Zavrieť

Porady

Interný doklad

Ahoj Poraďaci!
Co sa uctuje na internych dokladoch v JU? Poradte mi prosim, ak mozte aj konkretne pripady.
Dakujem Vam velmi pekne
Usporiadat
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Janna
Tie záväzky voči soc. a zdravot. poisťovni účtujete mesačne? To aj cestnú daň, zákonné poistenie, ... dávate do ev. záväzkov.
Ako označujete takéto záväzky - ja účtujem v ALFE a mám všetky prijaté faktúry označené ako DF - mám na to použiť iný symbol značenia?
j.
Záväzky voči SP a ZP účtujem mesačne. S cestnou daňou si neviem poradiť - kedy ju mám zaevidovať - čakám na odozvu múdrych hlavičiek .
Ja mám v programe možnosť iný záväzok - tak využívam túto možnosť.
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Ja som si to uľahčila a teraz mám z toho čo čítam v očiach des a hrôzu!
Ja som do Alfy mzdové záväzky neprenášala, o mzdách a odvodoch som účtovala v tom momente, keď odišli z účtu peniaze. . Takisto aj o DPH.
Takže som v JÚ časovo nič nerozlišovala .... to si nechávam pre PÚ.
Mám si teraz začať trhať vlasy?????

Inak v JÚ v Alfe účtujem cez ID okrem už spomínaného aj preúčtovanie zálohovej platby faktúry na realizačnú faktúru.
0 0
jeso jeso

jeso je offline (nepripojený) jeso

ja všetko evidujem aj v knihe záväzkov-
mzdy za február k 28.2., poistné za zamestnancov za február tiež k 28.2 zvlášť/osobitne ZP,SP,../ a tiež poistné, ktoré si má hradiť SZČO tiež k 28.2 ,aj danový bonus , ktorý mi má DÚ vyplatiť dávam do knihy záväzkov ale s mínusom
aj DPH mám evidované každý mesiac zvlášť napr. k 28.2. a splatnosť 25.3.
je to výhodné -hlavne ak SZČO neplatí načas a v plnej výške -nezabudnem na to !!!
do knihy záväzkov dávam aj záväzok voči banke-úver /nie kontokorent/
Všetky tieto záväzky musia byť evidované v knihe záväzkov -lebo ku koncu roka -aj počas roka vlastne znižujú hodnotu majetku firmy
Na ID dávam -vyúčtovanie lízingu/ napr. ak ho predčastne ukončím/, lízing po 1.1.2004-1/36 z odpisov +ostatné náklady, ktoré mi môžu ovplyvniť ZD -zost.cena predaného majetku,...
0 0
zuso zuso

zuso je offline (nepripojený) zuso

začiatočník v účtovníctve
tiež som tu zhrozená čo všetko som v Alfe neučtovala, tiež som účtovala odvody tak ako sa uhradzali z účtu, do záväzkov som to neevidovala. Tak to bude asi lepšie všetko podopisovať. Mimochodom musí to byť? Inak som evidovala v knihe záväzkov len došlé fa, ktoré bolo treba uhradit. Vidieť že sa musím ešte hodne hodne učiť.
0 0
MIRKA MIRKA

MIRKA je offline (nepripojený) MIRKA

proste ja
zuso
tiež som tu zhrozená čo všetko som v Alfe neučtovala, tiež som účtovala odvody tak ako sa uhradzali z účtu, do záväzkov som to neevidovala. Tak to bude asi lepšie všetko podopisovať. Mimochodom musí to byť? Inak som evidovala v knihe záväzkov len došlé fa, ktoré bolo treba uhradit. Vidieť že sa musím ešte hodne hodne učiť.
áno, musí to byť
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

no ty jo, to je mi radosť...

Čo ma môže postihnúť, keby som to nedorobila?
0 0
zuso zuso

zuso je offline (nepripojený) zuso

začiatočník v účtovníctve
M0NIKA
no ty jo, to je mi radosť...

Čo ma môže postihnúť, keby som to nedorobila?
no to by aj mna zaujímalo
0 0
ekin ekin

ekin je offline (nepripojený) ekin

mickya - cestna dan v JU je výdavok v čase uhrady, nie je potrebné čas.rozlíšenie a mzdy do zavazkov, ako aj odvody dávam iba za mesiac december, ak v priebehu roka platim vsetko včas...
0 0
Janna Janna

Janna je offline (nepripojený) Janna

To znamená, že nemusíme dodatočne nahadzovať odvody do poistovni za cely rok, ale stačí, keď nahodím záväzok do poisťovní len za mesiac december?
My máme trvalý príkaz v banke a účtovala som len na základe výpisu.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

ekin
mickya - cestna dan v JU je výdavok v čase uhrady, nie je potrebné čas.rozlíšenie a mzdy do zavazkov, ako aj odvody dávam iba za mesiac december, ak v priebehu roka platim vsetko včas...
Ekin, tiež neviem, ako to mám evidovať v záväzkoch. Čítala som to v JÚPP 2/2002. A medzi ostatné záväzky bola naozaj spomenutá aj cestná daň - čo som sa tiež čudovala. Asi je to naozaj myslené tak, ako som spomínala už vyššie:
1.1.2005 - mi vzniká záväzok, kt. uhradím napr. 15.1.2005
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Asi som trúba , ale tomu s cestnou daňou nerozumiem... Veď v januári 2005 som zaplatila na rok 2005. Prečo by som tam mala niečo časovo rozlišovať?

Alebo sa bavíte o každomesačnom rozúčtovaní do nákladov (výdavkov)?
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

Monika, neviem presne, ako to bolo myslené v tom príklade, pretože bolo to spomenuté len vo vete. Nebol tam napísaný presný príklad ako sa to má v praxi využívať.
0 0
r.galovic r.galovic

r.galovic je offline (nepripojený) r.galovic

Myslím, že je to tak, že jednoducho 1.1.2005 vniklo "zistenie" že treba zaplatiť daň z motorových vozidiel (viete o tom, že musíte zaplatiť) a až do zaplatenia (najneskôr do 31.1.2005) to je predsa záväzok. A druhá vec, keď to figuruje v knihe záväzkov, tak to v žiadnom prípade nemôžete zabudnúť zaplatiť, lebo aj to sa už stalo.

PS: Daňový úrad mi tento rok poslal tlačivo na daň z motorových vozidiel, aj keď už som ho podal aj zaplatil. Asi to posielajú všetkým aby "nezabudli" ?!
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

r.galovic
Myslím, že je to tak, že jednoducho 1.1.2005 vniklo "zistenie" že treba zaplatiť daň z motorových vozidiel (viete o tom, že musíte zaplatiť) a až do zaplatenia (najneskôr do 31.1.2005) to je predsa záväzok. A druhá vec, keď to figuruje v knihe záväzkov, tak to v žiadnom prípade nemôžete zabudnúť zaplatiť, lebo aj to sa už stalo.

PS: Daňový úrad mi tento rok poslal tlačivo na daň z motorových vozidiel, aj keď už som ho podal aj zaplatil. Asi to posielajú všetkým aby "nezabudli" ?!
S tým záväzkom som to pochopila tak ako Ty, len mi nešlo do hlavy to časové rozlíšenie...
Ale ďakujem za vysvetlenie.
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

M0NIKA
Prečo by som tam mala niečo časovo rozlišovať?
....čítala som až teraz pozorne, až teraz som si všimla, že spomínaš časové rozlíšenie...
...spomínali sme, že cest. daň treba dať do záväzkov...
Naposledy upravil Mickya : 01.02.05 at 10:07
0 0
M0NIKA M0NIKA

M0NIKA je offline (nepripojený) M0NIKA

Mickya
....čítala som až teraz nepozorne, až teraz som si všimla, že spomínaš časové rozlíšenie...
...spomínali sme, že cest. daň treba dať do záväzkov...
Tak som nepozorná ja, ospravedlňujem sa za zmätok
0 0
Mickya Mickya

Mickya je offline (nepripojený) Mickya

M0NIKA
Tak som nepozorná ja, ospravedlňujem sa za zmätok
V pohode, aj mne sa to stáva, pretože v robote mám veľa práce a nestíham to tu na Porade všetko čítať - tak tiež len tak zrakom preletím...
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať