Zavrieť

Porady

Olymp - začiatočník

Mamička na materskej dovolenke ...viac
Dobrý večer, chcem začať robiť mzdy pre jedného zamestnanca v programe olymp, ešte som v tomto programe nerobila, tak neviem ako nato. Chceme mu dávať minim. mzdu. Neviem čo všetko treba nahodiť do tohto programu a ako si dať vlastne vyrátať čistý príjem, odvody do poisťovní.Nárok na dovolenku. Poradí mi niekto?
Usporiadat
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Prosím, dá sa nastaviť v Olympe aby mi tlačilo odvody po strediskách? Potrebujeme ich uhrádzať (za vybrané stredisko) z iného účtu. Dá sa to vôbec? Ďakujem vám.
0 0
Manual Manual

Manual je offline (nepripojený) Manual

tonkat Pozri príspevok
Prosím, dá sa nastaviť v Olympe aby mi tlačilo odvody po strediskách? Potrebujeme ich uhrádzať (za vybrané stredisko) z iného účtu. Dá sa to vôbec? Ďakujem vám.
Nerobím so strediskami, ale určite sa to dá. Treba v personalistike nadefinovať každému zamestnancovi z akého je strediska.
Mzdy - Prersonalistika - Pracovné údaje a tam je možnosť voľby nadefinovania strediska a výpl. útvarov. Treba sa s tým pohrať a odskúšať.
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Manual Pozri príspevok
Nerobím so strediskami, ale určite sa to dá. Treba v personalistike nadefinovať každému zamestnancovi z akého je strediska.
Mzdy - Prersonalistika - Pracovné údaje a tam je možnosť voľby nadefinovania strediska a výpl. útvarov. Treba sa s tým pohrať a odskúšať.
To áno, strediska mám nadefinované, ale ako to mám urobiť, aby mi pri tvorbe prevodných príkazov rozdelilo tie odvody podľa stredísk? To je problém (aspoň pre mňa).
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

tonkat Pozri príspevok
To áno, strediska mám nadefinované, ale ako to mám urobiť, aby mi pri tvorbe prevodných príkazov rozdelilo tie odvody podľa stredísk? To je problém (aspoň pre mňa).
Ja si myslím, že ti to nepôjde z iného dôvodu: v Olympe je definovaný len 1 bankový účet pre úhradu miezd.
0 0
sgm sgm

sgm je offline (nepripojený) sgm

liba2 Pozri príspevok
Ja si myslím, že ti to nepôjde z iného dôvodu: v Olympe je definovaný len 1 bankový účet pre úhradu miezd.
Presne tak, pokiaľ bude zadefinovaný len jeden účet pre všetky strediská, výstupy budú súhrnné. Ja takisto rozúčtovávam odvody podľa stredísk (máme ich 10) a robím si to ručne v pomocnej excelovej tabuľke.
Bea
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

sgm Pozri príspevok
Presne tak, pokiaľ bude zadefinovaný len jeden účet pre všetky strediská, výstupy budú súhrnné. Ja takisto rozúčtovávam odvody podľa stredísk (máme ich 10) a robím si to ručne v pomocnej excelovej tabuľke.
Bea
Ďakujem vám, uiž som si to overovala aj v Krose a potvrdili mi, že by som to musela nahadzovať ako dve firmy, ináč to nejde, len ručne vyčísliť za jednotlivé strediská.
Ďakujem za ochotu.
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Dobrý den poradáci!!
Chcem urobiť ročné zúčtovanie zdravotného poistenia v programe Olymp a neviem ako sa to robí neviete mi pomôcť!!Prosím......Potrebujem postup!!§
Som z toho zúfala!!!
Vďaka Silvia
Naposledy upravil SilviaS : 24.04.07 at 09:11
0 0
LubenaK LubenaK

LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

Dáš ho vygenerovať tak isto ako ročné zúčtovanie dane, iba si zaškrtneš, že robíš zúčtovanie ZP. Ak mal napr. dvoch zamestnávateľov, treba cez Oprav vstúpiť do zúčtovania a nastaviť tak, ako treba a doplniť. potom už iba tlačíš dokumenty.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Začala som robit mzdy v Olympe. Nevypočítalo mi odvod do sociálneho fondu. Zvláštny účet na SF nemáme tak mi to nevygenerovalo. V nastaveniach mám zadané odvod do SF 0.6%. Kde robímchybu?
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

apsgroup Pozri príspevok
Začala som robit mzdy v Olympe. Nevypočítalo mi odvod do sociálneho fondu. Zvláštny účet na SF nemáme tak mi to nevygenerovalo. V nastaveniach mám zadané odvod do SF 0.6%. Kde robímchybu?

Odvod ti nevygeneruje v prevodnom príkaze, ak ho nikam neodvádzaš. Tvorbu SF ti vykazuje každý mesica v: Dokumendy, ostatné dokumenty (dole v ponuke)
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Dobrý den prajem všetkýmmmmmmm!!!!!!!!!!!!!!
Chcem práve urobiť ročné zúčtovanie zdravotného poistenia v programe OLYMP a mne stále vytlačí tlačivo, ale je to za rok 2005 a nie za rok 2006 neviem čo robím zle!!!
Všetko možné a nemožné som už skúšala všetky upgrady mám!!!
Poradte mi prosímmmmmmmmmmmm
Silvia
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ak už máš u zamestnanca vygenerované RZ ZP, pri tlači - Dokumenty - Ročné zúčtovanie ZP si vpravo v tej šedej veľkej tabuľke zmeníš obodbie - rok 2006 posunom šípky.

-------
Veronika
0 0
SilviaS SilviaS

SilviaS je offline (nepripojený) SilviaS

Veronika označila som to tak a stále mi ukazuje formulár - Ročn.zúčtov.
poistného ale rok 2005 ja už neviem čo s tým môže byť!!!!
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

A máš vygenerované RZ ZP za r.2006? Ja som síce ešte RZ ZP za r.2006 nerobila, vlani som takých zamestnancov nemala. Ak ti to nepojde, zavolaj na hotline do KROSu. Určite ti poradia, sú veľmi ochotní.
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
SilviaS Pozri príspevok
Veronika označila som to tak a stále mi ukazuje formulár - Ročn.zúčtov.
poistného ale rok 2005 ja už neviem čo s tým môže byť!!!!

Silvia, ešte nie je zapracovaná zmena tlačív v programe, zatiaľ aktualizovali len žiadosť o vykonanie ročného zúčtovania. Ja som to dnes tiež skúšala, tlačilo mi to presne ako tebe rok 2005 a ešte aj so zlými mzdovými údajmi. Takže treba počkať.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Spravila som v Olympe mzdu zamestnanca za 4/2007, má stálu mzdu ,sviatky platené mesačnou mzdou. Vo výplatnej páske mi nezobrazilo 2 dni sviatky, odpracované dni dalo 19, mzdu nechalo celkovú 10000 Sk t.j.zaplatilo aj sviatky, ale neviem prečo ich v páske nevyhodilo??? Neviete poradit čo mám zle nastavené??? Vdaka!
0 0
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
V personalistike v karte mzdové údaje v pravom dolnom rohu musíš mať sviatok preplatiť mes. mzdou.
0 0
apsgroup apsgroup

apsgroup je offline (nepripojený) apsgroup

Práveze som si to tam nastavila, lebo ked som to nemala tak mi hrubú mzdu skrátilo iba na odpracované dni . Nastavila som preplatenie sviatku mes.mzdou a vypočitalo mzdu aj na sviatky. Len vo výplatnej páske sú odpracované dní 19 a sviatky 0. Neviem prečo tam nenapísalo 2. Mzda je vypočítaná dobre len tie sviatky tam nie sú zapísané a robí to dojem ze nie sú preplatené.
0 0
MarcelkaT MarcelkaT

MarcelkaT je offline (nepripojený) MarcelkaT

Prehľady o zrazenných preddavkov..... - tlačiva bboli nové už aj za I.Q 2007
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

apsgroup Pozri príspevok
Práveze som si to tam nastavila, lebo ked som to nemala tak mi hrubú mzdu skrátilo iba na odpracované dni . Nastavila som preplatenie sviatku mes.mzdou a vypočitalo mzdu aj na sviatky. Len vo výplatnej páske sú odpracované dní 19 a sviatky 0. Neviem prečo tam nenapísalo 2. Mzda je vypočítaná dobre len tie sviatky tam nie sú zapísané a robí to dojem ze nie sú preplatené.
Program to do výplatnej pásky nezapísal preto, lebo pri výpočte mzdy ti mesačnou mzdou automaticky prerátal aj sviatky. To znamená, že v mzdovej položke pri výpočte mzdy "mesačná mzda" máš vysvietené aj dni, kedy bol sviatok. Ak chceš aby na páske bolo vidno sviatky, skús ich odkliknúť (aby boli šedé) a pridať do vyúčtovania mzdy ďalšiu položku kód 320 - náhrada mzdy za sviatok a v tejto si označe príslušné dni sviatkov a vtedy sa ti zobrazia vo výplatnej páske ako preplatené.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať