Zavrieť

Porady

Olymp - začiatočník

Mamička na materskej dovolenke ...viac
Dobrý večer, chcem začať robiť mzdy pre jedného zamestnanca v programe olymp, ešte som v tomto programe nerobila, tak neviem ako nato. Chceme mu dávať minim. mzdu. Neviem čo všetko treba nahodiť do tohto programu a ako si dať vlastne vyrátať čistý príjem, odvody do poisťovní.Nárok na dovolenku. Poradí mi niekto?
Usporiadat
ZuzanaP ZuzanaP

ZuzanaP je offline (nepripojený) ZuzanaP

:-D
A vo výplate máš označené aj dni sviatkov ako odpracované?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

apsgroup Pozri príspevok
Spravila som v Olympe mzdu zamestnanca za 4/2007, má stálu mzdu ,sviatky platené mesačnou mzdou. Vo výplatnej páske mi nezobrazilo 2 dni sviatky, odpracované dni dalo 19, mzdu nechalo celkovú 10000 Sk t.j.zaplatilo aj sviatky, ale neviem prečo ich v páske nevyhodilo??? Neviete poradit čo mám zle nastavené??? Vdaka!
Pokiaľ máš mesačnú mzdu a nastavenie "sviatky platiť mesačnou mzdou" sviatky sú súčasťou mesačnej mzdy a ako samostatná položka sa to na výplatnej páske neobjavia. Je to v poriadku.

-------
Veronika
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

ahojte
prosím Vás,už ste robili vo verzii 8.00 ročné zúčtovanie dane?
mne to nejde a neviem prečo
dala som všetkým zamestnancom pri generovaní miezd aj pridať zúčtovanie preddavku na daň
a keď si dám cez dokumenty-ročné zúčt.dane vytlačiť,ukáže mi to iba rok 2006, 2007 mi vobec nedáva do ponuky??

neviem čo robím zle
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
ahojte
prosím Vás,už ste robili vo verzii 8.00 ročné zúčtovanie dane?
mne to nejde a neviem prečo
dala som všetkým zamestnancom pri generovaní miezd aj pridať zúčtovanie preddavku na daň
a keď si dám cez dokumenty-ročné zúčt.dane vytlačiť,ukáže mi to iba rok 2006, 2007 mi vobec nedáva do ponuky??

neviem čo robím zle
Neviem, čo robíš zle, mne všetko funguje normálne.
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

no zatiaľ som robila iba výplaty za január
ale to nemá žiaden vplyv na to nie?fakt neviem dokelu,ako to mám urobiť..
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

A keď si robila ročné zúčtovanie dane nebola si omylom nastavená v roku 2008?
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

jedine kde mi dá do ponuky rok 2007 je:

potvrdenie o zdaniteľnej mzde
žiadosť o vyk.zúčt.dane
hlásenie o vyúčtovaní dane

a to je všetko
všade inde pri ročnom vyúčtovaní dane mám v ponuke iba r.2007
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
jedine kde mi dá do ponuky rok 2007 je:

potvrdenie o zdaniteľnej mzde
žiadosť o vyk.zúčt.dane
hlásenie o vyúčtovaní dane

a to je všetko
všade inde pri ročnom vyúčtovaní dane mám v ponuke iba r.2007
veď teraz sa robia RZD za rok 2007 alebo to bol preklep a ponuku Ti dáva iba pre rok 2006?
Skontroluj si cez "mzdy - zúčtovanie preddavkov" aký rok máš zadaný v hornom riadku pri ročných zúčtovaniach.
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

sta Pozri príspevok
veď teraz sa robia RZD za rok 2007 alebo to bol preklep a ponuku Ti dáva iba pre rok 2006?
Skontroluj si cez "mzdy - zúčtovanie preddavkov" aký rok máš zadaný v hornom riadku pri ročných zúčtovaniach.
ano to bol preklep,všade dáva r.2006
no keď som si dala mzdy zúčt.preddavkov,ukázalo mi,že mám ZP iba v r.2006??
no nerozumiem
tak som si to asi neurobila..

to mám ísť do r.2007 a pri každom si dať pri generovaní pridať zúčtovanie preddavku??
ja som z toho už úplne mimo..
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
ano to bol preklep,všade dáva r.2006
no keď som si dala mzdy zúčt.preddavkov,ukázalo mi,že mám ZP iba v r.2006??
no nerozumiem
tak som si to asi neurobila..

to mám ísť do r.2007 a pri každom si dať pri generovaní pridať zúčtovanie preddavku??
ja som z toho už úplne mimo..
Ročné zúčtovanie dane spravíš tak, že pôjdeš cez "Mzdy - zúčtovanie preddavkov" v hornom riadku si nastavíš rok 2007 a potom každému zamestnancovi, ktorému robíš ročné zúčtovanie vygeneruješ RZD a až potom ho môžeš pridať do výplaty. Pokiaľ ho nemáš vygenerované, nemá Ti tam program čo pridať.
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

sta Pozri príspevok
Ročné zúčtovanie dane spravíš tak, že pôjdeš cez "Mzdy - zúčtovanie preddavkov" v hornom riadku si nastavíš rok 2007 a potom každému zamestnancovi, ktorému robíš ročné zúčtovanie vygeneruješ RZD a až potom ho môžeš pridať do výplaty. Pokiaľ ho nemáš vygenerované, nemá Ti tam program čo pridať.
WHAAAAW
super,ja som myslela,ze staci pri generovani vyplaty len dat,aby vypocital preddavky na dan
dik moc
no tak cez to "mzdy-zuctovanie preddavkov" som to uz urobila
musim teda dat k februarovej vyplate aby dorovnal dan z vyplaty??
(ale dan maju vysporiadanu v poriadku)
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
WHAAAAW
super,ja som myslela,ze staci pri generovani vyplaty len dat,aby vypocital preddavky na dan
dik moc
no tak cez to "mzdy-zuctovanie preddavkov" som to uz urobila
musim teda dat k februarovej vyplate aby dorovnal dan z vyplaty??
(ale dan maju vysporiadanu v poriadku)
Keď budeš generovať februárové výplaty, tak si len "zaškrtneš" políčko "pridať zúčtovanie preddavku na daň a daňového bonusu ak existuje" a normálne spravíš výplatu. Nikde nič nemusíš dorovnávať, program Ti automaticky k výplate pridá preplatok/nedoplatok z RZD.
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

sta Pozri príspevok
Keď budeš generovať februárové výplaty, tak si len "zaškrtneš" políčko "pridať zúčtovanie preddavku na daň a daňového bonusu ak existuje" a normálne spravíš výplatu. Nikde nič nemusíš dorovnávať, program Ti automaticky k výplate pridá preplatok/nedoplatok z RZD.
vytlacila som rocne zuctovania
nakoniec mi vysiel u 1 zamestnanca preplatok
no ako to dorovnam s DU?
z vyplat to nepojde,skor nejaka ziadost na Danovy urad?
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
vytlacila som rocne zuctovania
nakoniec mi vysiel u 1 zamestnanca preplatok
no ako to dorovnam s DU?
z vyplat to nepojde,skor nejaka ziadost na Danovy urad?
Ten preplatok by sa mal prejaviť v zamestnancovej mzde znížením jeho dane v príslušnom mesiaci.
A s DU si to vybavíš tak, že o sumu preplatku odvedieš menej.
Tiež by to malo byť uvedené v Prehľade 1.Q.08
0 0
Bubačik Bubačik

Bubačik je offline (nepripojený) Bubačik

V olympe nezadavas odpracovane dni, ked zamestnancovi vygenerujes mzdy, ide o mzdu ked odpracoal cely mesiac. Iba ak mal dovolenku, PN, premie, osobne ohodnotenie, to zadas, ked vstupis do zamestnanca cez oprav zadas - vyberies to co potrebujes zo mzdoveho rozvrhu. Pri PN, dovolenke, OCR..vyklikavas dane dni.
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

liba2 Pozri príspevok
Ten preplatok by sa mal prejaviť v zamestnancovej mzde znížením jeho dane v príslušnom mesiaci.
A s DU si to vybavíš tak, že o sumu preplatku odvedieš menej.
Tiež by to malo byť uvedené v Prehľade 1.Q.08
no práveže mu nevyjde platiť daň
ani iným zamestnancom
(polovičné prac.úväzky)
no a daň sa týka r.2007,takže mi to asi do prehľadu 1.Q 2008 neuvedie??
hm.. neviem čo s tým
0 0
sta sta

sta je offline (nepripojený) sta

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
no práveže mu nevyjde platiť daň
ani iným zamestnancom
(polovičné prac.úväzky)
no a daň sa týka r.2007,takže mi to asi do prehľadu 1.Q 2008 neuvedie??
hm.. neviem čo s tým
Čiže Tebe nevýjde za zamestnancov žiadna daňová povinnosť s ktorou by si si ten preplatok z RZD započítala? Tak potom ak sa nemýlim, treba si napísať na daňový úrad žiadosť o vrátenie preplatku z RZD keď si ho nemáš s čím započítať, ale toto si nie som istá, či sa píše tá žiadosť, alebo sa to dá riešiť nejako ináč.

dopĺňam: mrkla som do olympu a je tam tlačivo: "žiadosť o vrátenie preplatku dane z ročného zúčtovania". Musíš ísť cez: "Dokumenty - odvod dane - žiadosť o vrátenie....."
0 0
liba2 liba2

liba2 je offline (nepripojený) liba2

Zuzana Boháčová Pozri príspevok
no práveže mu nevyjde platiť daň
ani iným zamestnancom
(polovičné prac.úväzky)
no a daň sa týka r.2007,takže mi to asi do prehľadu 1.Q 2008 neuvedie??
hm.. neviem čo s tým
Chceš povedať, že zamestnanec nebude mať zrážku dane a ešte by sa mu mala daň vrátiť ? tak mu ju vrátiš a vo vzťahu k DU si to usporiadaš v nasledujúcom mesiaci , ak by toho bolo veľa Sk, tak až do konca roka takto môžeš postupovať, kým sa ti daň nevráti
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

liba2 Pozri príspevok
Chceš povedať, že zamestnanec nebude mať zrážku dane a ešte by sa mu mala daň vrátiť ? tak mu ju vrátiš a vo vzťahu k DU si to usporiadaš v nasledujúcom mesiaci , ak by toho bolo veľa Sk, tak až do konca roka takto môžeš postupovať, kým sa ti daň nevráti
nie nebudu mat ziadnu dan. .. teda zatial im to nevychadza z prijmov
su len 2 zamestnanci na polovicny prac.uvazok, tzn. maju prijem cca 7000 sk
takze odpocitat.polozka cela, ZD 0..
takze tak..
0 0
Zuzana Boháčová Zuzana Boháčová

Zuzana Boháčová je offline (nepripojený) Zuzana Boháčová

sta Pozri príspevok
Čiže Tebe nevýjde za zamestnancov žiadna daňová povinnosť s ktorou by si si ten preplatok z RZD započítala? Tak potom ak sa nemýlim, treba si napísať na daňový úrad žiadosť o vrátenie preplatku z RZD keď si ho nemáš s čím započítať, ale toto si nie som istá, či sa píše tá žiadosť, alebo sa to dá riešiť nejako ináč.

dopĺňam: mrkla som do olympu a je tam tlačivo: "žiadosť o vrátenie preplatku dane z ročného zúčtovania". Musíš ísť cez: "Dokumenty - odvod dane - žiadosť o vrátenie....."

whaw super
žiadosť som našla ale..
urobila som si vyplaty za 2/2008,aj zučtovanie dane som začiarkla,len keď si dam vytlačiť tu žiadosť o vrat.preplatku za r.2007,uvadza mi preplatok 0 sk
ale vo vyplate toho zamestnanca ju mam
tzn. jeho cista mzda plus vratena dan je k vyplate(dan neplatil vo 2/2008 ziadnu,z ničoho mu to nemôže odpočitať)
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať