Zavrieť

Porady

Olymp - začiatočník

Mamička na materskej dovolenke ...viac
Dobrý večer, chcem začať robiť mzdy pre jedného zamestnanca v programe olymp, ešte som v tomto programe nerobila, tak neviem ako nato. Chceme mu dávať minim. mzdu. Neviem čo všetko treba nahodiť do tohto programu a ako si dať vlastne vyrátať čistý príjem, odvody do poisťovní.Nárok na dovolenku. Poradí mi niekto?
Usporiadat
mondes mondes

mondes je offline (nepripojený) mondes

Paula Pozri príspevok
Olymp priemery vypočítava automaticky.
Tak potom prečo ak som zadávala zamestnanca do personalistiky z iného softu a zadala som priemer za 4.Q. 2012, tak pri generovaní mzdy mi naskočilo okienko, že aký je pravdepodobný zárobok zamestnanca?
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

VERONIKA6 Pozri príspevok
Poradí mi niekto, kde v programe OLYMP vypočítať priemery za štvrťrok?
Ide o zamestnanca, ktorý mal spracované mzdy v OLYMPE v III. štvrťroku ?
0 0
L-M L-M

L-M je offline (nepripojený) L-M

L-M Pozri príspevok
Dobrý večer rada by som si overila, ak máte niekto skúsenosti.
Ak idem vracať ZC- daň , ktorá mu bola omylom strhnutá v RZD za rok 2011- daň bola 0,07 € a ZC si neuplatňoval DB ani postup podľa § 50. V tomto prípade do 3,32 € som mu nemala daň strhnúť. Tak to idem teraz vyrovnať. Má sa táto vrátená daň dostať do 3. riadku prehľadu? Ak som to správne pochopila tak áno, ale nemám s tým skúsenosti. V Olympe mi poradili , aby som ju ZC pridala do mzdy cez zrážky- preddavková daň,mínusom. Ale keď budem robiť RZD za r.2012, potom budem musieť ručne upraviť odvedenú daň, lebo mi tam strhne tých 7 centov, ktoré mu teraz vrátim. Bude to takto O.K? Ďakujem vopred za radu
Nevie mi prosím nikto poradiť?
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Od 1.3. mi v Olympe nedáva dokumenty na obrazovku, keď dám tlačiareň vytlačí normálne. Neviete náhodou, prosím vás, kde môže byť zrada?
0 0
Antea Antea

Antea je offline (nepripojený) Antea

Posúvam
0 0
janaGT janaGT

janaGT je offline (nepripojený) janaGT

dorábala som pre jednu firmu mzdy od 05/12 - 12/12, a nedá sa mi odoslať xml súbor do SP, vypisuje chyby, aj pri tlači ide už nový typ tlačiva, neviete mi poradiť, čo s tým?
0 0
KEJKA KEJKA

KEJKA je offline (nepripojený) KEJKA

audítor, účtovník, odborný poradca ...viac
nemám to odskúšané, ale zadávaš, že podávaš opravný?
a ak chceš podávať opravný, tak môžeš podať tak, že manuálne doplníš údaje do pôvodného súboru - vyberieš zo zoznamu podaných dokumentov a prepíšeš údaje.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

janaGT Pozri príspevok
dorábala som pre jednu firmu mzdy od 05/12 - 12/12, a nedá sa mi odoslať xml súbor do SP, vypisuje chyby, aj pri tlači ide už nový typ tlačiva, neviete mi poradiť, čo s tým?
Včera som pomáhala kamarátke so mzdami za rok 2012, tiež nám "nahodilo" nové tlačivá. Ona však má výkazy odoslané, tak sme to ďalej neriešili. Zavolaj na hotline do KROSu, zrejme budeš potrebovať staršiu verziu OLYMPu.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Ahojte, aké máte skúsenosti na iných DU s odovzdávaním ročného Hlásenia za r.2012?
Včera som ich chcela odovzdať na našom DU a pracovníčka podatelne ma upozornila, že Hlásenie musí byť kompletné, vrátane prázdnych strán č.IV. a V., ktoré SW Olymp netlačí v prípade, že na nich nie sú uvedení žiadni zamestnanci. Vraj daňovníkov budú vyzývať na doplnenie, ak tlačivo nebude kompletné.

Písala som do KROSu, dostala som odpoveď, že si mám stiahnuť prázne strany zo stránky DR.
2 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

veronikasad Pozri príspevok
Ahojte, aké máte skúsenosti na iných DU s odovzdávaním ročného Hlásenia za r.2012?
Včera som ich chcela odovzdať na našom DU a pracovníčka podatelne ma upozornila, že Hlásenie musí byť kompletné, vrátane prázdnych strán č.IV. a V., ktoré SW Olymp netlačí v prípade, že na nich nie sú uvedení žiadni zamestnanci. Vraj daňovníkov budú vyzývať na doplnenie, ak tlačivo nebude kompletné.

Písala som do KROSu, dostala som odpoveď, že si mám stiahnuť prázne strany zo stránky DR.
Načo sú im prázdne strany? Veď im na 1. strane uvediem koľko strán ktorej časti vypĺňam...
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Aljok Pozri príspevok
Načo sú im prázdne strany? Veď im na 1. strane uvediem koľko strán ktorej časti vypĺňam...
Presne na to som sa spýtala aj ja pracovníčky podatelne. Vraj včera dostali usmernenie, že Hlásenie má byť kompletné a kto ho nepredloží (nemôžu odmietnuť také prevziať), správca dane bude vyzývať na doplnenie.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Hlavne, že o tom usmernení vedia iba oni. Zrejme ten ich úžasný systém si pýta aj prázdnu stranu.
0 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Mňa by zaujímalo, či kričí pri el. podávaní. Ja ešte nemám odvahu tak podávať.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Paula Pozri príspevok
Mňa by zaujímalo, či kričí pri el. podávaní. Ja ešte nemám odvahu tak podávať.
Volala som s Jankom (manualom), vraj bez problémov pred dvomi týždňami podal (nekompletné) a nikto z DU sa mu neozval.
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Paula Pozri príspevok
Mňa by zaujímalo, či kričí pri el. podávaní. Ja ešte nemám odvahu tak podávať.
Pauli, podávala som 8/3/13 len so stranou 4 a nekričalo. V poriadku vytlačilo len str. 4. Po prečítaní Tvojho príspevku som skúsila naimportovať to isté a už mi vyhadzuje chybu a dolu je hláška :
Úplne a správne podané tlačivo RH musí obsahovať všetky strany - t.j. minimálny počet strán pre IV. a V. časť je jedna.
3 0
Paula Paula

Paula je offline (nepripojený) Paula

Tak to asi musí byť komplet. Aj pri daň. priznaní sa odovzdávajú všetky strany i v prípade, že je strana bez záznamu. Ale potom je chyba v softe krosáckom.
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

Paula Pozri príspevok
Tak to asi musí byť komplet. Aj pri daň. priznaní sa odovzdávajú všetky strany i v prípade, že je strana bez záznamu. Ale potom je chyba v softe krosáckom.
Ale Krosáci to nechcú riešiť. Odporučili mi vytlačiť si prázdnu stranu z DR SR. (posielam v papierovej forme)
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

Paula Pozri príspevok
Tak to asi musí byť komplet. Aj pri daň. priznaní sa odovzdávajú všetky strany i v prípade, že je strana bez záznamu. Ale potom je chyba v softe krosáckom.
Cez eDANE keď vyhodí chybu stačí len dopísať 1 do okienka pre IV. alebo V. stranu, zamestnancov necháš nulu a je OK. Potom vytlačí aj tú prázdnu....
2 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

veronikasad Pozri príspevok
Ale Krosáci to nechcú riešiť. Odporučili mi vytlačiť si prázdnu stranu z DR SR. (posielam v papierovej forme)
Radšej naimportuj do eDANE a vytlač celé tlačivo odtiaľ, pretože do tej prázdnej musíš dopisovať DIČ a počet strán a jedno budeš mať tlačené a druhé perom?
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

veronikasad Pozri príspevok
Ale Krosáci to nechcú riešiť. Odporučili mi vytlačiť si prázdnu stranu z DR SR. (posielam v papierovej forme)
Už si to rozmysleli. Opravia po 1.4.2013. Prišiel mi tento mail :

Vážený používateľ programu OLYMP,

chceli by sme Vás informovať, že v aplikácii eDane je nastavená nová kontrola pri odosielaní Hlásenia o vyúčtovaní dane za rok 2012.

Môžete sa stretnúť s nasledovnými chybami pri odosielaní Hlásenia:
  • Úplné a správne tlačivo RH musí obsahovať všetky strany,
    t. j. minimálny počet strán pre IV. a V. časť je 1


      • aj v prípade, že nemáte žiadneho zamestnanca v IV. alebo v V. časti je potrebné, aby ste do počtu strán dali 1 a do počtu uvedených zamestnancov 0 alebo políčko ponechajte prázdne.


  • Ak je na riadku 8 - suma ZP väčšia ako 0, na r. 5 - NČZD na daňovníka môže byť len 0 alebo nevyplnený údaj

      • ak má zamestnanecnárok na zamestnaneckú prémiu je potrebné prepísať sumu nezdaniteľnej časti na 0.


  • Právna forma musí byť vyplnená, ak je daňovníkom právnická osoba

      • ak máte v Podnikových údajoch (Organizácia - Podnik) na karte Iné vyplnený kód PF u zamestnávateľa, ktorý je FO, stačí ak po načítaní exportu do eDaní tento kód PF vymažete.


Ak zasielate Hlásenie v papierovej forme, potrebné úpravy môžete urobiť taktiež cez aplikáciu eDane (nájdete na stránke www.drsr.sk), z ktorej sa dá upravené Hlásenie aj vytlačiť. Postup, akým spôsobom upravíte Hlásenie v eDaniach nájdete v prílohe.

O doplnenej kontrole sme sa dozvedeli dnes a uvedené skutočnosti zapracujeme do ďalšej verzie programu 13.30, ktorú plánujeme zverejniť po 1. apríli 2013. Hlásenie je potrebné odovzdať najneskôr do 30. 4. 2013.
5 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať