len ešte k rozpočtu. Ja budem mať teda čerpanie rozpočtu vyššie o tú sumu - schválený bude 0? a čerpanie 123? napríklad.
0 0
Sojka 007 Sojka 007

Sojka 007 je offline (nepripojený) Sojka 007

sanya Pozri príspevok
ďakujem susann2 za rýchlu odpoveď.
Len ešte k rozpočtu. Ja budem mať teda čerpanie rozpočtu vyššie o tú sumu - schválený bude 0? a čerpanie 123? napríklad.
Daj si schváliť rozpočet o tú sumu a nebudeš mať rozdiel. Inak to vôbec nevadí ak je čerpanie vyššie ako schválený rozpočet. Naša obec sa s rozpočtom školy nikdy netrápila. Schválili nám normatívne vcelku, ŠKD a ŠJ v celku a iné mi neschvaľovali. Ani asistenta, ani dopravné, nič som nemala v rozpočte. Tohto roku sa to dúfam zmení k lepšiemu.Musela som ja pochopiť o čom to celé vlastne je aby sa to tu robilo poriadne.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať