Zavrieť

Porady

Olymp - začiatočník

Mamička na materskej dovolenke ...viac
Dobrý večer, chcem začať robiť mzdy pre jedného zamestnanca v programe olymp, ešte som v tomto programe nerobila, tak neviem ako nato. Chceme mu dávať minim. mzdu. Neviem čo všetko treba nahodiť do tohto programu a ako si dať vlastne vyrátať čistý príjem, odvody do poisťovní.Nárok na dovolenku. Poradí mi niekto?
Usporiadat
Mila123 Mila123

Mila123 je offline (nepripojený) Mila123

organizácia - podnik- nastavenia...tam si urob zmenu, kedy bola výplata (nastav sa na ten mesiac)
1 0
Danielle369 Danielle369

Danielle369 je offline (nepripojený) Danielle369

Keby si niekto nevedel radu ako v Prehlade na DU v IV.časti žiadosť o poukázanie sumy rozdielu zamest,prémie nastaviť aby tam bola aj suma dopísaná, tak:
aby Vám program na Prehľade o zrazených preddavkoch na daň strana 1-2 v časti IV. - Žiadosť o poukázanie rozdielu zamestnaneckej prémie uviedol aj sumu, odporúčam v tlačovom formulári pred tlačou označiť cez tlačidlo "Nastavenie" voľbu "Uhradené v dobe splatnosti
7 0
btt12 btt12

btt12 je offline (nepripojený) btt12

Dobry vecer, v personalistike som nastavila zrazku zamestnancovi (zrazka nariadena sudom, po zivotne minimum) a nechce sa mi premietnut do marcovej vyplaty. U dvoch dalsich zamestnancov mam niekolko zrazok a vsetko je bez problemov (bezia uz niekolko mesiacov). Neviete, kde robim chybu? Zmenilo sa nieco?
0 0
sway sway

sway je offline (nepripojený) sway

som človek ktorého poteší keď niekomu dobre poradí, a nik mu nemá za zlé, keď sa pýta na "samozrejmosti" a hlavne som žena - žienka ...viac
btt12 Pozri príspevok
Dobry vecer, v personalistike som nastavila zrazku zamestnancovi (zrazka nariadena sudom, po zivotne minimum) a nechce sa mi premietnut do marcovej vyplaty. U dvoch dalsich zamestnancov mam niekolko zrazok a vsetko je bez problemov (bezia uz niekolko mesiacov). Neviete, kde robim chybu? Zmenilo sa nieco?
Treba si odomknúť a otvoriť ten mesiac v ktorom chceš zrážku realizovať, ak ju zadáš v inom období neukáže ju.
3 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

btt12 Pozri príspevok
Dobry vecer, v personalistike som nastavila zrazku zamestnancovi (zrazka nariadena sudom, po zivotne minimum) a nechce sa mi premietnut do marcovej vyplaty. U dvoch dalsich zamestnancov mam niekolko zrazok a vsetko je bez problemov (bezia uz niekolko mesiacov). Neviete, kde robim chybu? Zmenilo sa nieco?
Ešte si pre istotu pozri nastavenie obdobia, od kedy do kedy sa má daná zrážka realizovať.
3 0
btt12 btt12

btt12 je offline (nepripojený) btt12

Použiť od mam 03.2012
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

btt12 Pozri príspevok
Použiť od mam 03.2012
Ešte môže byť toto: Má zrážku poslať zostatok na osobný účet? Ak áno, tá zrážka nariadená súdom, musí byť pred zrážkou zostatok na účet. Choď do zrážok pracovníka a tá zrážka - zostatok na účet musí byť úplne posledná, skús si ich prečíslovať.
5 0
btt12 btt12

btt12 je offline (nepripojený) btt12

Toto je jeho jedina zrazka. Ine nema. No a pred tym som zrazky robila bezproblemovo. Musim zavolat do Krosu, inak preidem o nervy.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Potom už fakt neviem, asi bude najlepšie volať do Krosu, daj vedieť , v čom bola chyba
4 0
btt12 btt12

btt12 je offline (nepripojený) btt12

truch Pozri príspevok
Potom už fakt neviem, asi bude najlepšie volať do Krosu, daj vedieť , v čom bola chyba
Ked som prehodila platbu zrazky z "bankoveho uctu" na "hotovost", tak mi to bezproblemov zobralo. Pani z Kros povedala, ze programu sa asi nieco nepozdavalo na cisle uctu, ktore som zadala.
2 0
tweedle tweedle

tweedle je offline (nepripojený) tweedle

prosím Vás prečo mi Olymp vyhadzuje odvod urazového poistenia 1%? na SP je 0,8% tak kde môže byť problém?
0 0
Aljok Aljok

Aljok je offline (nepripojený) Aljok

tweedle Pozri príspevok
prosím Vás prečo mi Olymp vyhadzuje odvod urazového poistenia 1%? na SP je 0,8% tak kde môže byť problém?
Čo máš nastavené v podnikových údajoch?
Choď cez Organizácia - Podnik - Nastavenia a vpravo 3. riadok máš sadzbu ÚP.
2 0
hlucia hlucia

hlucia je offline (nepripojený) hlucia

Mamička na materskej dovolenke ...viac
Dobrý deň, chcem sa spýtať, stiahla somsi demoverziu olympu,chcem začať robiť mzdu pre seba,som zamestnaná u manžela ale predtým mu mzdy robila iná účt. sompo RD nahrala somsi údaje o firme, moje prac.údaje,s tým že moja prac. zmluva je od roku 2005,prerušená MD a RD, nahrala som si aj tie prerušenia a teraz mám nástup 1.6, nahrala som si zmenu nastavila štand.prac.kalendár, potom mi napísalo, že mám zakázané vypoč.mzdu a ked som si ju ajnapriek tomu dala vypočítať vysvietilo mi červ.štvroček a nevyrátalo mi odvody do SP, vie mi niekto poradiť kde sommohla spraviť chybu?ďakujem
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Idete na bezplatné školenie?? Ja som sa prihlásila na 28.5. na všetko, pekne za sebou
http://www.kros.sk/dod#terminy_skoleni
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

truch Pozri príspevok
Idete na bezplatné školenie?? Ja som sa prihlásila na 28.5. na všetko, pekne za sebou
http://www.kros.sk/dod#terminy_skoleni
Dáška, pre začiatočníkov, alebo pokročilých ? a o kolkej ?
Tiež som to pozerala, len sa mi samej nechce.
0 0
truch truch

truch je offline (nepripojený) truch

Veronika, ja som si dala Olymp pre pokročilých- 28.5.2012
8,00-nepravidelné príjmy
9,00-hromadné funkcie
10,00- vylepšenia a novinky
11,00-novinky verzie 12.50
Prídi, aspoň tam nebudem sama
0 0
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

truch Pozri príspevok
Veronika, ja som si dala Olymp pre pokročilých- 28.5.2012
8,00-nepravidelné príjmy
9,00-hromadné funkcie
10,00- vylepšenia a novinky
11,00-novinky verzie 12.50
Prídi, aspoň tam nebudem sama
Dáška, ideš len na OLYMP ? Mňa by zaujímala aj ALFA plus.
0 0
tibor1000 tibor1000

tibor1000 je offline (nepripojený) tibor1000

dobrý deň,prosím Vás,kde si v Olympe v personalistike nastavujete odpočitatelnu polozku na danovnika? v starej verzii som to vedel zadat,no v tejto novej to neviem najst... dakujem
0 0
Lubica3 Lubica3

Lubica3 je offline (nepripojený) Lubica3

v personalistike asi v strede hrubým písmom - mzdové údaje a takisto v strede - prehlásenie o dani - dávaš fajku....
0 0
Martasch Martasch

Martasch je offline (nepripojený) Martasch

personalistika - pracovník - oprav - mzdové údaje - odpočet nezdan. časti odkliknúť.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať