Zavrieť

Porady

koľko za to ?

robím DP - valutovú pokladňu, peňažný denník cca 70 zápisov, výkazy
koľko sa asi za tákéto spracovanie berie ? daňovník si to ale podpíše sám, pretože nemám na to živnosť. Prosím poraďte aby som mala aspoň predstavu, narobila som sa dosť, lebo som to robila ručne
Usporiadat
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
barca19 Pozri príspevok
Ale som Vám zdvihla adrenalín, nechajte to ľudia tak, priznala som sa, nemám na to živnosť, ale robím to už od roku 1993 svojmu manželovi, lebo je živnostník a tak sa k nám občas niekto zatúla aby som mu to spravila / samozrejme dane / vždy som dostala kávu, alebo bomboniéru, keďže som sa narobila troška viac, chcela som zistiť koľko sa za to berie

barca , manželovi môžeš pomáhať , za to Ti nič nehrozí . Viem že si to nemyslela zle , ale sa to zvrtlo .....
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

Johanka Pozri príspevok
Ja k tomu iba toľko - .
Zabudla si sa opýtať, akým spôsobom takýto príjem zdaníš ....
Dosť, že si z návalu práce pripadám ako debil. To som fakt taká sprostá, že mám živnosť, platím odvody, nemám problém prevziať zodpovednosť za svoju prácu,atď ...????
Takého smajla ešte nevymysleli, čo by som ho sem pripojila ...
Ahááá, tak ja som , to nie je iba zdanie .
0 0
barca19 barca19

barca19 je offline (nepripojený) barca19

to áno, neuvedomila som si, že Vám vlastne beriem roboru, ktorá Vás živí
0 0
barca19 barca19

barca19 je offline (nepripojený) barca19

Johanka Pozri príspevok
Ahááá, tak ja som , to nie je iba zdanie .
Vôbec nie, myslela som marianu a tých 5 robotníkov, medzitým tam skočila iná iodpoveď
0 0
barca19 barca19

barca19 je offline (nepripojený) barca19

Už ani neviem , komu odpovedám dobrú noc
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
barca19 Pozri príspevok
Už ani neviem , komu odpovedám dobrú noc
Barca a čo keby mu to tvoj manžel vyfakturoval, teda ak má v živnosti takúto prácu? Alebo nech ťa zamestná na DoVP ako zodpovednú pracovníčku, tvoju robotu vyfakturuje a máš po problémoch...
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Johanka Pozri príspevok
Ja k tomu iba toľko - .
Zabudla si sa opýtať, akým spôsobom takýto príjem zdaníš ....
Dosť, že si z návalu práce pripadám ako debil. To som fakt taká sprostá, že mám živnosť, platím odvody, nemám problém prevziať zodpovednosť za svoju prácu,atď ...????
Takého smajla ešte nevymysleli, čo by som ho sem pripojila ...
Ahoj Johanka, máš pod tvojím príspevkom dosť suhlasov, ale... Dá sa povedať, že máš z jednej strany pravdu ale prečo by si dievča nemohlo zarobiť???Ja ju práveže chválim, že sa snaží, niečo si zarobiť.Podľa príspevku to je náhodny klient, tak prečo to odmietnuť???
0 0
barca19 barca19

barca19 je offline (nepripojený) barca19

Manžel to nemôže vyfakturovať, lebo nemá na to živnosť, ale ten nápad na DoVP je celkom fajn, vieš, že nás to ani jedného nenapadlo? Vieš ako to je príde sused, čo by si mu nepomohol. A on tiež nechcel ostať dlžný, stále čo za to, a že to bolo dosť roboty tak som sa s Vami radila, ale tá dohoda je fakt dobrý nápad vďaka.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Barca, len aby ten sused nechodil moc často, za tebou.Chichi
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

katarina.j Pozri príspevok
Ahoj Johanka, máš pod tvojím príspevkom dosť suhlasov, ale... Dá sa povedať, že máš z jednej strany pravdu ale prečo by si dievča nemohlo zarobiť???Ja ju práveže chválim, že sa snaží, niečo si zarobiť.Podľa príspevku to je náhodny klient, tak prečo to odmietnuť???
Tu nejde o to, či si dievča môže alebo nemôže zarobiť. Tu ide o to, že toto je odborná stránka, ktorá má svoju Etiketu.
Keby sa zabrzdila už pri písaní otázky a neprezentovala to, že má príjmy bez ŽL, mohli sme jej odporučiť tému "Pošuškajte koľko pýtať" a bol by pokoj.
Lenže Etiketu Porady nikto nečíta a takto položené otázky kazia to, o čo sa tvorcovia tejto stránky snažia.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
barca19 Pozri príspevok
Manžel to nemôže vyfakturovať, lebo nemá na to živnosť, ale ten nápad na DoVP je celkom fajn, vieš, že nás to ani jedného nenapadlo? Vieš ako to je príde sused, čo by si mu nepomohol. A on tiež nechcel ostať dlžný, stále čo za to, a že to bolo dosť roboty tak som sa s Vami radila, ale tá dohoda je fakt dobrý nápad vďaka.
Nič nie je nemožné, urob DoVP zajtra, termín ukončenia daj 30.marec a nech ťa vyplatí, prípadne, nech s ním manžel urobí zmluvu - zodpovedný pracovník budeš ty a nech mu to manžel vyfakturuje. Teba jednoducho zamestná manžel a ty to prihlásiš, vypočítaš mzdu, odhlásiš... Aj ja robím vo firme, kde som zamestnaná a firma fakturuje na základe uzatvorenej zmluvy s odberateľom ďalšej firme účtovnícke práce. Mne to vyplatí vo forme mzdy. A za hodinu môžeš mať príjem aj napr. - neviem, koľko je vlastne možné zarobiť za hodinu? Dáme túto otázku do parlamentu?
0 0
barca19 barca19

barca19 je offline (nepripojený) barca19

Záleží na tom, za akým účelom..., ale aj tak som rada, že ste mi venovali toľko času, tak všetkým veľa energie do toho 31. 3. Dobrú noc.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Ok Johanka, máš pravdu, všetko by malo byť legalne a súhlasím s tebou. Aj ja si všetko platím aj odvody, aj ostatné veci.
Ale skusila som pochopiť aj Barcu- Došiel sused, požiadal o službu a prečo si nezarobiť? Ok nechajme to tak...
0 0
barca19 barca19

barca19 je offline (nepripojený) barca19

ondrejvla Pozri príspevok
Nič nie je nemožné, urob DoVP zajtra, termín ukončenia daj 30.marec a nech ťa vyplatí, prípadne, nech s ním manžel urobí zmluvu - zodpovedný pracovník budeš ty a nech mu to manžel vyfakturuje. Teba jednoducho zamestná manžel a ty to prihlásiš, vypočítaš mzdu, odhlásiš... Aj ja robím vo firme, kde som zamestnaná a firma fakturuje na základe uzatvorenej zmluvy s odberateľom ďalšej firme účtovnícke práce. Mne to vyplatí vo forme mzdy. A za hodinu môžeš mať príjem aj napr. - neviem, koľko je vlastne možné zarobiť za hodinu? Dáme túto otázku do parlamentu?

Presne takto to urobím, veď na tom nie je nič ani ťažké, ani nemožne a zodpovednosť sa nebojím prevziať. Ďakujem ti, ale už idem ozaj spať. Dobrú.
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
Ja si myslím , že barca to napísala úprimne tak ako to cítila a vôbec neodhadla situáciu , že by sa tým niekoho alebo niečoho dotkla .....tak už sa toľko nehnevajme...............to je môj skromný názor

Myslím , že na PORADE som čítala už aj príspevky iné .......horšie .... inak napísané ale v jadre veci rovnaké .........
0 0
petovsan petovsan

petovsan je offline (nepripojený) petovsan

ešte ma tak napadlo, nemohla by sa v takomto prípade použiť aj nejaká forma zmluvy o dielo? podľa mňa to "dielo" je, zhotovenie uzávierky a vypracovanie daňového priznania, aj myslím, že to má charakter príležitostného príjmu, čo vy na to ???
0 0
Marianna01 Marianna01

Marianna01 je offline (nepripojený) Marianna01

petovsan Pozri príspevok
ešte ma tak napadlo, nemohla by sa v takomto prípade použiť aj nejaká forma zmluvy o dielo? podľa mňa to "dielo" je, zhotovenie uzávierky a vypracovanie daňového priznania, aj myslím, že to má charakter príležitostného príjmu, čo vy na to ???
....alebo príkazná zmluva, tiež príležitostný príjem. Nech to trebárs zaradí aj do § 6, uvedie do RZZP, ale má to zdanené a všetko v poriadku. Keby to mala podľa § 8 - nie je o čom. Všetko záleží od toho, ako bude zmluva znieť.
0 0
ondrejvla ondrejvla

ondrejvla je offline (nepripojený) ondrejvla

Podstatné, že zatiaľ to viem... Ale zajtra už možno bude inak. ...viac
petovsan Pozri príspevok
ešte ma tak napadlo, nemohla by sa v takomto prípade použiť aj nejaká forma zmluvy o dielo? podľa mňa to "dielo" je, zhotovenie uzávierky a vypracovanie daňového priznania, aj myslím, že to má charakter príležitostného príjmu, čo vy na to ???
Zmluva o vedení účtovníctva a vypísaní daňového priznania...Vypracovanie DP môžu mať v zmluve len daňoví poradcovia, aj keď to urobia účtovní a ekonomickí poradcovia... - teda, aspoň som to čítala tu voľakde na Porade, ak sa nemýlim?
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

katarina.j Pozri príspevok
Ahoj Johanka, máš pod tvojím príspevkom dosť suhlasov, ale... Dá sa povedať, že máš z jednej strany pravdu ale prečo by si dievča nemohlo zarobiť???Ja ju práveže chválim, že sa snaží, niečo si zarobiť.Podľa príspevku to je náhodny klient, tak prečo to odmietnuť???
Katka nejde vôbec o to, aby si nezarobila samozrejme...Máš v nicku, že si účtovník, neviem či na živnosť alebo v HPP...
Tiež chválim všetkých iniciatínych a ktorí sa neboja akejkoľvek roboty. Ide tu o to, že čím ďalej tým viac je táto práca degradovaná viac a viac ľudí nemá potuchy čo obnáša vrátane olepovania neviditeľných a miniatúrnych bločkov- je to voľná živnosť, veľa ľudí to robí len tak popri zamestnaní, tak aj ceny sú adekvátne nižšie a vo všetkých podporujeme pocit, že to sa dá zvládnuť ľavou zadnou aj popri zamestnnaí len tak za malú prosbičku... Pritom sa mi nevybavuje momentálne povolanie, v rámci ktorého sa stretne toľko rôznorodých čiností okolo ktorých treba ovládať všetky predpisy a to nehovorím o daňových...
nebudem sa viac rozpisovať, ale prečo napr. advokát nemôže bez licencie robiť len tak?? Myslíš, že máme menej zodpovednú prácu?? atď. atď...
Naposledy upravil evina : 18.03.07 at 21:29
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

ondrejvla Pozri príspevok
Vypracovanie DP môžu mať v zmluve len daňoví poradcovia
Nie to neplatí...
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať