Zavrieť

Porady

Olymp - začiatočník

Mamička na materskej dovolenke ...viac
Dobrý večer, chcem začať robiť mzdy pre jedného zamestnanca v programe olymp, ešte som v tomto programe nerobila, tak neviem ako nato. Chceme mu dávať minim. mzdu. Neviem čo všetko treba nahodiť do tohto programu a ako si dať vlastne vyrátať čistý príjem, odvody do poisťovní.Nárok na dovolenku. Poradí mi niekto?
Usporiadat
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Jana_clenka Pozri príspevok
Mala som minulý rok tiež podobný prípad a vytlačilo mi správne žiadosť o vrátenie sumy z RZD - tlačila som ho v mesiaci, kedy bolo RZD nie iba urobené, ale aj dané do výplaty. Druhou podmienkou bol prevodný príkaz "vrátenie zúčtovania". Aj mi ho vrátili v lehote, určite netreba čakať do konca roka.
Presne tak, podmienkou je prevodný výkaz a ked ho idem dať tlačiť, musím zakliknúť okienko vrátenie RZD
6 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
dan Pozri príspevok
Presne tak, podmienkou je prevodný výkaz a ked ho idem dať tlačiť, musím zakliknúť okienko vrátenie RZD
tak tu bol pes zakopaný. Trochu som sa pohla dopredu. vymazala som prevodný príkaz a znova som ho dala generovať, zaklikla som spomínané okienko.
Vygenerovalo mi prevodný príkaz na pokladnicu RZD plus DB pre zam-kyňu a prevodný príkaz, kde prijímateľom je firma na RZD. Následne sa vytlačila žiadosť o vrátenie RZD aj so sumou.
Kedže RZD je vo výplate za február, generovala som mesačný prehľad pre DU, ale RZD tam nie je, DB tam je.
Uzavrela som február a v marci mi vygenerovalo mesačný výkaz tiež bez RZD, ale pekne DB už bol uvedený v riadku pre žiadosť o vrátenie.
Takže ešte niekde robím chybu - neviem dostať do tlačiva to nešťastné RZD.
1 0
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

máš za 3/2012 zrazené preddavky na daň?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nemám nič. mzdy - to je len to RZD, nič viac. nemám z čoho zrážať a vypisuje nulové tlačivo - až na ten DB.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
ďalšia pikoška
mám prehľad mesačný, ktorý potrebujem poslať klientovi v pdf. Klient nezvládne kombináciu pdf, fdf
aj OLYMP upozorňuje, že je možná iba tlač, dokument sa neuloží s údajmi.
Čo teraz?
A ešte mám problém s diakritikou - miesto Č tlačí hieroglyf.
0 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Kejka skús tuto pozrieť, odpovedajú Olympáci na RZD
http://www.kros.sk/19066
4 0
Jana_clenka Jana_clenka

Jana_clenka je offline (nepripojený) Jana_clenka

KEJKA Pozri príspevok
tak tu bol pes zakopaný. Trochu som sa pohla dopredu. vymazala som prevodný príkaz a znova som ho dala generovať, zaklikla som spomínané okienko.
Vygenerovalo mi prevodný príkaz na pokladnicu RZD plus DB pre zam-kyňu a prevodný príkaz, kde prijímateľom je firma na RZD. Následne sa vytlačila žiadosť o vrátenie RZD aj so sumou.
Kedže RZD je vo výplate za február, generovala som mesačný prehľad pre DU, ale RZD tam nie je, DB tam je.
Uzavrela som február a v marci mi vygenerovalo mesačný výkaz tiež bez RZD, ale pekne DB už bol uvedený v riadku pre žiadosť o vrátenie.
Takže ešte niekde robím chybu - neviem dostať do tlačiva to nešťastné RZD.
KEJKA Pozri príspevok
nemám nič. mzdy - to je len to RZD, nič viac. nemám z čoho zrážať a vypisuje nulové tlačivo - až na ten DB.
Ak to správne chápem, tak ani by tam to RZD v prípade nulových preddavkov nemalo byť. V poučení k prehľadu sa k riadku 2 píše, že sa uvádza "len do výšky sumy uvedenej na riadku 1".
A ďalej, že:
"Správcom dane vrátený preplatok na dani z vykonaného ročného zúčtovania sa v prehľade neuvádza."
2 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
KEJKA Pozri príspevok
nemám nič. mzdy - to je len to RZD, nič viac. nemám z čoho zrážať a vypisuje nulové tlačivo - až na ten DB.
malo mi to byť jasné, ale je to jasné až teraz - z Krosu vcelku promptne odpovedali a všetko mám správne. Citujem
ak bolo ročné zúčtovanie vykonané v rovnakom mesiaci ako za ktorý sa tlačí mesačný Prehľad, tak v r. 7 Bolo vykonané ročné zúčtovanie v tomto Prehľade pred áno bude uvedený krížik. Ak program neuvedie v mesačnom Prehľade krížik, odporúčam skontrolovať v Mzdy - Zúčtovanie preddavkov v poslednom riadku aký je zadaný Mesiac vykonania ročného zúčtovania.
Ak zamestnancovi za rovnaké obdobie ako tlačíte mesačný Prehľad ste vo výplate danému zamestnancovi zúčtovali daň za predchádzajúci rok (zložka mzdy Z10) v r. 2 Prehľadu bude vyplnený.V prípade, že nemáte žiadnu zrazenú preddavkovú daň a chcete požiadať Daňový úrad o vrátenie preplatku z RZD, je potrebné v Mzdy-Prevodné príkazy vygenerovať PP "Vrátenie preplatku z RZD".

takže Prehľad je správny, tam sa neodpočitateľná suma RZD neuvádza, DB je uvedený správne, na výplatu dostane RZD+DB v hotovosti.
V marci v Prehľade bude uvedený vyplatený bonus s krížikom so žiadosťou o jeho poukázanie.
Tlačivo žiadosti o vrátenie neodpočitateľnej dane RZD generuje aj so sumou RZD.
vyriešené
všetkým ochotným prispievateľom veľmi ďakujem.
2 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Prosím o radu. Neviem odoslať RZZP do Union poisťovne, stále mi hlási, že
Zvolený typ elektronického dokumentu nezodpovedá priloženému súboru (dávke).
Čo mám urobiť ? Dovera aj VŠZP mi prešli v pohode.
0 0
msa msa

msa je offline (nepripojený) msa

zavolaj do krosu, tam ťa rovno navigujú
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

KEJKA Pozri príspevok
ďalšia pikoška
mám prehľad mesačný, ktorý potrebujem poslať klientovi v pdf. Klient nezvládne kombináciu pdf, fdf
aj OLYMP upozorňuje, že je možná iba tlač, dokument sa neuloží s údajmi.
Čo teraz?
A ešte mám problém s diakritikou - miesto Č tlačí hieroglyf.
Skús si v tlačovej zostave-výstupné zariadenie prekliknúť na nová tlač, miesto štandardná- v okne kde si vyberáš aký dokument budeš tlačiť- potom by to malo už správne vytlačiť s č. Aj ja som mala ten problém.
Naposledy upravil L-M : 29.02.12 at 13:46
2 0
evapau evapau

evapau je offline (nepripojený) evapau

Prosím Vás ako ukončím DoPČ v olympe
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
L-M Pozri príspevok
Skús si v tlačovej zostave-výstupné zariadenie prekliknúť na nová tlač, miesto štandardná- v okne kde si vyberáš aký dokument budeš tlačiť- potom by to malo už správne vytlačiť s č. Aj ja som mala ten problém.
no - možno pomôže. Zatiaľ som nemala čas to skúšať, týka sa to jediného prípadu a som dala klientovi vytlačené bez mäkčeňa.

Mne zasa volali z Krosu, že sú tuším v Accrobat, či kde nové fonty, ktoré sa doinštalujú a bude to funkčné, ked budem mať v.10. Tak až sa k tomu dostanem, potom vyskúšam, napíšem.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
a ako to robíš? nejde to štandardne? cez Personalistiku, pracovné pomery a ukonččenie - zadáš dátum ukončenia?

evapau Pozri príspevok
Prosím Vás ako ukončím DoPČ v olympe
2 0
LUBY LUBY

LUBY je offline (nepripojený) LUBY

konateľka
V personalistike vojdes do konkretneho pracovneho pomeru, zadas vpravo dole datum ukoncenia a program Ti v tlacovych zostavach vytlaci pri zadani aktualneho obdobia ukoncenie dohody
2 0
mapope mapope

mapope je offline (nepripojený) mapope

Dobry den, prosim vas o radu, ako dostanem do prevod. prikazu RZD, ktore robim zamestnancovi s ukonc. prac. pomerom k 30.4.2011. Dam vygenerovat vyplatu+oznacim pridat RZD? dakujem
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
mapope Pozri príspevok
Dobry den, prosim vas o radu, ako dostanem do prevod. prikazu RZD, ktore robim zamestnancovi s ukonc. prac. pomerom k 30.4.2011. Dam vygenerovat vyplatu+oznacim pridat RZD? dakujem
hm, a prečo to nevyskúšaš?
Ja som mala tiež taký prípad, žena je na MD, tak sompovolila generovanie výplaty a pridala RZD.
Riadok s výplatou som vymazala, neviem, či správne, ale robilo mi to rovnaké vystupy v oboch prípadoch.
1 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

mapope Pozri príspevok
Dobry den, prosim vas o radu, ako dostanem do prevod. prikazu RZD, ktore robim zamestnancovi s ukonc. prac. pomerom k 30.4.2011. Dam vygenerovat vyplatu+oznacim pridat RZD? dakujem
Presne, dáš generovať výplatu a zafajkneš ročné zúčtovanie. Vo výplate, ak máš všetko správne ukončené, budeš mať len to ročné zúčtovanie. Ak si predtým posielal výplatu na účet, ten necháš otvorený a program ti ho pekne dá do príkazu. Nič som nemazala
5 0
mapope mapope

mapope je offline (nepripojený) mapope

dakujem velmi pekne za odpovede... ja som to aj dala generovat, vypocitalo to aj mzdu, aj zrazku, ktora tam bola nastavena...aj rzd... nemala som to ukoncene, ako pise truch... sice som to vymazala a nechala tam iba rzd, len som si nebola ista, ci je to takto ok, aby mi zas niekde netahalo nejake dni, alebo co... naposledy som si takto "pomohla"s neukoncenou PN... este raz dakujem
0 0
btt12 btt12

btt12 je offline (nepripojený) btt12

Dobry den, vie mi prosim niekto poradit ohladom mesacnych prehladov? R. 1 by mal byt datum vyplatenia mzdy, mne vzdy hodi (najneskorsi) vyplatny termin (15.nasl.kal.m.). Ako zadat, ked napr. vyplaty uhradim 14.? Mzdy su uhradzane v hotovosti.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať