Zavrieť

Porady

Pohľadávka voči DÚ

Na zaciatku nasej cinnosti ( 10/2006) nam vysla dan. pohladavka voci danovemu uradu v sume 126 Sk. Chybu sme urobili, ked sme si v dalsom mesiaci neznizili danovy zaväzok voci DU o tuto sumu. Podali sme v januari prehlad a zaroven sme ziadali vratenie danej sumy na dalsom tlacive. DU nam nevyhovel, pretoze ziadost o vratenie sumy dan. bonusu mala byt sucastou prehladu. Problemom je, ze neviem ako to mam v uctovnictve zauctovat, tych 126 Sk nam zostalo na 342, navyse s minusovym znamienkom. Vedel by mi niekto poradit?
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času
    Monika Kováčová
    neviem v akom programe účtuješ, ale môj mi umožňuje upraviť účet 342 z pasív do aktív (daňová pohľadávka, r. výkazu súvaha miesto 110 na 54)
    Monika Kováčová
    nerobím, nempoznám. Skús pozrieť účtovný rozvrh a presmeruj si účet 342 na aktívny
    Naposledy upravil Monika Kováčová : 27.03.07 at 16:06 Dôvod: nie na pasívny ale na aktívny

    Letavska je offline (nepripojený) Letavska

    Letavska
    Ved ucet 342 pasivny mam. Prave ze, tych 126 Sk by som chcela nejako vysporiadat, a nedavat to do suvahy.
    Naposledy upravil Letavska : 27.03.07 at 15:47

    Letavska je offline (nepripojený) Letavska

    Letavska
    Neviem ci by bola ani spravne mat v suvahe aj pohladavku aj zaväzok. Mozno sa mylim.
    Budem vdacna za kazdu radu
    Naposledy upravil Letavska : 27.03.07 at 16:00
    Monika Kováčová
    pochopila som tvoju otázku takto . V súvahe máš v pasívach na účte 342 znamienko mínus, preto ti radím, presmerovať účet 342 na aktíva, r. 54!

    Letavska je offline (nepripojený) Letavska

    Letavska
    Je to tak, ze ku koncu decembra je zauctovany dan. zavazok 180. V suvahe je uz len rozdiel 54 Sk ( co je 180-126) na strane pasiv.

    Letavska je offline (nepripojený) Letavska

    Letavska
    Ked to danovy urad zamietol vyplatit, nema sa to zauctovat nieco ako nevymozitelna pohladavka?
    Monika Kováčová
    Letavska Pozri príspevok
    Na zaciatku nasej cinnosti ( 10/2006) nam vysla dan. pohladavka voci danovemu uradu v sume 126 Sk. Chybu sme urobili, ked sme si v dalsom mesiaci neznizili danovy zaväzok voci DU o tuto sumu. Podali sme v januari prehlad a zaroven sme ziadali vratenie danej sumy na dalsom tlacive. DU nam nevyhovel, pretoze ziadost o vratenie sumy dan. bonusu mala byt sucastou prehladu. Problemom je, ze neviem ako to mam v uctovnictve zauctovat, tych 126 Sk nam zostalo na 342, navyse s minusovym znamienkom. Vedel by mi niekto poradit?
    V prehľade za 1. štvrťrok 2007 si to uvedieš, a vysporiadaš.

    Letavska je offline (nepripojený) Letavska

    Letavska
    Nevedela som, ze to mozem vysporiadat aj v dalsom prehlade. Nevadi to ak to malo byt uz v minulom, a ak to uz v podstate danovy zamietol vyplatit?
    Monika Kováčová
    nie, toto si zle pochopila: DÚ ti nič nezamietol, len je zmena zákona a zmenili sa tlačivá štvrťročných prehľadov.

    Letavska je offline (nepripojený) Letavska

    Letavska
    Mohla by som to este v marcovej mzde upravit, tak, ze znizim dan. zaväzok o danu dan. pohladavku?

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Ja by som opravila pôvodný prehľad, tam by som to uviedla, ako to má byť, teda aj tvoj účet 342 bude korešpondovať s výkazom a súčasne by som opätovne priložila žiadosť o vrátenie toho preplatku.

    Letavska je offline (nepripojený) Letavska

    Letavska
    V prehlade sme mali chybu, tak sme museli dat opravny, preto uz asi nebude dobre podavat dalsi.

    atka4 je offline (nepripojený) atka4

    atka4
    Letavska Pozri príspevok
    V prehlade sme mali chybu, tak sme museli dat opravny, preto uz asi nebude dobre podavat dalsi.
    S tým si ťažkú hlavu nerobím , pretože mám 2 také neskutočné osôbky (na zabitie), že napr. dodatočné DP k DPH robím za Q-tál aj 2x. Samozrejme, že mi aj teraz s "poslednými dnešnými dokladmi" doniesol jeden z nich aj doklady z 06-12/2006, no čo neurobíš pre náklady a nadmerný odpočet?

    Rozhodni sa teda, ale u jednej z mojich správkyň nie je problém zavolať, čo navrhuje ako optimálne riešenie.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.