Zavrieť

Porady

Olymp - začiatočník

Mamička na materskej dovolenke ...viac
Dobrý večer, chcem začať robiť mzdy pre jedného zamestnanca v programe olymp, ešte som v tomto programe nerobila, tak neviem ako nato. Chceme mu dávať minim. mzdu. Neviem čo všetko treba nahodiť do tohto programu a ako si dať vlastne vyrátať čistý príjem, odvody do poisťovní.Nárok na dovolenku. Poradí mi niekto?
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

Momentálne Olymp má chybu v ELDP, nesprávne počíta kalendárne dni vylúč. dôb.....vraj informovali o tom ale mne sa ich info nedonieslo....tak som im napísala e-mail --- olymp@kros.sk a cca 2 hodinky som mala odpoveď........
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Mila123 Pozri príspevok
Momentálne Olymp má chybu v ELDP, nesprávne počíta kalendárne dni vylúč. dôb.....vraj informovali o tom ale mne sa ich info nedonieslo....tak som im napísala e-mail --- olymp@kros.sk a cca 2 hodinky som mala odpoveď........
Doplním: chyba sa vyskytne iba v prípade, ak pokračuje PN z minulého roka. Vtedy dáva chybné kalendárne dni vylúč. doby aj v roku 2010 aj v r. 2011. Chyba by mala byť odstránená v novej verzii, ktorá je plánovaná na júl. Teraz sa to dá odstrániť tak, že sa vrátite do decembra, odklikne sa fajočka pokračovania, vytlačí sa ELDP a vrátite fajočku pokračovania PN späť.
0 0
tinkas tinkas

tinkas je offline (nepripojený) tinkas

ahojte poradáci ako zadať v olympe prečepranie dovolenky - vrátenie?? zamestnanec skončil PP ale zistila som že ma prečepranu dovolenku tak ju musim dať na vrátenie. je to mzdová položka č. 312? a akým spôsobom to zadať do výpočtu mzdy ...stači len napríklad -115,88eur???
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Zadanie prečerpanej dovolenky

Dovolenku, ktorú si zamestnanec vyčerpal ale následne na ňu stratil nárok (napr. si na začiatku roka vyčerpal celoročnú dovolenku a ukončil pracovný pomer) je potrebné zamestnancovi pri ukončení pracovného pomeru z výplaty zraziť. Na zrazenie prečerpanej dovolenky použijete zložku mzdy 312_zrazenie náhrady mzdy za dovolenku. Do zložky mzdy je potrebné zadať len do počtu dní mínusom počet prečerpaných dní, mínusový počet hodín a čiastku program automaticky doplní. Táto zložka mzdy poníži vymeriavací základ na zdravotné poistenie aj daň.
5 0
Bubačik Bubačik

Bubačik je offline (nepripojený) Bubačik

Hotline v Kros-e je v ramci Balika podpory poskytovany od 8.00 do 15.30hod.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Včera som bola v rámci otvorených dní Krosu na školení. Zaujalo ma, že si môžem z Olympu tlačiť rôzne zostavy, len stlačením pravého tlačitka myšky sa dostanem do excelu a upravím si čo potrebujem
Napríklad klasický zoznam pracovníkov, len s menom a priezviskom, ktorý použijem ako prezenčku
3 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Ahojte, na akom dokumente mám zaslať do zdravotnej poisťovne to, že zamestnanec je na PN. Výkazy zasielam elektronicky.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
miriza Pozri príspevok
Ahojte, na akom dokumente mám zaslať do zdravotnej poisťovne to, že zamestnanec je na PN. Výkazy zasielam elektronicky.
Exporty - exporty zdravotného poistenia - zmena platiteľa a vyberiete príslušnú zdravotnú poisťovňu, urobíte export a potom podáte cez elektronickú podateľňu
0 0
miriza miriza

miriza je offline (nepripojený) miriza

Ďakujem pekne už som to medzitým našla a aj poslala . Len mám ešte pracovníčku v Dôvere a tam posielam poštou, lebo je tam sama, to som ešte nenašla tú dôveru.
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
miriza Pozri príspevok
Ďakujem pekne už som to medzitým našla a aj poslala . Len mám ešte pracovníčku v Dôvere a tam posielam poštou, lebo je tam sama, to som ešte nenašla tú dôveru.
Vo výstupoch : Oznamovacia povinnosť - zmeny platiteľa zdrav.poistenia - ...
1 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

dajú sa v olympe zoraďovať zamestnanci podľa stredísk? kde mám v personalistike uviesť číslo strediska, kam zamestnanca začleňujem?
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

janaGT Pozri príspevok
dajú sa v olympe zoraďovať zamestnanci podľa stredísk? kde mám v personalistike uviesť číslo strediska, kam zamestnanca začleňujem?
Dajú:
V záložke Organizácia, Štruktúra podniku si vytvoríš strediská.
V personalistike si v Pracovných údajoch, Stredisko začleníš pracovníkov do príslušných stredísk a potom si ich môžeš cez záložku Organizačná štruktúra (napravo na monitore) vyberať podľa stredísk napr. pri nahrávaní výplat, alebo robiť výber v personalistike atď.
Neviem, či som to zrozumiteľne napísala, ak nie, pýtaj sa.
2 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Aňuška Pozri príspevok
Dajú:
V záložke Organizácia, Štruktúra podniku si vytvoríš strediská.
V personalistike si v Pracovných údajoch, Stredisko začleníš pracovníkov do príslušných stredísk a potom si ich môžeš cez záložku Organizačná štruktúra (napravo na monitore) vyberať podľa stredísk napr. pri nahrávaní výplat, alebo robiť výber v personalistike atď.
Neviem, či som to zrozumiteľne napísala, ak nie, pýtaj sa.
Aňuška, prosím ťa, urobila som to podľa pokynov, avšak napr. vo výstupe Výplatná listina, sa mi nedá rozčleniť na tieto strediská, v nastaveniach dokumentu pri tlači sú tieto políčka bledosiví a nedajú sa zakliknúť
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
janaGT Pozri príspevok
Aňuška, prosím ťa, urobila som to podľa pokynov, avšak napr. vo výstupe Výplatná listina, sa mi nedá rozčleniť na tieto strediská, v nastaveniach dokumentu pri tlači sú tieto políčka bledosiví a nedajú sa zakliknúť
a skúšala si si to aj vytlačiť na obrazovku? aj ja mám tieto políčka bledosivé, nedá sa mi do nich zakliknúť, aj napriek tomu mám výplatnú listinu za každé stredisko na osobitnej strane
1 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

neskúšala ... idem to vyskúšať ...
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

super ... ide to, vôbec ma nenapadlo pozrieť to na obrazovke, keď som to mala bledo sivé
Ďakujem!
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

skúste mi poradiť,
je lepšie naučiť sa robiť v programe, ktorý používala bývalá účtovníčka, ktorý je podľa mňa úplne otrasný alebo nahodiť do olympu, ktorý poznám, mzdy od začiatku roka pre 120 ľudí a ďalej už robiť len v ňom ...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

janaGT Pozri príspevok
skúste mi poradiť,
je lepšie naučiť sa robiť v programe, ktorý používala bývalá účtovníčka, ktorý je podľa mňa úplne otrasný alebo nahodiť do olympu, ktorý poznám, mzdy od začiatku roka pre 120 ľudí a ďalej už robiť len v ňom ...
Janka, ak chceš začať s novým mzdovým SW, doporučujem k 1. januáru - nie v priebehu roka. So spätným nahadzovaním miezd sa veľmi natrápiš ...S Olympom robím, je fajn, keď prídeš na všetky jeho "muchy". Ktorý že je to ten iný otrasný SW ?
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

veronikasad Pozri príspevok
Janka, ak chceš začať s novým mzdovým SW, doporučujem k 1. januáru - nie v priebehu roka. So spätným nahadzovaním miezd sa veľmi natrápiš ...S Olympom robím, je fajn, keď prídeš na všetky jeho "muchy". Ktorý že je to ten iný otrasný SW ?
Veronika, práveže olymp poznám, som s ním veľmi spokojná. Robila som v ňom 3 roky v inej firme. Jasné, že sa sem tam niečo nájde, v čom sa treba poradiť.
Som si vedomá aj toho, že sa s nahadzovaním miezd natrápim, avšak ak by som v ňom začala od 1.1. tak či tak tam musím nahodiť všetky osobné údaje, posledné priemerky .... milión vecí ... ale potom by to už šlo jak po masle ...
A ten otras sw je od TP soft B. Bystrica
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
janaGT Pozri príspevok
Veronika, práveže olymp poznám, som s ním veľmi spokojná. Robila som v ňom 3 roky v inej firme. Jasné, že sa sem tam niečo nájde, v čom sa treba poradiť.
Som si vedomá aj toho, že sa s nahadzovaním miezd natrápim, avšak ak by som v ňom začala od 1.1. tak či tak tam musím nahodiť všetky osobné údaje, posledné priemerky .... milión vecí ... ale potom by to už šlo jak po masle ...
A ten otras sw je od TP soft B. Bystrica
Ja som niečo podobné riešila, ale už bol september... tak som tie 4 mesiace sa trápila v tom starom softe a od 1.1 šups nahodiť všetko do olympu... je to dosť veľa 120 ľudí... personalistiku budeš musieš aj tak ponahadzovať... asi by som do toho išla. budeš to mať potom jednoduchšie aj pri ročnom zúčtovaní
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať