Zavrieť

Porady

Olymp - začiatočník

Mamička na materskej dovolenke ...viac
Dobrý večer, chcem začať robiť mzdy pre jedného zamestnanca v programe olymp, ešte som v tomto programe nerobila, tak neviem ako nato. Chceme mu dávať minim. mzdu. Neviem čo všetko treba nahodiť do tohto programu a ako si dať vlastne vyrátať čistý príjem, odvody do poisťovní.Nárok na dovolenku. Poradí mi niekto?
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

dara Pozri príspevok
neviem, ďalej som to nedávala už počítať myslím výplatu mzdy za november. Ale to chcem len pre seba pochopiť princíp nech si to viem logicky vyvodiť a potom kontrolovať, či to mám v programe správne. Tzn. v tomto prípade by v novemberi uvádzal olymp na výp.páske nárok na dovolenku 4,16 (2/12*25) a v decembri 6,25 tzn 6,5 (3/12*25). Chápem to správne?
Dara, ešte raz zhrniem. Kým zamestnanec nemá odpracovaných 60 pre vznik nároku na dovolenku za kal.rok, OLYMP počíta dovolenku za odpracované dni. V decembri keď túto podmienku splní, tak urobí prepočet pomernej časti dovolenky za kal.roka.

Napr. ak by v oktobri bolo menej ako 21 prac.dní - nebudeš mať žiadny nárok. Potom, napr. v novembri bude 23 prac.dní, uvedie ti na páske súčtovný nárok za 10-11. mesiac = 2/12 ročného nároku.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

JA rozumiem, len si chcem odkontrolovať čísla či sú správne:

Zrhnutie, nástup 1.10.2012 (nárok na DV 25 dní za kr)

za október na výplatnej páske 2 dni
za november na výplatnej páske 2/12 ročného nároku tzn. 4,16
za december na výplatnej páske 3/12 ročného nároku tzn. 6,25

Je to správne, snáď som to pochopila oka
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

dara Pozri príspevok
JA rozumiem, len si chcem odkontrolovať čísla či sú správne:

Zrhnutie, nástup 1.10.2012 (nárok na DV 25 dní za kr)

za október na výplatnej páske 2 dni
za november na výplatnej páske 2/12 ročného nároku tzn. 4,16
za december na výplatnej páske 3/12 ročného nároku tzn. 6,25

Je to správne, snáď som to pochopila oka
je to správne, len SW neuvádza "drobné", zaokruhluje na pol dni.
Kludne si nasimulje tú výplatu za november a december, môžeš ju zmazať. Ak uzatvoríš mesiac aby si mohla prejsť do ďalšieho, uzatvorený mesiac sa dá bez problémov otvoriť.
0 0
dara dara

dara je offline (nepripojený) dara

Ďakujem Ti moc, len som potrebovala si to pre seba odobriť. Radšej som keď presne viem, ako mám čo počítať.
0 0
Ivenka Ivenka

Ivenka je offline (nepripojený) Ivenka

Ahojte, možno je to tu popísané a nemám pri sebe príručku z Olympu, potrebovala by som poradiť ako sa zadáva pracovný čas v kalendári ak:
Pracovník pracoval v novembri každý deň + odpracoval 1. aj 17. a naviac odpracoval ešte 2 soboty.
Tam kde zadám prácu vo sviatok zaškrtnem tie dni aj krížikom alebo iba napíšem počet hodín. Lebo keď som to tak zadala, tak mi program vyhodil ešte + náhradu za sviatok ? aj keď vtedy pracoval? Mám 5 Eur/hod. Veď ak odpracoval 8*5Eur/hod tak by mal mať 40 Eur + 100 % príplatok, alebo sa mýlim?
Ďakujem.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Dobrý deň, prosím Vás, absolvovala som individuálne školenie v programe Olymp. No aj napriek tomu nie som si ešte istá. Chcem Vás veľmi pekne poprosiť, či nemáte nejaké súvislé príklady (záludné) na výpočet miezd (bolo by super aj s riešením). Stiahla som si zo stránky Krosu ale tie sú len také kúskované a už som ich skúšala. Ďakujem veľmi pekne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Dobrý deň, prosím Vás, absolvovala som individuálne školenie v programe Olymp. No aj napriek tomu nie som si ešte istá. Chcem Vás veľmi pekne poprosiť, či nemáte nejaké súvislé príklady (záludné) na výpočet miezd (bolo by super aj s riešením). Stiahla som si zo stránky Krosu ale tie sú len také kúskované a už som ich skúšala. Ďakujem veľmi pekne.
toto si neskúšala ?

http://www.kros.sk/37085

príp. príručky mzdára, ktoré vydal KROS v papierovej forme.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Ďakujem veľmi pekne. Je to vynikajúce, určite si to preštudujem. Zatiaľ ešte nemám "ostrú"verziu, ale plánujem si ju zakúpiť. Na ich stránke som našla "podpora škôl" a tam mali nejaké príklady, tak som si ich prešla.
Ešte sa Vás chcem opýtať, že akú verziu by som si mala zakúpiť, či štandard, či profesionál. Od nového roku mám robiť mzdy, cca. 15 zamestnancov. Neviem, či mi postačí štandard, alebo je lepšie už profesionál (snáď po čase budem mať väčší počet zamestnancov.) Vďaka.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
mondes Pozri príspevok
Ďakujem veľmi pekne. Je to vynikajúce, určite si to preštudujem. Zatiaľ ešte nemám "ostrú"verziu, ale plánujem si ju zakúpiť. Na ich stránke som našla "podpora škôl" a tam mali nejaké príklady, tak som si ich prešla.
Ešte sa Vás chcem opýtať, že akú verziu by som si mala zakúpiť, či štandard, či profesionál. Od nového roku mám robiť mzdy, cca. 15 zamestnancov. Neviem, či mi postačí štandard, alebo je lepšie už profesionál (snáď po čase budem mať väčší počet zamestnancov.) Vďaka.
mám podstatne viac zamestnancov kumulatívne vo viacerých firmách a zatiaľ mi stále stačí štandard.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Hmm, včera mi volali z Krosu, že teraz majú nejakú zľavu (okrem tých 25%) na program Olymp profesionál. Vraj je tam viac funcií. Podmienkou je to, že musím mať v predmete podnikania vedenie účtovníctva, čo aj mám. Takže ak by som si zakúpila profesionál do 50 zamestnancov, tak vraj budem platiť 676 Eur a štandard by ma vyšiel do 900 Eur. Je to dobrý rozdiel. Ale napadla mi jedna vec, či upgrade na profesionál nebude drahší ako na standard. Čo myslíte?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
to ver, že bude drahší. ja mám štandard a balík podpory na rok 2013 mi fakturujú akurát dnes v sume 230 EUR, chystám sa im "prehovoriť" do duše.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Fúúúha, to je dobrá pálka. No zajtra mi má pani volať, ako som sa rozhodla, tak sa musím popýtať. Ďakujem pekne.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

mondes Pozri príspevok
Hmm, včera mi volali z Krosu, že teraz majú nejakú zľavu (okrem tých 25%) na program Olymp profesionál. Vraj je tam viac funcií. Podmienkou je to, že musím mať v predmete podnikania vedenie účtovníctva, čo aj mám. Takže ak by som si zakúpila profesionál do 50 zamestnancov, tak vraj budem platiť 676 Eur a štandard by ma vyšiel do 900 Eur. Je to dobrý rozdiel. Ale napadla mi jedna vec, či upgrade na profesionál nebude drahší ako na standard. Čo myslíte?
Tu máš cenník OLYMPU, neviem či tá cena Profesionála, keď si doteraz mzdy nemala, je konečná. Keď som sa na to informovala na školení (mám štandard), odomňa chceli nejaký dosť vysoký poplatok za prechod do Profesionála - niečo podobné ako ALFA+. Tých vylepšení pre bežnú firmu tam zase nie je tolko, aby som ten poplatok platila.

http://www.kros.sk/cennikolymp#program

Ďalšia finta je v tom, že Profesional je až od 50 zamestnancov, ak tolko miezd mesačne robiť nebudeš, zbytočne zaplatíš za SW aj každý rok za aktualizáciu, ktorá sa odvíja od počtu zamestancov v zakúpenom SW.
Kedykolvek, ak by sa ti počet zamestnancov zvýšil, môžeš si dokúpiť rozšírenie OLYMPu.
Naposledy upravil veronikasad : 17.12.12 at 17:12
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
mondes Pozri príspevok
Fúúúha, to je dobrá pálka. No zajtra mi má pani volať, ako som sa rozhodla, tak sa musím popýtať. Ďakujem pekne.
to sú také obchodné oblbovačky.
Profesionál je od 50 zam-cov, a porovnala to so štandardom do 50 zam-cov. Aká úúúžasná úspora!!!
Ale výhoda štandardu je v tom, že si môžeš kúpiť balík na toľko zam-cov, koľko reálne potrebuješ. Takže ak cca 15-tak si kúp balík štandard do 20 zamestnancov a ten je aj s DPH za 460,80 EUR. Budeš mať aj rezervu a za upgrate zaplatíš cca 90 EUR s DPH na rok.
mrkni si ten cenník.
0 0
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

veronikasad Pozri príspevok
Tu máš cenník OLYMPU, neviem či tá cena Profesionála, keď si doteraz mzdy nemala, je konečná. Keď som sa na to informovala na školení (mám štandard), odomňa chceli nejaký dosť vysoký poplatok za prechod do Profesionála - niečo podobné ako ALFA+. Tých vylepšení pre bežnú firmu tam zase nie je tolko, aby som ten poplatok platila.

http://www.kros.sk/cennikolymp#program

Ďalšia finta je v tom, že Profesional je až od 50 zamestnancov, ak tolko miezd mesačne robiť nebudeš, zbytočne zaplatíš za SW aj každý rok za aktualizáciu, ktorá sa odvíja od počtu zamestancov v zakúpenom SW.
Kedykolvek, ak by sa ti počet zamestnancov zvýšil, môžeš si dokúpiť rozšírenie OLYMPu.
No práveže je teraz nejaká výnimka, že ak mám v predmete podnikania "vedenie účtovníctva" tak je tá možnosť zakúpenia Profesionála v cene 676 Eur (50 zamestnancov). A samozrejme som sa pýtala aj na štandard v počte zamestnancov 50, tak mi pani povedala, že cca. nejak do 900 Eur. Určite nebudem mať teraz tých zamestnancov 50, ale keďže som si vybavila dotáciu z UP a tam som uviedla Olymp do 50 zamestnancov (kázali napísať čo najviac), tak som si povedala, že ak mám tú možnosť, tak si zakúpim "väčší" program. Ale na druhej strane, nebudem zbytočne platiť vysoký upgrade, ak nebudem mať tých zamestnancov 50.
Rozhodla som sa, že si zakúpim Olymp s menším počtom zamestnancov a neskôr podľa potreby doplním. Ďakujem Vám za Vaše rady.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
a ten Profesional podľa mňa by si aj tak nevyužila, lebo
Profesionál

Oproti zostave Štandard rozšírená o Bonusové funkcie. Zostava je vhodná pre firmy, ktorým mzdy v programe spracováva viac užívateľov s rôznymi prístupovými právami. V zostave je možné viesť mzdovú agendu pre viac firiem. V jednej databáze (firme) môžu súčasne pracovať maximálne traja užívatelia a program môže byť nainštalovaný najviac na štyroch počítačoch.
Profesionál účtovná firma

Obsahuje rovnaké funkcie ako zostava Profesionál a je určená pre účtovné firmy, ktoré externe spracovávajú mzdy iným spoločnostiam a túto činnosť (spracovanie miezd, vedenie účtovníctva) majú zapísanú v predmete podnikania. Veľkosť licencie je minimálne pre 50 zamestnancov. Cena zostavy je zvýhodnená oproti zostave OLYMP Profesionál. Zostava sa dodáva iba s hardvérovým kľúčom a je potrebné, aby všetky počítače s programom OLYMP boli v počítačovej sieti. Cena za Balík podpory sa počíta z nezľavnenej ceny zostavy OLYMP Profesionál.
2 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
KEJKA Pozri príspevok
to ver, že bude drahší. ja mám štandard a balík podpory na rok 2013 mi fakturujú akurát dnes v sume 230 EUR, chystám sa im "prehovoriť" do duše.
problém som vyriešila, KROS zareagoval promptne. SW Olymp som znížila z 50 na 25 zamestnancov, poslali mi k tomu jednoduché tlačivo-žiadosť, tú som im mailom poslala vyplnenú.
Obratom prišla akceptácia, že mi pošlu predfaktúru na zníženú licenciu - obnovenie balíka v tejto nižšej verzii + poplatok 8 EUR, čo mi pripadá slušné.
1 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
KEJKA Pozri príspevok
problém som vyriešila, KROS zareagoval promptne. SW Olymp som znížila z 50 na 25 zamestnancov, poslali mi k tomu jednoduché tlačivo-žiadosť, tú som im mailom poslala vyplnenú.
Obratom prišla akceptácia, že mi pošlu predfaktúru na zníženú licenciu - obnovenie balíka v tejto nižšej verzii + poplatok 8 EUR, čo mi pripadá slušné.
poslali predfaktúru, takže som polovicu ušetrila. Teraz čakám na licenciu, ale tá aj tam má byť až od nového roka, mám čas.
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
je k dispozícii nová verzia OLYMP 13.
dá sa stiahnuť aj pred 1.1.2013, bude funkčná, ak som zmenila = zúžila licenciu?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

KEJKA Pozri príspevok
je k dispozícii nová verzia OLYMP 13.
dá sa stiahnuť aj pred 1.1.2013, bude funkčná, ak som zmenila = zúžila licenciu?
Je funkčná, mám ju stiahnutú od včera. Zníženie počtu zamestnancov nemá žiadny vplyv na funkčnosť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať