Zavrieť

Porady

Prílohy k DPFO A, B

Je potrebné prikladat ako prilohy k DP aj rocne zuctovanie ZP za rok 2005?Podla mna nie, ale klient sa dozaduje odpovede, lebo pocul, cital atd,ze to ma byt prilozene k danovemu priznaniu. Dakujem
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    katka50 je offline (nepripojený) katka50

    katka50
    Je potrebné doložiť doklad o zaplatení nedoplatku, resp. o vrátení preplatku ZP.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Zoretka Pozri príspevok
    Je potrebné prikladat ako prilohy k DP aj rocne zuctovanie ZP za rok 2005?Podla mna nie, ale klient sa dozaduje odpovede, lebo pocul, cital atd,ze to ma byt prilozene k danovemu priznaniu. Dakujem
    Určite nie...

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    katka50 Pozri príspevok
    Je potrebné doložiť doklad o zaplatení nedoplatku, resp. o vrátení preplatku ZP.
    Nie nie je potrebné.

    Jedinými povinnými prílohami u :
    DP A : Potvrdenia o príjme... od jednotlivých zamestnávateľov
    DP B: ak sú aj príjmy z § 5, tak dtto Potvrdenia o príjme a k uplatneniu DB na dieťa je potrebné priložiť:
    -alebo RL dieťaťa ak nie je školopovinné
    -alebo Potvrdenie z ÚPSVaR o poberaní rodinných
    prídavkov
    - alebo Potvrdenie o návšteve školy, ak dieťa nie je školopovinné
    - v prípade uplatňovania NČ na manžela/ku Čestné prehlásenie o výške ich príjmov.

    Nič viac a nič menej.....len ak správca dane požiada. Preddídeme tomu tak, že pošleme DP poštou.
    Naposledy upravil evina : 15.03.07 at 13:40

    Zoretka je offline (nepripojený) Zoretka

    Zoretka
    nemyslim si ze treba prikladat doklad o zaplateni, resp. vrateni preplatku/nedoplatku. Je to v uctovnej agende a v pripade kontroly abo vyziadania z DU sa to predlozi. Ale ako povinná priloha ?! Hadam nie. Prosim potvrdzujte/vyvracajte.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Zoretka Pozri príspevok
    i. Ale ako povinná priloha ?! Hadam nie. Prosim potvrdzujte/vyvracajte.
    Ak regauješ na mňa tak:
    1. Potvrdenie o príjme /§5/ a jeden z dokladov k uplatneniu DB u DP typu B pozri nasledovné poučenia č.6 a 7 priamo v tlačive daňového priznania .
    2. Čestné prehlásenie o príjme partnera pri uplatňovaní NČ opravujem to som sem vniesla RZD. Takže Potvrdenia podľa bodu 1 sú povinnými prílohami DP...

    jamis je offline (nepripojený) jamis

    jamis
    Zoretka Pozri príspevok
    nemyslim si ze treba prikladat doklad o zaplateni, resp. vrateni preplatku/nedoplatku. Je to v uctovnej agende a v pripade kontroly abo vyziadania z DU sa to predlozi. Ale ako povinná priloha ?! Hadam nie. Prosim potvrdzujte/vyvracajte.
    Potvrdím...určite nie je povinnosť k DP prikladať ako prílohu RZZP.

    randy je offline (nepripojený) randy

    randy
    zdravím, neviem kam to "šupnúť", tak to hodím sem...
    chcela by som sa opýtať, či prílohy k DP májú byť všetko kópie?? aj ak tam bude čestné prehlásenie????
    vďaka....

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    randy Pozri príspevok
    zdravím, neviem kam to "šupnúť", tak to hodím sem...
    chcela by som sa opýtať, či prílohy k DP májú byť všetko kópie?? aj ak tam bude čestné prehlásenie????
    vďaka....
    Ak sa pýtaš na výkazy tak originály a ostatné možu byť kópie,napr.rod.list.potvrdenia,ale čest.prehlásenie originál.

    korduľa je offline (nepripojený) korduľa

    korduľa
    ak su prijmy z prenajmu treba dat nejaku prilohu? napriklad doklady o uhradach alebo pod.? ak bola cely rok na RD musi dat potvrdenie od zamestnavatela, ked je nulove?dakujem

    Pepa je offline (nepripojený) Pepa

    Pepa
    korduľa Pozri príspevok
    ak su prijmy z prenajmu treba dat nejaku prilohu? napriklad doklady o uhradach alebo pod.? ak bola cely rok na RD musi dat potvrdenie od zamestnavatela, ked je nulove?dakujem
    Odpoveď na obe otázky - NIE.

    vikinka je offline (nepripojený) vikinka

    vikinka
    korduľa Pozri príspevok
    ak su prijmy z prenajmu treba dat nejaku prilohu? napriklad doklady o uhradach alebo pod.? ak bola cely rok na RD musi dat potvrdenie od zamestnavatela, ked je nulove?dakujem
    Nie,prílohou DP sú iba výkazy a potvrdenie o príjme.Pri prenájme sa nedáva žiadna príloha,ani potvrdenie o RD.

    Monius je offline (nepripojený) Monius

    Monius
    Skúste mi niekto prosím poradiť, či pri uplatňovní daňového bonusu na dieťa je treba pridať k DP aj nejaké potvrdenie, alebo rodný list?

    Timka1 je offline (nepripojený) Timka1

    Timka1
    Je treba doložiť kopiu rodného listu dieťaťa a ak skončilo povinnú 10 ročnú školskú dochádzku tak aj potvrdenie školy o návšteve. Niektoré daňové úrady akceptujú namiesto potvrdenia o návšteve školy, potvrdenie o poberaní rodinných prídavkov, nakoľko musia byť splnené rovnaké podmienky.

    evina je offline (nepripojený) evina

    evina
    Timka1 Pozri príspevok
    Je treba doložiť kopiu rodného listu dieťaťa a ak skončilo povinnú 10 ročnú školskú dochádzku tak aj potvrdenie školy o návšteve. Niektoré daňové úrady akceptujú namiesto potvrdenia o návšteve školy, potvrdenie o poberaní rodinných prídavkov, nakoľko musia byť splnené rovnaké podmienky.
    Ja by som to upresnila takto: Je potrebné priložiť
    kópiu RL /prípadne alebo Výpiz z RL/ alebo potvrdenie o návšteve školy alebo potvrdenie z ÚPRaSV o poberaní rodinných prídavkov. Teda jeden z týchto dokumentov, pričom každý je rovnocenný.

    Pru je offline (nepripojený) Pru

    Pru
    chcela by som sa opýtať, či k DP prikladám len výkaz o MaZ a PaV? Lebo známa mi včera hovorila, že sa prikladá aj vypísané potvrdenie pre SP - výpis z DP, ale min. rok som dávala výkazy a si myslím, že ten výpis je pre SP? nie? ď

    katkaj je offline (nepripojený) katkaj

    katkaj
    Pru Pozri príspevok
    chcela by som sa opýtať, či k DP prikladám len výkaz o MaZ a PaV? Lebo známa mi včera hovorila, že sa prikladá aj vypísané potvrdenie pre SP - výpis z DP, ale min. rok som dávala výkazy a si myslím, že ten výpis je pre SP? nie? ď
    výpis sa dáva do 30.6. do SP

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Pru Pozri príspevok
    chcela by som sa opýtať, či k DP prikladám len výkaz o MaZ a PaV? Lebo známa mi včera hovorila, že sa prikladá aj vypísané potvrdenie pre SP - výpis z DP, ale min. rok som dávala výkazy a si myslím, že ten výpis je pre SP? nie? ď
    Výpis z daňového priznania na účely určenia výšky odvodov do SP nie je súčasťou priznania.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.