Zavrieť

Porady

automatické zaúčtovanie DPH - OMEGA

Ahojte. Nemám s tým ešte žiadnú skúsenosť a tak sa obraciam na niekoho, kto sa už s tým stretol. Mám zaúčtovaný celý rok DFA, OFA, PD, BV. Na konci roka v hlavnej knihe som mala zostatok na účte 343 dph-čky z celého roka, tak ako sa mali zaplatit. Potom som dala uhrady, (úhrada DPH, bola zaplatená cez šek na pošte). Po tomto kroku zostatok na účte sa zmenil na správny, mám tak takú sumu ako je posledná daň. povinnosť platiť DPH. Takže by to malo byť správne. Moja otázka je: Či OMEGA zaúčtuje automatický DPH výkaz. Mala som skúsenosť už s iným programom, kde som to musela robiť mauálne nahodiť celý výkaz (dph vstup, výstup, daň. povinnosť..., viete čo myslím?) Takže ma zaujíma len to či je to tak správne, či to má takú nejakú funkciu automatického zaúčtovania. Ďakujem veľmi pekne všetkým.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    DušanČ je offline (nepripojený) DušanČ

    DušanČ
    Účtujem tiež v Omege a DPH účtujem po každom daňovom priznaní podľa výkazu cez interný doklad, aj s halierovým vyrovnaním. Takže mi po každom daňovom prizananí zostáva len položka na 343A "zúčtovanie s DÚ". Nie je to žiadna zdržovčka, lebo si doklad z predchádzajúceho obdobia skopírujem do toho obdobia, ktoré účtujem, len opravím čísla. Celé to trvá do 5 minút. Ale nasadila si mi chrobáka do hlavy, či si prácu ešte neuľahčiť.

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    SMartina Pozri príspevok
    Ahojte. Nemám s tým ešte žiadnú skúsenosť a tak sa obraciam na niekoho, kto sa už s tým stretol. Mám zaúčtovaný celý rok DFA, OFA, PD, BV. Na konci roka v hlavnej knihe som mala zostatok na účte 343 dph-čky z celého roka, tak ako sa mali zaplatit. Potom som dala uhrady, (úhrada DPH, bola zaplatená cez šek na pošte). Po tomto kroku zostatok na účte sa zmenil na správny, mám tak takú sumu ako je posledná daň. povinnosť platiť DPH. Takže by to malo byť správne. Moja otázka je: Či OMEGA zaúčtuje automatický DPH výkaz. Mala som skúsenosť už s iným programom, kde som to musela robiť mauálne nahodiť celý výkaz (dph vstup, výstup, daň. povinnosť..., viete čo myslím?) Takže ma zaujíma len to či je to tak správne, či to má takú nejakú funkciu automatického zaúčtovania. Ďakujem veľmi pekne všetkým.
    áno, aj Omega má funkciu automatického preúčtovania DPH, musíš spraviť uzávierku DPH a zaškrtnúť pri uzávierke DPH ponuku "preúčtovať zostatky DPH"

    SMartina je offline (nepripojený) SMartina

    SMartina
    Vrátim sa k tejto téme. Zaujíma ma, ak takto automatický dávam zaúčtovať DPH a neúčtuje to halierové vyrovnanie, aby mi sedel zostatok na konci mesiaca napr. daňová povinnosť, tak môžem otvoriť tento systémovy zápis a doplniť tam riadok halierové vyrovnanie DPH, 343/648, 548/343 ? Používa niekto ešte také riešenie a má s tým skúsenosť?
    Ďakujem.

    petovsan je offline (nepripojený) petovsan

    petovsan
    SMartina Pozri príspevok
    Vrátim sa k tejto téme. Zaujíma ma, ak takto automatický dávam zaúčtovať DPH a neúčtuje to halierové vyrovnanie, aby mi sedel zostatok na konci mesiaca napr. daňová povinnosť, tak môžem otvoriť tento systémovy zápis a doplniť tam riadok halierové vyrovnanie DPH, 343/648, 548/343 ? Používa niekto ešte také riešenie a má s tým skúsenosť?
    Ďakujem.
    Tiež to tak robím, vstúpim do systémového dokladu a doúčtujem halierové vyrovnanie. Mám taký dojem, že kedysi do takéhoto dokladu nepovolilo vstup, ale od niektorej z posledných verzií mi to už ide.

    automatické zaúčtovanie DPH - OMEGA

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.