Zavrieť

Porady

Olymp - začiatočník

Mamička na materskej dovolenke ...viac
Dobrý večer, chcem začať robiť mzdy pre jedného zamestnanca v programe olymp, ešte som v tomto programe nerobila, tak neviem ako nato. Chceme mu dávať minim. mzdu. Neviem čo všetko treba nahodiť do tohto programu a ako si dať vlastne vyrátať čistý príjem, odvody do poisťovní.Nárok na dovolenku. Poradí mi niekto?
Usporiadat
chanell chanell

chanell je offline (nepripojený) chanell

Keď si poriadne navolíš personalistiku, potom by si nemala mať problém. Ak v pracovnom pomere zadáš údaje zo zápočtového listu od predchádzajúceho zamestnávateľa, program automaticky vyčísli nárok na dovolenku.
V záložke Zložky mzdy (alebo položky mzdy) si navolíš zamestnancovi pevný plat, ktorý mu prislúcha. Potom sa presunieš z personalistiky do výpočtu miezd, zadáš mu odpracované dni, príp. dni čerpania dovolenky a všetko je vypočítané.

Väčšinou všetko tkvie v personalisitke. Pozor na ňu. Občas je záludná
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
hlucia hlucia

hlucia je offline (nepripojený) hlucia

Mamička na materskej dovolenke ...viac
Dúfam, že to bude tak. A ten pevný plat nastaviť v hrubom?
0 0
chanell chanell

chanell je offline (nepripojený) chanell

Áno, určite v hrubom. Všetky odvody ti vyčísli program a aj zrazí zamestnancovi z výplaty.
Plat sa vždy vyčísluje v hrubom, aj v pracovnej zmluve.
0 0
hlucia hlucia

hlucia je offline (nepripojený) hlucia

Mamička na materskej dovolenke ...viac
ďakujem, to všetko vypočíta program,ale chcem tomu chápať aj ja. Aký je vlastne vzorec na výpočet miezd? HM-odvody-preddavky na daň= čistá mzda?
0 0
chanell chanell

chanell je offline (nepripojený) chanell

Tak zjednodušene povedané, áno.

Ty si teda ale trúfaš, nie si si istá s tým ako sa rátajú mzdy a ideš ich robiť?
Dobrá
0 0
hlucia hlucia

hlucia je offline (nepripojený) hlucia

Mamička na materskej dovolenke ...viac
No práve preto sa to chcem naučiť, ešte mám čas dokým niekoho zamestnáme. Nechcem robiť v programe, ktorý všetko urobí, keď tomu nebudem chápať.
0 0
Zuzka Zuzka

Zuzka je offline (nepripojený) Zuzka

HM: 7600,-
zamestnanec:
ZP 4,0 % = 304,-
NP 1,4 % = 107,-
SP 4,0 % = 304,-
Inv.P 3,0 % = 228,-
PvNez. 1,0 % = 76,-
Čistá mzda: 6581,- (musí mať podpísané "Vyhlásenie ...")

Zamestnávateľ odvody:
ZP 10,0 % 760,-
NP 1,4 % = 107,-
SP 14,0 % = 1064,-
IP 3 % = 228,-
PvN 1,0 % = 76,-
PRF 4,75 % = 361,
UP 0,8 % = 61,-
GP 0,25 % = 19,-
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

hlucia Pozri príspevok
No práve preto sa to chcem naučiť, ešte mám čas dokým niekoho zamestnáme. Nechcem robiť v programe, ktorý všetko urobí, keď tomu nebudem chápať.
Ale určite máš k Olympu aj návod - príručku čo a ako, choď krok za krokom, tam je to výborne rozpísané ako naplniť personalistiku a potom výpočet mzdy atď. Sprav si nejakú modelovú situáciu u pracovníka a potom rozober výplatný lístok a študuj čo ako a prečo je tam tak spočítané. Skúšaj tlačiť výkazy pre SP a ZP a prekontroluj si ich. Až budeš robiť už na ostro aby si v tom mala jasno.
1 0
hlucia hlucia

hlucia je offline (nepripojený) hlucia

Mamička na materskej dovolenke ...viac
ďakujem za rady. P.S.:pekné motto! a pravdivé!
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ja som asi exot....každá prítučka ma vždy privádzala do šialenstva už na druhej strane (ak nie už na prvej),,,,najviac som sa naučila systémom "pokus a omyl" .....a čo sa týka Olympu, za naučenie sa vďačím poraďákom...nakukni sem [SEARCH]Olymp*[/SEARCH] , nájdeš detailné návody na konkrétne kroky v rôznych situáciach....chce to iba trpezlivé čítanie.
0 0
Ježko Ježko

Ježko je offline (nepripojený) Ježko

Dobrý deň všetkým a prosím o radu.
Mzdy robím v OLYMPe. Keď chcem vytlačiť kvartálny "Prehľad o zrazených a odvedených preddávkoch na daň,..."netlačí mi v r.1 správne dátum zrazených preddávkov za mesiac... Teda napr.za 2.mesiac mi tlači dátum 8.3.07 /tento dátum by mal byť až v riadku 7. a tu je to správne/už mám pred sebou nové tlačivo/. Ale neviem, kde robím chybu, neviem to nájsť ani v príručke.
Prosím poraďte, ak viete.
Vďaka.
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Ježko Pozri príspevok
Dobrý deň všetkým a prosím o radu.
Mzdy robím v OLYMPe. Keď chcem vytlačiť kvartálny "Prehľad o zrazených a odvedených preddávkoch na daň,..." netlačí mi v r.1 správne dátum zrazených preddávkov za mesiac... Teda napr.za 2.mesiac mi tlači dátum 8.3.07 /tento dátum by mal byť až v riadku 7. a tu je to správne/už mám pred sebou nové tlačivo/. Ale neviem, kde robím chybu, neviem to nájsť ani v príručke.
Prosím poraďte, ak viete.
Vďaka.
Podľa čoho súdiš, že dátum nie je správne uvedený? Mal by to byť dátum výplatného termínu, resp. pondelok ak spadá na víkend.
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

A ak máš aj správne vygenerované prevodné príkazy, tak je to OK. Ale v Olympe sú ešte staré Prehľady, lebo len minulý týždeň sa zverejnili nové tlačivá, kde už je aj zrážková daň.
Výplatný termín nastavuješ v Podnikových údajoch.
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

Ako zadať v olympe výkonnostnú prémiu. Máme úkolových pracovníkov a z úkolu majú určtité % prémie. Skúšala som zadať, ale nechce mi vyrátať percento. Vypočítať si to sama, alebo sa do aj dá v personalistike v zložkách mzdy nahodiť?
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

H.B. Pozri príspevok
Ako zadať v olympe výkonnostnú prémiu. Máme úkolových pracovníkov a z úkolu majú určtité % prémie. Skúšala som zadať, ale nechce mi vyrátať percento. Vypočítať si to sama, alebo sa do aj dá v personalistike v zložkách mzdy nahodiť?
Výkonostnú odmenu si môžeš zadať v personalistike - zložky mzdy.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

H.B. Pozri príspevok
Ako zadať v olympe výkonnostnú prémiu. Máme úkolových pracovníkov a z úkolu majú určtité % prémie. Skúšala som zadať, ale nechce mi vyrátať percento. Vypočítať si to sama, alebo sa do aj dá v personalistike v zložkách mzdy nahodiť?
Neprepočíta to samé treba spočítať sumu a tam nahodiť.
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

Veď tak so si to aj nahodila, kód 200, tarifu som dala 20%, ale aj tak mi to potom v mzdách nevyráta 20% z úkolu.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

tinaM Pozri príspevok
Výkonostnú odmenu si môžeš zadať v personalistike - zložky mzdy.
Súhlasím, len ona to asi myslela tak, že tá výk. odmena je každý mesiac iná a mohlo by to zratovať nastavené % napr. z min.mzdy 7600 aby to nemusela stále prepisovať. Zatiaľ to nefunguje, aj keď tie % k tomu zvádzajú.
0 0
H.B. H.B.

H.B. je offline (nepripojený) H.B.

Manual Pozri príspevok
Neprepočíta to samé treba spočítať sumu a tam nahodiť.
Nevšimla som si tvoj príspevok, ale už mi je jasné, že si vyrátam sumu sama a nahodím v mzdách. Len som si myslela, že to počíta automaticky, keď sú tam percentá. ... Ale ďakujem za objasnenie.
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Automaticky % prémií počíta zo zložky 20 - hodinová mzda.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať