Zavrieť

Porady

Olymp - začiatočník

Mamička na materskej dovolenke ...viac
Dobrý večer, chcem začať robiť mzdy pre jedného zamestnanca v programe olymp, ešte som v tomto programe nerobila, tak neviem ako nato. Chceme mu dávať minim. mzdu. Neviem čo všetko treba nahodiť do tohto programu a ako si dať vlastne vyrátať čistý príjem, odvody do poisťovní.Nárok na dovolenku. Poradí mi niekto?
Usporiadat
Daniela81 Daniela81

Daniela81 je offline (nepripojený) Daniela81

blondy Pozri príspevok
Po vygenerovaní mzdy môžeš stravné aj naimportovať z excelu, pokiaľ máš viacej zamestnancov, je to dobrá vec...
Ďakujem za tip!
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Prosím o riešenie: Mám novú verziu 10.01 Olymp. Po zadaní dovolenky od 04.1. do 07.01.2010 v mzde pracovníka a po potvrdení mi vypíše hlášku: "Zamestnanec pracoval vo sviatok. Ak nechce čerpať náhr. voľno, je treba pridať mzdové zvýhodnenie....". Ale on nepracoval vo sviatok, - t.j. 6.1.!!! Neviem, prečo mi to hlási. Sviatok máme nastavený, že sa platí mesačnou mzdou. Neviete mi pomôcť? Ďakujem krásne
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

tonkat Pozri príspevok
Prosím o riešenie: Mám novú verziu 10.01 Olymp. Po zadaní dovolenky od 04.1. do 07.01.2010 v mzde pracovníka a po potvrdení mi vypíše hlášku: "Zamestnanec pracoval vo sviatok. Ak nechce čerpať náhr. voľno, je treba pridať mzdové zvýhodnenie....". Ale on nepracoval vo sviatok, - t.j. 6.1.!!! Neviem, prečo mi to hlási. Sviatok máme nastavený, že sa platí mesačnou mzdou. Neviete mi pomôcť? Ďakujem krásne
Skús zadať dovolenku od 4. do 5. a 7.1. daj zvlášť, možno to pomôže
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Ďakujem, ale nepomohlo to. Robí mi to u zamestnancov, ktorí majú zmenový kalendár. Možno to nejako súvisí?!?
0 0
UFO.ar UFO.ar

UFO.ar je offline (nepripojený) UFO.ar

Áno, môže to s tým súvisieť. Pozrite si nastavenie zmien v personalistike - v zmenovom kalendári, ako ho máte definovaný - aj pre sviatky, alebo nie. Prípadne si overte ešte nastavenie spôsobu platenia sviatku v mzdových údajov (mesačnou mzdou, alebo priemerom). Neviem, možno, že to pomôže - skúste ...
Alena
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

Už som to pozerala, zmenový kalendár mám nastavený bez sviatkov, lebo tie sú platené v mesačnej mzde. Skúšala som to aj zmeniť, tak aby boli definované v zmen. kal., ale nepomohlo mi to. Pátram ďalej. Ďakujem za ochotu.
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
tonkat Pozri príspevok
Už som to pozerala, zmenový kalendár mám nastavený bez sviatkov, lebo tie sú platené v mesačnej mzde. Skúšala som to aj zmeniť, tak aby boli definované v zmen. kal., ale nepomohlo mi to. Pátram ďalej. Ďakujem za ochotu.
Mne toto robila pri zamestnancovi s iným fondom bol na 37 hodin. urobila som si nový kalendár, na 37 hodín. a zadala tomuto zamestnancovi. Vypisovalo mi to presne túto hlášku, a tak som po porade s krosom, mu dala klasický kalendár 40 a v personalistike v pracovných pomeroch zadala úväzok na 0,925 a prerátalo mi to na 37 hodín a 5 dní. Keď to bolo takto zadané, mzda sa prepočítala správne aj na úväzok a žiadna hláška o sviatku nebola...
0 0
tonkat tonkat

tonkat je offline (nepripojený) tonkat

blondy Pozri príspevok
Mne toto robila pri zamestnancovi s iným fondom bol na 37 hodin. urobila som si nový kalendár, na 37 hodín. a zadala tomuto zamestnancovi. Vypisovalo mi to presne túto hlášku, a tak som po porade s krosom, mu dala klasický kalendár 40 a v personalistike v pracovných pomeroch zadala úväzok na 0,925 a prerátalo mi to na 37 hodín a 5 dní. Keď to bolo takto zadané, mzda sa prepočítala správne aj na úväzok a žiadna hláška o sviatku nebola...
Ďakujem, Blondy za radu, idem to vyskúšať.
Pekný zvyšok nedele
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
Držím palce
0 0
iriska iriska

iriska je offline (nepripojený) iriska

prosím vás, mám nového zamestnanca a zadala som mu (na výzvu programu) nesprávny priemer na sviatky, ako, resp. kde ho môžem opraviť??
ďakujem
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
iriska Pozri príspevok
prosím vás, mám nového zamestnanca a zadala som mu (na výzvu programu) nesprávny priemer na sviatky, ako, resp. kde ho môžem opraviť??
ďakujem
pri výpočte mzdy si všimni tri pozdlžne stĺpce naľavo tabuľky(zložky mzdy, zrážky a ostatné). a klikni na ostatné a tam oprav dovolenkový priemer
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Na doplnenie pridám, že táto tvoja oprava sa zobrazí červene, tak sa nezľakni. Len upozorňuje, že si údaj opravila "ručne".
0 0
lydus2001 lydus2001

lydus2001 je offline (nepripojený) lydus2001

ahojte, dnes som začala robiť mzdy v Olympe, mám ešte len demoverziu.
Naša fi má určený časový fond 37,5 hod/5dní, opravila som si to aj v Organizácia - Podnik, aj v jednotlivých PP, ale stále mi to ťahá 8 hodín na deň, a teda aj keď mal Zc 2 dni dovolenku, tak mu to vyhadzuje, že mal dovolenku 16 hodín. V predošlom programe sme to mali evidované ako 15 hodín (2 x 7,5) a rada by som to aj tu takto nastavila, ak by to šlo.
ďakujem za každú radu
0 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

lydus2001 Pozri príspevok
ahojte, dnes som začala robiť mzdy v Olympe, mám ešte len demoverziu.
Naša fi má určený časový fond 37,5 hod/5dní, opravila som si to aj v Organizácia - Podnik, aj v jednotlivých PP, ale stále mi to ťahá 8 hodín na deň, a teda aj keď mal Zc 2 dni dovolenku, tak mu to vyhadzuje, že mal dovolenku 16 hodín. V predošlom programe sme to mali evidované ako 15 hodín (2 x 7,5) a rada by som to aj tu takto nastavila, ak by to šlo.
ďakujem za každú radu
Treba vytvoriť nový pracovný kalendár
mzdy - kalendár - pracovné kalendáre - pridaj ...

A v personalistike pri zadávaní alebo oprave údajov jednotlivých zamestnancov v záložke mzdové údaje treba prevziať cez F7 tento pracovný kalendár.
Naposledy upravil janka67 : 12.02.10 at 06:56 Dôvod: doplnenie
0 0
lydus2001 lydus2001

lydus2001 je offline (nepripojený) lydus2001

super, ďakujem veľmi pekne
0 0
Robina Robina

Robina je offline (nepripojený) Robina

niekedy ani sama neviem
Potrebovala by som poradiť za mzdy v Olympe: pri mesačnej mzde je minimálny odvod správny ak mi dá sumu 43,07 a v SP sumu 106 /spolu aj za zamestnanca aj zamestnávateľa/. Volala som hotline, ale malo by to byť správne. Ja som sa asi doplietla so SZČO /minimálny odvod/ a teraz stresujem, že mám zle výplaty. Poradí mi prosím niekto? Ďakujem
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
Robina Pozri príspevok
Potrebovala by som poradiť za mzdy v Olympe: pri mesačnej mzde je minimálny odvod správny ak mi dá sumu 43,07 a v SP sumu 106 /spolu aj za zamestnanca aj zamestnávateľa/. Volala som hotline, ale malo by to byť správne. Ja som sa asi doplietla so SZČO /minimálny odvod/ a teraz stresujem, že mám zle výplaty. Poradí mi prosím niekto? Ďakujem
Pri mesačnej hrubej mzde 307,70 eur máš odvody správne
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Dnes sa mi nič nedarí
Pri inventúre účtu 336 som zistila rozdiel 0,5€. Po hodinovom hľadaní som našla rozdiel v XI/09, odviedli sme o 0,5€ viac do SP./jasné, že som najprv kontrolovala december a pekne od januára/ Pôvodný príkaz vykazoval sumu o 0,5€ vyššiu, ako bolo vo výkaze. Po znovuvygenerovaní príkazu už bola suma správna, taká ako je vo výkaze. Takže máme preplatok.
Po konzultácii s Krosom, som zistila, že mám v novembri aj zle daň. Všetko to má na svedomí jedna novembrová DOVP. V novembrovej výplate odvedenej v decembri, bola odvedená preddavková daň/ v jednej sume spolu so zrážkovou/. Pani z Krosu kontrolovala či máme dobre nastavené čísla účtu pre zrážkovú daň a všetko bolo v poriadku. V decembrovej výplate, v januári mi program automaticky znížil odvedené preddavky a odviedol zrážkovú daň. V hlásení preddavkov za 4 Q.2009 mám zrazenú zrážkovú daň, ale úhrada je až v hlásení za 1Q 2010. Pani mi povedala, že je to OK, ale už som taká zmagorená, že ozaj neviem
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

truch Pozri príspevok
Dnes sa mi nič nedarí
Pri inventúre účtu 336 som zistila rozdiel 0,5€. Po hodinovom hľadaní som našla rozdiel v XI/09, odviedli sme o 0,5€ viac do SP./jasné, že som najprv kontrolovala december a pekne od januára/ Pôvodný príkaz vykazoval sumu o 0,5€ vyššiu, ako bolo vo výkaze. Po znovuvygenerovaní príkazu už bola suma správna, taká ako je vo výkaze. Takže máme preplatok.
Po konzultácii s Krosom, som zistila, že mám v novembri aj zle daň. Všetko to má na svedomí jedna novembrová DOVP. V novembrovej výplate odvedenej v decembri, bola odvedená preddavková daň/ v jednej sume spolu so zrážkovou/. Pani z Krosu kontrolovala či máme dobre nastavené čísla účtu pre zrážkovú daň a všetko bolo v poriadku. V decembrovej výplate, v januári mi program automaticky znížil odvedené preddavky a odviedol zrážkovú daň. V hlásení preddavkov za 4 Q.2009 mám zrazenú zrážkovú daň, ale úhrada je až v hlásení za 1Q 2010. Pani mi povedala, že je to OK, ale už som taká zmagorená, že ozaj neviem
Ak namiesto hlásenia myslíš Prehľad..., tak to je správne. Zrážková daň sa uvádza v prehľade v tom mesiaci, v ktorom bola odvedená, teda za december bola odvedená v januári.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

liba2 Pozri príspevok
Ak namiesto hlásenia myslíš Prehľad..., tak to je správne. Zrážková daň sa uvádza v prehľade v tom mesiaci, v ktorom bola odvedená, teda za december bola odvedená v januári.
To áno, ale DOVP bola vyplatená 1.12.2009 v novembrovej mzde, tak mala byť asi odvedená v decembri, nie až v januári. Uvidím čo bude, skúsila som urobiť ročný prehlad za 2009 a tam mi pekne sedia preddavky ale zrážková daň nesedí, lebo bola zaplatená až 4.1.2010. Ešte že je to malá suma a nebude nám vyrúbená pokuta.
Naposledy upravil truch : 17.02.10 at 12:11
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať