Zavrieť

Porady

laserová tlačiareň - poraďte výber

Chcem si kúpiť laserovú tlačiareň na tlačenie výstupných účtovných zostáv (čoho je dosť) a rada si nechám poradiť od poraďákov. Mám ihličkovú, na tej zle rozlíšuje číslice, mám dve atramentové a často kupujem náplne, tak som sa rozhodla, že investujem do laserovej tlačiarne, nech mám pokoj. Rátam s výdavkom, povedzme do 7000,- Sk. Poraďte teda, akú si mám kúpiť, ja sa v tom nevyznám. vďaka.
Usporiadat
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Dostali ste ma. Už sa vytešujem. Zajtra si idem vyzdvihnúť HP LJ 1020 (s DPH 3706,90 Sk). Je ľahšia o 3 kg od HP LJ 1018(s DPH 3358,20 Sk) a znesie väčšiu záťaž. Nie som technický typ, ale v predajni používajú tú istú, tak hádam sa osvedčí.
smith Pozri príspevok
Minulý rok som kupoval HP LJ 1018 za 4.000,- Sk.Tlačí kvalitne a rýchlo, bez porúch. Toner vydrží asi tak do 5000 a4 strán.
Zoli, tak to by ma potešilo, veď výrobca píše o max. 2000 stranách.
smith Pozri príspevok
Výdrž tonera záleží od toho koľko textu natlačí na jednu A4. Tá výdrž môže byť aj menej ako tých 5000 ks. Ale minimálne 3000 kusov vydrží. Toner kupujem repasovaný, prázdny vždy odovzdávam a beriem repas. Originál nový od HP stojí cca 2900, repas 1700 Sk. Zatial som nemal problémy s repasom.
U predajcu, od ktorého beriem tlačiareň, orig. stojí 1844,50 Sk s DPH.
http://imperio.ekatalog.biz/zbozi/tl...=kpv:54:537:63

Napriek novej tlačiarni na výstupy z UCT budem tiež používať moju obľúbenú 24 ihličkovú Epson LQ-870 ESC/P2. Nedám na ňu dopustiť. Je rýchla, spoľahlivá a páska stojí 100 Sk, repasovaná 75 Sk. Nemám presne odsledovaný počet strán, ale pri bežnom režime vydrží 1 - 2 mesiace. Atramentová odchádza do zabudnutia.

Naposledy upravil Marína : 24.03.07 at 01:30
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

Marína Pozri príspevok
Napriek novej tlačiarni na výstupy z UCT budem tiež používať moju obľúbenú 24 ihličkovú Epson LQ-870 ESC/P2. Nedám na ňu dopustiť. Je rýchla, spoľahlivá a páska stojí 100 Sk, repasovaná 75 Sk. Nemám presne odsledovaný počet strán, ale pri bežnom režime vydrží 1 - 2 mesiace. Atramentová odchádza do zabudnutia.

Však uvidíš ak vyskúšaš novú = kvalitnejšiu, aj Epson pôjde do zabudnutia aj keď si to nechceš pripustiť. Doba je taká...
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

Janko, nepripustím. Moje viacročné skúsenosti - na účtovníctvo, hlavne stovky strán denníkov, knihy PO, ZA atd. sa viac hodí kvalitná ihličková tlačiareň. LQ-870 nie je žiadne B-čko a prevádzka je ozaj za babku. Pri uzávierkach používam perforovaný papier. Pred viac rokmi stála aj s podávačom cca 41.000 Sk a mne sa ju podarilo kúpiť nepoužitú po 4 rokoch od obstarania za 1.000 Sk. Ešte dnes sa z toho vytešujem.

0 0
Braňo Braňo

Braňo je offline (nepripojený) Braňo

Možno si si zvykla na to škrípanie ihličkovej tlačiarne
0 0
Cronica Cronica

Cronica je offline (nepripojený) Cronica

V poslednej dobe sú cenovo dostupné multifunkčné zariadenia, t.j. tlačiareň, kopírka, scaner a prípadne aj fax. Hľadal som dobry pomer cena/výkon, kvalita, lacná prevádzka a tiež design. Kúpil som domov multifunkčné zariadenie Canon MF3220 a som absolutne spokojny. Do práce sme kúpili tiež Canon MF5770. Funguje výborne. Pri MF3220 som sa zmestil do 7000.- Sk. Je tam tlačiareň, kopírka a scaner.
0 0
Muška Muška

Muška je offline (nepripojený) Muška

Pri tohtoročnom tlačení DP, som sa zaprisahala, že si kúpim tlačiareň, ktorá tlačí obojstranne. Lebo najskôr tlačiť párne potom nepárne strany...a potom mi just tlačiareň zobrala 2 strany - a samozrejme mi to všetko rozhasila ......

Ak máte skúsenosti s tlačiarňou , ktorá tlačí obojstranne....podeľte sa so mnou o informácie a poraďte mi.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

Marína Pozri príspevok
Janko, nepripustím. Moje viacročné skúsenosti - na účtovníctvo, hlavne stovky strán denníkov, knihy PO, ZA atd. sa viac hodí kvalitná ihličková tlačiareň. LQ-870 nie je žiadne B-čko a prevádzka je ozaj za babku. Pri uzávierkach používam perforovaný papier. Pred viac rokmi stála aj s podávačom cca 41.000 Sk a mne sa ju podarilo kúpiť nepoužitú po 4 rokoch od obstarania za 1.000 Sk. Ešte dnes sa z toho vytešujem.

Pri takej kúpe by som sa aj vytešoval!!! Nuž - vytešovať sa môžeš ďalej a prevádzka ihličkovej tlačiarne je ozaj niekoľkonásobne lacnejšia oproti laserovkám, ale už by som nezniesol vrčanie ihličkovky. Ešte jednu mám odloženú "pre strýčka príhodu". Ktovie, či ide?!
Ja som tiež dlho váhal s prechodmi. Najprv z DOS na WIN programy (nechcel som byť prvolezcom a trénovať vychytávanie múch), ale súčasne so zakúpením WIN-programov som prešiel aj na laser. Jediné čo hovorí proti je ozaj len tá cena prevádzky. Tlače dlhých vecí.
A kvalita výstupov? Buďme úprimní - často zaujíma len nás. Samotných majiteľov dokladov ani nie. Až na vydané faktúry - pred odberateľom nechce nikto vyzerať, že "nekráča s duchom doby", že "prehnane šetrí", či nedajbože "nemá na laserovku". Oberatelia tieto naše veci ani nechápu a ani sa im nechce.
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
Akurát som otestovala cenovo veľmi dostupnú tlačiareň - som moc spokojná, obojstranná tlač - hurá pri tlači výkazov..., farebná, čierny toner je tiež cenovo fajn a vydrží veľáááá.

ide o : nashuatec SPC 410 dn, Aticio.

vrelo odporúčm - šetrí nervy
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

STRELEC Pozri príspevok
Pri takej kúpe by som sa aj vytešoval!!! Nuž - vytešovať sa môžeš ďalej a prevádzka ihličkovej tlačiarne je ozaj niekoľkonásobne lacnejšia oproti laserovkám, ale už by som nezniesol vrčanie ihličkovky. Ešte jednu mám odloženú "pre strýčka príhodu". Ktovie, či ide?!
Ja som tiež dlho váhal s prechodmi. Najprv z DOS na WIN programy (nechcel som byť prvolezcom a trénovať vychytávanie múch), ale súčasne so zakúpením WIN-programov som prešiel aj na laser. Jediné čo hovorí proti je ozaj len tá cena prevádzky. Tlače dlhých vecí.
A kvalita výstupov? Buďme úprimní - často zaujíma len nás. Samotných majiteľov dokladov ani nie. Až na vydané faktúry - pred odberateľom nechce nikto vyzerať, že "nekráča s duchom doby", že "prehnane šetrí", či nedajbože "nemá na laserovku". Oberatelia tieto naše veci ani nechápu a ani sa im nechce.
Peter, ja som netlačila len na LQ 870 ale aj na atramentovej. Aj keď už mám HP LJ 1018, denníky tlačím na perforovaný papier na ihličkovej. Pri novej páske má peknú tlač a ozaj nie je hlučná. Od atramentovej by si ju nerozoznal. Voľakedy som mala LX 300, tak tá hučala.
0 0
sunborn sunborn

sunborn je offline (nepripojený) sunborn

pre dalsich zaujemcov o kupu tlaciarne prikladam test ciernobielych laser tlaciarni
http://www.zive.cz/h/Uzivatel/AR.asp...33918&CAI=2104
0 0
scorp scorp

scorp je offline (nepripojený) scorp

Človek, sivý a fúzatý.
sunborn Pozri príspevok
pre dalsich zaujemcov o kupu tlaciarne prikladam test ciernobielych laser tlaciarni
http://www.zive.cz/h/Uzivatel/AR.asp...33918&CAI=2104
Len strucne som si ho prebehol. Okrem "uletov" ze sa diskusia zvrtla na velke sietove tlaciarne, bolo tam prezentovanych zopar nazorov, ktore chvalia HP (Hewlett-Packard). Osobne suhlasim a vrelo doporucujem HP.
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Ahojte, potrebovala by som poradiť od nejakého odborníka. Vybrala som si multif.zariadenie HP officejet pro L7580 alebo 7680. Mali by sa dať napojiť aj bezdrátovo, lebo potrebujem počítač napojiť káblom a notebook bezkáblovo. Môže mi niekto poradiť či nsú dobré alebo nie? ďakujem moc
0 0
scorp scorp

scorp je offline (nepripojený) scorp

Človek, sivý a fúzatý.
Pru Pozri príspevok
Ahojte, potrebovala by som poradiť od nejakého odborníka. Vybrala som si multif.zariadenie HP officejet pro L7580 alebo 7680. Mali by sa dať napojiť aj bezdrátovo, lebo potrebujem počítač napojiť káblom a notebook bezkáblovo. Môže mi niekto poradiť či nsú dobré alebo nie? ďakujem moc
AK som dobre zistil, ide o atramentove tlaciarne. Neodporucam z hladiska prevadzkovych nakladov. Uz dnes sa da kupit multifunkcne HP za cca 5000 Sk. Ale ak je pre vas "zivotne dolezite" prepojenie cez wifi ... ??? ...
0 0
Pru Pru

Pru je offline (nepripojený) Pru

Je dôležité bezkáblové napojenie, lebo stále prepájam káble z notbuku na počítač a potkýňam sa o ne. Ja neviem, mne sa laserové zdá nákladnejšie, preto by som potrebovala poradiť a hlavne potrebujem fax, kopírka, scaner, tlačiareň a dopojiť k tomu pevnú linku. Ale keby niekto odporučil niečo iné, dám si poradiť, ja som si len laicky vyberala podľa toho aké zariadenie potrebujem a čo všetko tam potrebujem.
0 0
ACCREDO ACCREDO

ACCREDO je offline (nepripojený) ACCREDO

konateľ
Pru Pozri príspevok
Je dôležité bezkáblové napojenie, lebo stále prepájam káble z notbuku na počítač a potkýňam sa o ne. Ja neviem, mne sa laserové zdá nákladnejšie, preto by som potrebovala poradiť a hlavne potrebujem fax, kopírka, scaner, tlačiareň a dopojiť k tomu pevnú linku. Ale keby niekto odporučil niečo iné, dám si poradiť, ja som si len laicky vyberala podľa toho aké zariadenie potrebujem a čo všetko tam potrebujem.
Aj v našej firme riešime podobné problémy. Multifunkčné zariadenie vybavené bezdrôtovou kartou (WIFI, BT) a súčasne LAN je určite riešením na množstvo káblov. Testovaním v testovacích laboratoriách je preukázané, že náklady na tlač laserových tlačiarní v porovnaní s atramentovými sú na kancelárske účely nižšie (viď testy časopisu CHIP apod.). Celkové náklady na tlač jednej stránky závisia na viacerých okolnostiach - cena tlačiarne, veľkosť a cena zásobníka, množstvo vytlačených strán a druh dokumentu,...V zásade platí, že u tlačiarní s vyššou nákupnou cenou je nižšia cena výmenného zásobníka. Doporučujem zvážiť, či je nevyhnutné kupovať multifunkčné zariadenie s faxom, čo je zastaralá technológia, ktorá sa dá dnes nahradiť oveľa kvalitnejšou elektronickou kópiou dokladu zaslanou v prílohe e-mailu. Navyše žiadne MF zariadenie na trhu nedokáže prijímať ani posielať faxy bezdrôtovo, vždy je nevyhnutné pripojenie na pevnú telefónnu linku, a to znamená ďalší kábel k telefónnej prípojke.
0 0
elli elli

elli je offline (nepripojený) elli

Mam Page Pro 1350W - neviem, kto pisal recenziu (vid odkaz od scorp), ale MA ovladace aj v cestine, stav tonera sa da zistit dvomi kliknutiami... Tip na tuto tlaciaren mam od firmy, ktora repasuje tonery, pre tuto tlaciaren maju aj velkoobsahove tonery v pristupnej cene, cim odpada casta vymena.
Mam ju druhy rok, som maximalne spokojna.

Pred nakupom si obid/obvolaj par predajni a pozri podla vybraneho typu aj na internete, ceny sa pri malych tlaciarnach mozu lisit aj o 1500 - 2000 Sk, pri velkych samozrejme aj viac.
0 0
STRELEC STRELEC

STRELEC je offline (nepripojený) STRELEC

ACCREDO Pozri príspevok
Aj v našej firme riešime podobné problémy. Multifunkčné zariadenie vybavené bezdrôtovou kartou (WIFI, BT) a súčasne LAN je určite riešením na množstvo káblov. Testovaním v testovacích laboratoriách je preukázané, že náklady na tlač laserových tlačiarní v porovnaní s atramentovými sú na kancelárske účely nižšie (viď testy časopisu CHIP apod.). Celkové náklady na tlač jednej stránky závisia na viacerých okolnostiach - cena tlačiarne, veľkosť a cena zásobníka, množstvo vytlačených strán a druh dokumentu,...V zásade platí, že u tlačiarní s vyššou nákupnou cenou je nižšia cena výmenného zásobníka. Doporučujem zvážiť, či je nevyhnutné kupovať multifunkčné zariadenie s faxom, čo je zastaralá technológia, ktorá sa dá dnes nahradiť oveľa kvalitnejšou elektronickou kópiou dokladu zaslanou v prílohe e-mailu. Navyše žiadne MF zariadenie na trhu nedokáže prijímať ani posielať faxy bezdrôtovo, vždy je nevyhnutné pripojenie na pevnú telefónnu linku, a to znamená ďalší kábel k telefónnej prípojke.
A pokiaľ už niekto trvá na zaslaní faxom (a stáva sa), tak mu viem v krajnom prípade poslať fax z PC. Tej spomínanej káblovačke sa ale potom nedá vyhnúť (pripojenie analog. modemu).
0 0
Iveta Matlovičová Iveta Matlovičová

Iveta Matlovičová je offline (nepripojený) Iveta Matlovičová

Ahojte,
chcem si kúpiť multifunkčné zariadenie - laserová tlač (Č-B), kopírka (možnosť kopírovať i bez zapnutého PC), skener. Som však technický antitalent a neviem ako vybrať, pozerala som aj letáčiky napr. z Nayu, v ponuke su vačšinou multifunkčné s atramentovou tlačou - ale to nechcem. Neviete mi niekto skúsenejší poradiť nejakú značku, nemalo by to byť nič veľké potrebujem to domov na pracovné účely - niečo do 8000 Sk, príp. + niečo navyše, budem vďačná za vaše rady a skúsenosti ..:-))
0 0
apo apo

apo je offline (nepripojený) apo

Fronco, dám Ti radu.
Od roku 1992 robím účtovníctva pre iné firmy. Boli časy keď som v noci nachystal balík počítačového papiera a celú noc pílila ihličková tlačiareň.
V roku 1999 som kúpil laserku HP 1100, bol som nadšený, o dva roku som kúpil ešte jednu. Začali problémy s podávaním papiera zistil som, že mám dve dobré tlačiarne, ale musím pri nich stáť a podávať papier ručne pekne jeden papier za druhým.

Potom som kúpil multifunkčné zariadenie HP3030. Je výborné, tlačí skenuje, faxuje, ale zásobník na 50 listov je stále prázdny.

V máji 2007 som zobral profesionálne zariadenie značkové, nerobíme reklamu. Po 4 rokoch je za 200 Sk zariadenie moje. Ja ho odkúpim venujem nejakej škole a na 4 roky veznem ďalšie zariadenie. V tom čase to už bude farebná tlač za cenu ako teraz platím pri čiernobielom zariadení. Som naozaj spokojný. Do tohoto zariadenie nič nekupujem iba papier (bola aj ponuka, že za Metro cenu sami dodajú kvalitný papier sami). Tlačím bežne 3000 listov mesačne za cenu 3000 Sk mesačne. Pri tlači nad 6000 listov mesačne sa platí iba 16 halierov do 3000 je to 40 halierov.

Záver.
Všetky malé multifunkčné zariadenia majú tlačenú cenu dolu a vynahradia si to na toneroch. Keď kupuješ lacné neznačkové tak v poslednom čase ich kvalita išla dolu. Takže za cenu toneru do malých zariadení mám profesionálne zariadenie, ktoré tlačí aj s duplexom, skenuje, kopíruje, je v počítačovej sieti ako samostatné zariadenie so sieťovou kartou, nie ako printserver. Viem že som urobil dobré rozhodnutie.

Takže takto som pri výbere postupoval ja.

apo
Naposledy upravil apo : 06.02.08 at 21:45
0 0
chlap chlap

chlap je offline (nepripojený) chlap

riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac
Fronco Pozri príspevok
Ahojte,
chcem si kúpiť multifunkčné zariadenie - laserová tlač (Č-B), kopírka (možnosť kopírovať i bez zapnutého PC), skener. Som však technický antitalent a neviem ako vybrať, pozerala som aj letáčiky napr. z Nayu, v ponuke su vačšinou multifunkčné s atramentovou tlačou - ale to nechcem. Neviete mi niekto skúsenejší poradiť nejakú značku, nemalo by to byť nič veľké potrebujem to domov na pracovné účely - niečo do 8000 Sk, príp. + niečo navyše, budem vďačná za vaše rady a skúsenosti ..:-))
Musím súhlasiť s "apom" v predchádzajúcom príspevku. Ale to, čo tebe asi bude viac vyhovovať, bude toto: HP LaserJet M1120 MFP + toner .
Ja mám niečo podobné - HP LJ 3020 - používam ho už 3 roky bez problémov, hoci musím povedať, že kopírovanie je na takejto srande naozaj drahé. Ak takéto zariadenie mieniš používať v pomere 70% tlač a 30% kopírovanie, tak na domáce použitie to bude super. A ceny tonerov HP do týchto zariadení klesli za posledný rok takmer o 30%.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať