Zavrieť

Porady

DP a nehnutelnost

ahojte
som živnostníčka, neplatca DPH
v majetku mám budovu ktoru odpisujem, príjem z prenájmu nehnutelnosti je par 6 ods 3??? nemám k tomu výdavky a chcem si uplatnit 40% paušál
príklad: príjem z nehnutelnosti 100.000,-
výdavky paušál 40.000,-
-----------
ZD 60.000,-

alebo príjem z nehnutelnosti 100.000,- - 23.650,- = 76.350,-
výdavky paušál -30.540,-
------------
ZD 45.810,-

dakujem za radu
Usporiadat
monikal monikal

monikal je offline (nepripojený) monikal

ešte raz sa vám ospravedlnujem, robim učto iba chvilku a z toho majetku som celá zmetená
0 0
monikal monikal

monikal je offline (nepripojený) monikal


je velmi tažke komunikovat s klientami, ktorý su až moc mudry.
konečne mi bolo vysvetlené ako je to s majetkami klientky. sorry že som vás v mojich otázkach zavádzala. problém je tento
ako som už pisala ide o živnostničku.
ako osoba si zobrala uver na 1,5mil s účelom nadobudnutie nehnutelnost a objekt uveru je zdravotnicke zariadenie, tuto nehnutelnost však nechce zaradit do majetku firmy a odpisovat ale chce si to nechat ako osoba a prenajímat. otazka je že ked to prenajíma ako osoba, predpokladám, že aj tak to musi zdanit, či je to v tomto pripade par 6 ods3,
toto je celý moj problém, dufam že som sa vyjadrila jasne
dakujem za každu radu a hlavne ak niekto ešte poradi
0 0
monikal monikal

monikal je offline (nepripojený) monikal

prave som si odpoved našla v jednej teme, aj tak dakujem
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Prosím Vás o radu,dúfam, že to nenapíšem zložito.
FO-X má budovu, ktorú dala do prenájmu firme A s tým, že odpisy bude uplatňovať firma A hodnota bola 3 mil. So súhlasom prenajímateľa firma A urobila TZ hodnota bola 1 mil. a odpisovala ho samostatne - všetko r.2003
V r.2004 urobil X tiež TZ a začal odpisovať samostatne.
K 31.12.05 firma A skončila - neviem ako a udala zost.cenu budovy 2,9 mil a zost.cenu TZ 900 tis. po odpisoch.
Od 1,1,06 už ma spat X ma teda TZ,budovu,TZ.
A teraz by som potrebovala vedieť. Ak pokracujem v odpisoch 4.rok a mam ZC nehnutelnosti mam vypočítať odpis zo sumy 2,9 mil.+900 tis ? Nemala by som počítať odpisy zo vst.ceny = 4 mil. ?
Naposledy upravil Ivenka : 28.03.07 at 10:55 Dôvod: posun
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Prosím, určite ste tu skúsenejší,poraďte.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať