Zavrieť

Porady

Olymp - začiatočník

Mamička na materskej dovolenke ...viac
Dobrý večer, chcem začať robiť mzdy pre jedného zamestnanca v programe olymp, ešte som v tomto programe nerobila, tak neviem ako nato. Chceme mu dávať minim. mzdu. Neviem čo všetko treba nahodiť do tohto programu a ako si dať vlastne vyrátať čistý príjem, odvody do poisťovní.Nárok na dovolenku. Poradí mi niekto?
Usporiadat
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Ak bol vašim zamestnancom aj v r. 2007, potom choď do decembra a tak vytlač potvrdenie.
0 0
jani73 jani73

jani73 je offline (nepripojený) jani73

Je u nás zamestnaný od septembra 2007, ale akosi nerozumiem ako do decembra? Prosím ťa trocha polopate, trápim sa nad tým už hodinu, skúsila som všeličo.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Pretože vymeriavací základ sa berie z predch. kal. roka, keďže bol vašim zamestnancom už vtedy.
0 0
jani73 jani73

jani73 je offline (nepripojený) jani73

Ano, ale stále nechápem ako presne postupovať, kde zadať ten december, aby sa mi dalo vytlačiť to tlačivo
0 0
jani73 jani73

jani73 je offline (nepripojený) jani73

poraďte prosím, je to súrne ďakujem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Ešte som to nerobila, preto:
- buď sa v kalendári nastavíš na december 2007 - ako ti radili vyššie,
- alebo keď si vyberieš dokument pre tlač, tak vpravo je možnosť vybrať obdobie.... vyskúšaj, jedna z možností je správna.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

Ak je to súrne tak treba zavolať do Krosu, od toho majú Hotline. A len tak medzi rečou prehodiť že by bolo dobré ak by do programu zapracovali evidenciu prac času v hodinách od-do podľa § 99 Zákonníka práce, čím viac ľudí im to povie tým lepšie.
0 0
jani73 jani73

jani73 je offline (nepripojený) jani73

Už to mám, keď som prísala predošlé príspevky, nemohla som sa dovolať do Krosu, nakoniec sa mi to podarilo a dávam na vedomie aj ostatným. Žiadny december sa nedáva!!!. Ak sa PN prenáša ako mne - do marca, treba v marci zadať N01- tretí deň, N02 - 7 dní, N03- od 11 dňa až do konca mesiaca, potom dokumenty, evidencia nemicí, Potvrdenie.., nastavený marec, tlačová zostava- aktuálny riadok v mzdách a tlač. Do tlačiva sťahuje všetky mesiace odkedy je zamestnanec vo firme zamestnaný, ak je dlhšie ako rok, tak za posledný rok. Asi toľko, Pekný deň- u nás leje.
0 0
bepo bepo

bepo je offline (nepripojený) bepo

A na tú evidenciu prac času čo povedali?
0 0
Lydka77 Lydka77

Lydka77 je offline (nepripojený) Lydka77

liba2 Pozri príspevok
Ty máš v Olympe český kalendár ??? to sa mi nechce veriť.

Tak som pisala do Krosu a tu je odpoved:

Odporúčam Vám zmeniť si nastavenia vo Vašom počítači. Keď pôjdete cez ponuku štart - nastavenia - ovládacie panely, tam si vyberiete miestne a jazykové nastavenia. Tam si v miestnych nastavenia a v upresni si vyberiete "Slovenština". Potom Vám už bude dávať slovenský kalendár.
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

ahojte, proskam pekne-- poradte mi:::
robím-učím sa? mzdy cez demo OLYMP zatiaľ.. pokým si nekúpim ostrú..
vždy po 3 mesiacoch som si to vymazala a znova som si nainštalovala demo, ale teraz v novej verzii 8,01 už mi nechce pridať nove 2-3 mesiace.. len jeden mesiac. Neviem čo robím zle.
*Asi si kúpim tu ostrú, lebo určite to bude fajn. Chcela by som sa opýtať? stačil by mi ten štandart -základ zamestnanci do 5+ všetko patričné k tomu a ešte otázka?? tie nové aktualizácie sa tiež platia asi ako v ALFE, že? ... ďakujem
0 0
Majka Majka

Majka je offline (nepripojený) Majka

prosim Vas kde sa zadava ICZ pre soc.poistovnu v programe olymp? ani v mudrej prirucke to nie je..... dakuejm velmi pekne za radu.
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Organizácia-podnik-vpravo dole je kolonka identifikačné číslo zamestnávateľa
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

ahojte,, v novej verzii olympu su aktualizované tlačivá do SP, výkaz +príloha. Ale len prílohu mám novšiu. Neviem ten výkaz mi stále tlačí po starom. V nových výkazoch je adresa pobočky a číslo účtu ŠP.... neviem kde mám chybu, ....
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Téma: OLYMP - tlač do SP a ZP od príspevku č.33
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

ahojte.. prosím mám novú verziu olympu 8,30 majú tam byť nové výkazy do SP, ale len prílohu mi tlačí po novom. Tú prvú stranu po starom. Neviem na tlačive zo SP osobne je navyše adresa pobočka a číslo účtu..
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

V predchádzajúcom príspevku som ťa naviedla na tému kde sa o tom píše. Pravdepodobne sa budeš musieť nakontaktovať na Kros.
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

ďakujem za odpoveď, prepačte napísala som to 2-krát, lebo mi to akosi neukázalo, že som to odoslala. V tom príspevku 33 a atď.. som to vôbec nepochopila..
0 0
svedia svedia

svedia je offline (nepripojený) svedia

Vám to v tom výkaze automaticky píše adresu svojej pobočky SP?
Naposledy upravil svedia : 11.08.08 at 22:10 Dôvod: navyše
0 0
Maruška54 Maruška54

Maruška54 je offline (nepripojený) Maruška54

Treba to prečítať až do konca, ale veronikasad to aj tak sama nevyriešila, volala do Krosu a tí ju navigovali ako postupovať.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať