Zavrieť

Porady

Olymp - začiatočník

Mamička na materskej dovolenke ...viac
Dobrý večer, chcem začať robiť mzdy pre jedného zamestnanca v programe olymp, ešte som v tomto programe nerobila, tak neviem ako nato. Chceme mu dávať minim. mzdu. Neviem čo všetko treba nahodiť do tohto programu a ako si dať vlastne vyrátať čistý príjem, odvody do poisťovní.Nárok na dovolenku. Poradí mi niekto?
Usporiadat
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

blondy Pozri príspevok
ale veď to je dobre ...
za prvé dva mesiace bola NZD 286,27
teda za celý rok si uplatnil 2*286,27 + 10*335,47=3927,24
na potvrdení inú sumu ani nemôžeš dať. Iné je pri ročnom zúčtovaní, ... uplatnil si 3927,24 ale nárok má 4025,70 ... teda väčšine kvôli tomuto vyjdú preplatky
máš pravdu, na Ročnom zúčtovaní už mám sumu 4 025,70
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

Olymp spravodaj 08/2010
Pripravujeme opravnú verziu

Vážený používateľ programu OLYMP,



chceli by sme Vás informovať, že v programe OLYMP vo verzii 10.00 boli nájdené chyby:



nesprávna vypočítaná zamestnanecká prémia
chybné Ročné hlásenie zna Daňový úrad za rok 2009



nesprávna vypočítaná zamestnanecká prémia
V prípade, že zamestnancovi vznikol pri ročnom zúčtovaní dane nárok na zamestnaneckú prémiu a zároveň mal tento zamestnanec posudzované príjmy vyššie ako suma 4 025,70 € a súčasne základ dane nižší ako je táto suma, program uvedie nulový základ dane pre uplatnenie zamestnaneckej prémie do riadku 07, čo je nesprávne.
V prípade, že zamestnancovi vznikol nárok na zamestnaneckú prémiu, ale mal posudzované príjmy nižšie ako suma 4 025,70 €, je výpočet zamestnaneckej prémie správny.
Riešenie: Ručne uviesť do riadku 07 sumu z riadku 01 (t.j. základ dane) alebo počkať na opravnú verziu 10.01. RZD stačí odovzdať až do 31. 3. 2010.
chybné Ročné hlásenie zna Daňový úrad za rok 2009
V prípade, že vyplácate mzdu nasledujúceho mesiaca a mali ste v decembri 2008 zrážkovú daň, program uvedie nesprávne sumy zrážkovej dane do ročného Hlásenia na Daňový úrad na rok 2009 do riadkov 12, 13 a 14. Program tu uvedie sumy v slovenských korunách neprepočítané na eurá.
Riešenie: Exportovať hlásenie do Wordu a ručne vydeliť tieto sumy kurzom 30,1260 alebo počkať na opravnú verziu 10.01. Toto hlásenie stačí odovzdať až do 31. 3. 2010.
0 0
Johanka Johanka

Johanka je offline (nepripojený) Johanka

janaGT Pozri príspevok
Olymp spravodaj 08/2010
Pripravujeme opravnú verziu

Vážený používateľ programu OLYMP,



chceli by sme Vás informovať, že v programe OLYMP vo verzii 10.00 boli nájdené chyby:



nesprávna vypočítaná zamestnanecká prémia
chybné Ročné hlásenie zna Daňový úrad za rok 2009



nesprávna vypočítaná zamestnanecká prémia
V prípade, že zamestnancovi vznikol pri ročnom zúčtovaní dane nárok na zamestnaneckú prémiu a zároveň mal tento zamestnanec posudzované príjmy vyššie ako suma 4 025,70 € a súčasne základ dane nižší ako je táto suma, program uvedie nulový základ dane pre uplatnenie zamestnaneckej prémie do riadku 07, čo je nesprávne.
V prípade, že zamestnancovi vznikol nárok na zamestnaneckú prémiu, ale mal posudzované príjmy nižšie ako suma 4 025,70 €, je výpočet zamestnaneckej prémie správny.
Riešenie: Ručne uviesť do riadku 07 sumu z riadku 01 (t.j. základ dane) alebo počkať na opravnú verziu 10.01. RZD stačí odovzdať až do 31. 3. 2010.
chybné Ročné hlásenie zna Daňový úrad za rok 2009
V prípade, že vyplácate mzdu nasledujúceho mesiaca a mali ste v decembri 2008 zrážkovú daň, program uvedie nesprávne sumy zrážkovej dane do ročného Hlásenia na Daňový úrad na rok 2009 do riadkov 12, 13 a 14. Program tu uvedie sumy v slovenských korunách neprepočítané na eurá.
Riešenie: Exportovať hlásenie do Wordu a ručne vydeliť tieto sumy kurzom 30,1260 alebo počkať na opravnú verziu 10.01. Toto hlásenie stačí odovzdať až do 31. 3. 2010.
Na ich oznamoch ma fascinujú dve veci - spôsob "ručného" riešenia (preto platím za program, aby som to mohla prepočítavať po papierkoch a v prípade chyby v programe si to môžem opraviť) a neustále pripomínanie , že termín je až do 31. 3.2010 (to bolo prvé pri telefonickom rozhovore na hot-line). Škoda, že toho 31.3. nebude mať aspoň 2400 hodín .
Na jasnú otázku - kedy bude opravená verzia ? som dostala jasnú odpoveď - vzhľadom na termíny VČAS !

Nechápem, prečo pustili do sveta tento nepreverený paškvil ...
0 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

Časť z e-mailu, ktorý mi prišiel:

Distribúcia verzie

Uvedené chyby práve odstraňujeme a preto vydáme opravnú verziu OLYMP 10.01. Predpokladaný dátum zverejnenia verzie je 28./29. 1. 2009. O vydaní Vás budeme informovať e-mailom.

Z uvedeného dôvodu sme pozastavili distribúciu verzie 10.00 na CD. Všetkým zákazníkom, ktorí uhradili preddavkovú faktúru a zakúpili si Balík podpory alebo aktuálnu verziu na CD, zašleme poštou dňa 29. 1. 2010 CD už s opravnou verziou 10.01. Ak ste si zakúpili aj publikáciu Ročné zúčtovanie dane za rok 2009, bude priložená v zásielke.

Ospravedlňujeme sa Vám za vzniknuté komplikácie.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

janka67 Pozri príspevok
Časť z e-mailu, ktorý mi prišiel:

Distribúcia verzie

Uvedené chyby práve odstraňujeme a preto vydáme opravnú verziu OLYMP 10.01. Predpokladaný dátum zverejnenia verzie je 28./29. 1. 2009. O vydaní Vás budeme informovať e-mailom.

Z uvedeného dôvodu sme pozastavili distribúciu verzie 10.00 na CD. Všetkým zákazníkom, ktorí uhradili preddavkovú faktúru a zakúpili si Balík podpory alebo aktuálnu verziu na CD, zašleme poštou dňa 29. 1. 2010 CD už s opravnou verziou 10.01. Ak ste si zakúpili aj publikáciu Ročné zúčtovanie dane za rok 2009, bude priložená v zásielke.

Ospravedlňujeme sa Vám za vzniknuté komplikácie.
to je súčasťou mailu, ktorý som skopírovala ddo predch.príspevku. ASsi sme to dostali všetci používatelia olympu.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

dala sa vám stiahnuť v poriadku verzia, ktorú sme dneska dostali v mailoch? Myslím tú opravenú 10.01. Mne ju sťahovalo ale nechcelo mi to vôbec dokončiť, zastalo to niečo pred 100 % a asi 15 minút sa to ani nepohlo.
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

janaGT Pozri príspevok
dala sa vám stiahnuť v poriadku verzia, ktorú sme dneska dostali v mailoch? Myslím tú opravenú 10.01. Mne ju sťahovalo ale nechcelo mi to vôbec dokončiť, zastalo to niečo pred 100 % a asi 15 minút sa to ani nepohlo.
Mne to nešlo vtedy, keď som túto verziu sťahovala priamo v OLYMPE.
Stiahla som si ju zo stránky Krosu a tak mi to išlo.
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

tinaM Pozri príspevok
Mne to nešlo vtedy, keď som túto verziu sťahovala priamo v OLYMPE.
Stiahla som si ju zo stránky Krosu a tak mi to išlo.
ja som ju tiež priamo v olympe to majú zasa novinku, že nám to takto nepôjde
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

mne to išlo v pohode z Olympu
0 0
tinaM tinaM

tinaM je offline (nepripojený) tinaM

janaGT Pozri príspevok
ja som ju tiež priamo v olympe to majú zasa novinku, že nám to takto nepôjde
Ak budeš mať nainštalovanú 10.01, ´pri nových zmenách to pôjde aj v Olympe.
0 0
Daniela81 Daniela81

Daniela81 je offline (nepripojený) Daniela81

Pekny vecer,
prosim poradte - nastupila som do firmy, v ktorej robim mzdy, este som nepracovala s olympom. Nepaci sa mi system, kedy nie je stravne stiahnute rovno na vyplatnej paske, ked som navrhla kolegyni, aby sme stravne stahovali rovno z vyplat a nevyberali za stravenky formou pokladnicneho prijmu, povedala mi, ze je zlozite zadat to do programu.. Poradte prosim, ako zadat celu kontaciu straveniek do programu.. Dakujem!
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Daniela81 Pozri príspevok
Pekny vecer,
prosim poradte - nastupila som do firmy, v ktorej robim mzdy, este som nepracovala s olympom. Nepaci sa mi system, kedy nie je stravne stiahnute rovno na vyplatnej paske, ked som navrhla kolegyni, aby sme stravne stahovali rovno z vyplat a nevyberali za stravenky formou pokladnicneho prijmu, povedala mi, ze je zlozite zadat to do programu.. Poradte prosim, ako zadat celu kontaciu straveniek do programu.. Dakujem!

Po vygenerovaní mzdy klikni na zrážky a potom "pridaj". Vyber si z názvu zrážky "pohyblivé zrážky". Tam, kde je výpočet zrážky, si nevyberaj z ponuky, len napíš sumu. Potom vpravo. kde je čiastka, len klikni, suma sa Ti prenesie. Do popisu zrážky si daj napr.: stravné lístky. Z ponuky vyplatiť zaklikávam "v hotovosti".

Neprenášam však mzdy do účtovníctva, napísala som len postup, ako urobiť zrážku pri stravných lístkoch.
0 0
Daniela81 Daniela81

Daniela81 je offline (nepripojený) Daniela81

Dakujem za odpoved. Rozumiem ako robit zrazky zo mzdy. Slo mi skor o to rozuctovanie..
0 0
Aňuška Aňuška

Aňuška je offline (nepripojený) Aňuška

Daniela81 Pozri príspevok
Pekny vecer,
prosim poradte - nastupila som do firmy, v ktorej robim mzdy, este som nepracovala s olympom. Nepaci sa mi system, kedy nie je stravne stiahnute rovno na vyplatnej paske, ked som navrhla kolegyni, aby sme stravne stahovali rovno z vyplat a nevyberali za stravenky formou pokladnicneho prijmu, povedala mi, ze je zlozite zadat to do programu.. Poradte prosim, ako zadat celu kontaciu straveniek do programu.. Dakujem!
Môžete si nastaviť v personalistike u každého zamestnanca:
- zrážky
- pridaj
- kliknete na trojuholníček v okienku názov zrážky a vyberiete stravné
- v okienku výpočet dáte čiastku na deň (ak strhávate napr. stravné za január v januárovej výplate) a dáte sumu za jeden SL. Program podľa odpracovaných dní vypočíta pri generovaní výplaty celkovú sumu za SL

alebo
dáte čiastku 0 a potom pri generovaní výplaty si dosadzujete konkrétnu sumu sama za všetky SL zamestnanca (napr. ak dávate stravné popredu v januárovej výplate na február)

Program automaticky zaúčtuje 331/335. Ak chcete konkrétnu analytiku, alebo iné účtovanie, tak v personalistike pri zadávaní stravného sú kolonky pre účtovanie, ktoré vyplníte.
Samozrejme, že stiahne stravné aj zo mzdy, čo uvidíte na výplatnej páske (zakliknite si v personalistike u stravného "vyplatiť v hotovosti").
Naposledy upravil Aňuška : 03.02.10 at 21:22
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

skúšali ste robiť aj RZZP? Mne tam stále vychádzajú veľmi veľké nedoplatky
0 0
blondy blondy

blondy je offline (nepripojený) blondy

iwa
Daniela81 Pozri príspevok
Pekny vecer,
prosim poradte - nastupila som do firmy, v ktorej robim mzdy, este som nepracovala s olympom. Nepaci sa mi system, kedy nie je stravne stiahnute rovno na vyplatnej paske, ked som navrhla kolegyni, aby sme stravne stahovali rovno z vyplat a nevyberali za stravenky formou pokladnicneho prijmu, povedala mi, ze je zlozite zadat to do programu.. Poradte prosim, ako zadat celu kontaciu straveniek do programu.. Dakujem!
Po vygenerovaní mzdy môžeš stravné aj naimportovať z excelu, pokiaľ máš viacej zamestnancov, je to dobrá vec...
0 0
ZEvina ZEvina

ZEvina je offline (nepripojený) ZEvina

šťastná babička dvoch vnučiek (od 21.9.2009 už troch) ...viac
janaGT Pozri príspevok
skúšali ste robiť aj RZZP? Mne tam stále vychádzajú veľmi veľké nedoplatky
Mne tam zasa vypočítava strašne veľké preplatky. Upravený vymeriavací základ 2006,17?
0 0
janka67 janka67

janka67 je offline (nepripojený) janka67

ZEvina Pozri príspevok
Mne tam zasa vypočítava strašne veľké preplatky. Upravený vymeriavací základ 2006,17?
http://www.kros.sk/19066

"v aktuálnej verzii programu Olymp 10.01 sú aktualizované tlačivá k ročnému zúčtovaniu zdravotného poistenia pre rok 2009 iba doklad o príjme a žiadosť o vykonanie RZZP (farebné modré tlačivá). Ostatné tlačivá k RZZP za rok 2009 a tiež samotný výpočet RZZP za rok 2009 budú aktualizované v programe Olymp vo verzii 10.10, ktorá by mala vyjsť koncom februára resp. začiatkom marca 2010."
Naposledy upravil janka67 : 04.02.10 at 10:30
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

janaGT Pozri príspevok
skúšali ste robiť aj RZZP? Mne tam stále vychádzajú veľmi veľké nedoplatky
opravujem preplatky znamienkom -
0 0
Daniela81 Daniela81

Daniela81 je offline (nepripojený) Daniela81

Aňuška Pozri príspevok
Môžete si nastaviť v personalistike u každého zamestnanca:
- zrážky
- pridaj
- kliknete na trojuholníček v okienku názov zrážky a vyberiete stravné
- v okienku výpočet dáte čiastku na deň (ak strhávate napr. stravné za január v januárovej výplate) a dáte sumu za jeden SL. Program podľa odpracovaných dní vypočíta pri generovaní výplaty celkovú sumu za SL

alebo
dáte čiastku 0 a potom pri generovaní výplaty si dosadzujete konkrétnu sumu sama za všetky SL zamestnanca (napr. ak dávate stravné popredu v januárovej výplate na február)

Program automaticky zaúčtuje 331/335. Ak chcete konkrétnu analytiku, alebo iné účtovanie, tak v personalistike pri zadávaní stravného sú kolonky pre účtovanie, ktoré vyplníte.
Samozrejme, že stiahne stravné aj zo mzdy, čo uvidíte na výplatnej páske (zakliknite si v personalistike u stravného "vyplatiť v hotovosti").
Veľmi pekne ďakujem za radu! Pomohlo.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať