Zavrieť

Porady

Nové tlačivá - DPH až od Januára 2005

Vážení kolegovia, včera som sa dozvedela že daňové priznanie DPH za december 2004 treba podať na nových tlačivých. Na doteraz používaných tlačivách chýbal riadok - ročné vysporiadane dane
Takže, ideme kupovať nové tlačivá.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    babenko1 je offline (nepripojený) babenko1

    Renata :-) babenko1
    Krajčovičová
    Vážení kolegovia, včera som sa dozvedela že daňové priznanie DPH za december 2004 treba podať na nových tlačivých. Na doteraz používaných tlačivách chýbal riadok - ročné vysporiadane dane
    Takže, ideme kupovať nové tlačivá.
    Nám to staré daňové priznanie v pohode prevzali na DÚ a zatiaľ nevolali, že je to zlé...

    babetka je offline (nepripojený) babetka

    babetka
    Ja podávam na starom tlačive. Na stránke ministerstva financií je v opatrení ktorým sa ustanovuje vzor daňového priznania k dani z pridanej hodnoty uvedené toto:

    § 2

    Vzor daňového priznania k dani z pridanej hodnoty podľa doterajšieho predpisu sa použije pri podávaní daňových priznaní za obdobia, ktoré končia najneskôr 31. decembra 2004, a pri podávaní daňových priznaní podľa § 78 ods. 4 zákona č. 222/2004 Z. z. o dani z pridanej hodnoty (ďalej len „zákon“), ak daňová povinnosť vznikla najneskôr 31. decembra 2004.

    http://www.finance.gov.sk/mfsr/mfsr....9?OpenDocument

    Beba je offline (nepripojený) Beba

    Beba
    Správkyňa mi povedala, že 4.štvrťrok mám dať na staré tlačivo. Nové tlačivá ešte dnes nemali

    Adina je offline (nepripojený) Adina

    Adina
    Myslím, že platia staré tlačivá. Keby ste chceli vyplňovať nové tlačivo DPH na internete z www.drsr.sk, tam sa rok 2004 vôbec nedá vyplniť. Automaticky je tam navolený rok 2005.
    Takže žiaden strach.

    olga88 je offline (nepripojený) olga88

    olga88
    Za rok 2004 jednoznacne na starych tlacivach. Az za 01/05 resp. za I.Q.2005 na novych tlacivach.

    Nové tlačivá - DPH až od Januára 2005

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.