Zavrieť

Porady

Poraďte s výberom lcd tv

som len človek
Ahojte poraďáci , napíšete mi skúsenosti s vašími lcd televízormi?Nejaký plánujeme kúpiť a nevieme sa rozhodnúť. Mal by byť v cene cca 25.000sk, uhlopriečka cca 81 cm, musí mať digitálny tuner, svietivosť aspoň 1200 ku 1.Ostatné špecifikácie niesú až tak podstatné. Ale len lcd- o plazmu a crt nemám moc záujem. Dopredu díky za skúsenosti
Usporiadat
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Chceš kúpiť súrne LCD TV? Čítaj a rozhodni sa : http://www.isdn.cz/clanek.php?cid=6926 .
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
ĽUDIA, TO TU FAKT NIKTO NEMáTE, LCD? JOJOM, DíK ZA LINK, POZRELA SOM SI TO A TEORETICKY SOM NABITá VEDOMOSŤAMI,ALE MYSLELA SOM, ŽE MI NIEKTO PORADÍ AJ SO SKÚSENOSŤAMI, I KEĎ VIEM, ŽE EŠTE NIEJE MOC MÓDA MAŤ LCD, EŠTE NA SKK PREVLÁDAJÚ CRT.
0 0
UGO UGO

UGO je offline (nepripojený) UGO

nasiel som taky pre teba vhodny je to LG 32LE2R a je na stranke
Naposledy upravil Richard : 13.11.07 at 09:55
0 0
robik robik

robik je offline (nepripojený) robik

nekupuj nic s nizkym kontrastom!!! vlastna skusenost! pri tmavych scenach nic neuvidis!
plazmy su OK ... tam je kontrast cca. 10tisic:1 .. ale treba dat pozor na rozlisenie, teda nizke nekupovat, lebo je pixely moc vidiet
pri LCD je zvacsa rozlisenie OK, ale kupil by som jedine masiny s vysokym kontrastom ... to je modely Samsung 5000:1 a viac alebo najnovsie Sony sice pisu 1600:1, ale ten kontrst je pocitany inym sposobom ... avsak tie stoja min. 50tisic
0 0
jojom jojom

jojom je offline (nepripojený) jojom

Pozri na stranke : http://forum.zive.sk/viewtopic.php?t...&highlight=lcd
alebo : http://forum.zive.sk/ a daj vyhladať LCD a Plazma je tam toho dosť.
Osobne budem čakať na SED .
Dnes mi konečne došlo Stereo a video č.4/2007 je tam test 13tich LCD TV možno sa oplaí prečítať si .
Naposledy upravil jojom : 11.04.07 at 16:57
0 0
daqo daqo

daqo je offline (nepripojený) daqo

kúpil som plazmu LG 42PC55 (106cm) a 15000:1 statický kontrast chcem sa opýtať či som neurobil hlúposť, lebo som sa rozhodoval medzi Samsungom LCD LE-37S86BDX (93cm) a 7000:1 dynamický kontrast a doteraz mám možnosť si ho vymeniť ! pls poradte (255-432-785)
0 0
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

katarina.j Pozri príspevok
ĽUDIA, TO TU FAKT NIKTO NEMáTE, LCD? JOJOM, DíK ZA LINK, POZRELA SOM SI TO A TEORETICKY SOM NABITá VEDOMOSŤAMI,ALE MYSLELA SOM, ŽE MI NIEKTO PORADÍ AJ SO SKÚSENOSŤAMI, I KEĎ VIEM, ŽE EŠTE NIEJE MOC MÓDA MAŤ LCD, EŠTE NA SKK PREVLÁDAJÚ CRT.
ALe áno, mámes kúsonosť.

Napíšem ti moju. Synovi som kúpil LCD monitor so zabudovaným TV tunerom, lebo doteraz mal klasickú CRT telku a dostal nový PC. Tak aby nemal 2 obrazovky v izbe, tak sme mu to skombinovali.

Ak porovnám obraz na LCD s CRT, tak musím povedať, že veľmi záleží na kvalite signálu. Pokiaľ máš digitálny zdroj (DVD prehrávač, PC), alebo veľmi kvalitný signál, tak na LCD dosiahneš kvalitný a pekný obraz.

Pokiaľ však prehrávaš niečo z analógového zdroja (videoprehrávač) alebo je TV signál slabší, budeš sklamaná obrazom, ktorý je evidentne horší ako na CRT - rozmazaný, divoké farby. Je to dané tým, že CRT monitor dokáže menej kvalitný signál "vyladiť" a chyby nie sú tak evidentné.

Takže pokiaľ máš ešte fungujúcu CRT telku, počkaj s nákupom LCD alebo plazmy, kým nebude všetko vysielanie digitálne. Inak môžeš byť sklamaná zhoršeným obrazom.

Treba si uvedomiť, že čo vidíš v obchodoch ukážky na LCD telkách, tei prehrávajú vždy nejaký film z DVD prehrávača. Keby tam pustili film z VCR, tak asi by si LCD nikto nekúpil.

My ešte máme starú OTF (14 rokov), už som mohol kúpiť LCD, ale ešte počkám.

Ak však ale musíš kúpiť novú telku, tak už CRT nekupuj, ale vyber nejakú LCD, ale takú, ktorá má panel z čo najposlednejšej generácie (teda nie najlacnejšiu).
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Chobot, dakujem za mimoriadne rozsiahly príspevok, minulý týžden sme kúpili v Nay, to Sony kdl 32s2530 a sme s ním zatial celkom spokojný a v tom o tom vysielaní máš pravdu, ale máme doma už maggio, tak to pekne fičí...Ešte raz dík
0 0
M3G M3G

M3G je offline (nepripojený) M3G

Len dodám, stačí sa pozrieť do hociktorého tesca, majú tam 32" lcd-tv takmer z každej značky, bohužiaľ všetky nemajú dostačujúce parametre. Pri zapnutých pár kusov lcd-tv vedľa seba môžeš porovnávať kvalitu.

Dnes som sa tam náhodou chvíľku zastavil a pozoroval obrazy. Bol som rozhodnutý kúpiť niečo také, avšak po dnešku už nie.

Dôvody:
1. Pri klasickej televízii 99 % času nie je širokouhlý obraz, to znamená, že pri formáte obrazovky "prispôsobiť veľkosti obrazovky" sú postavy rozťahané, a ak nechceme mať postavy rozťahané, bude sa nám zdať obraz malý a televízor nevyužitý. Kombinácia LCD-TV alebo aj plazma TV mi pripadá ako trabant-motor z ferrari.

2. Pri lacnejších typoch slabý kontrast, svietivosť a latencia. Čo som dnes videl jeden Noname LCD-TV, bola to katastrofa. Aj napriek latencii 8ms obraz nepatrne sekal. Keď som ešte porovnával kvalitu obrazu a vernosť farieb s klasickými CRT televízormi, všetkých 8 rôznych 32" LCD televízorov malo otrasné farby. Vyhovoval iba 42" Samsung, ten však stál okolo 40 tisíc.

Môj názor: LCD-TV je super na pozeranie DVD filmov, prípadne do budúcnosti HD filmov, na pozeranie programov je však nevhodný.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
M3G- len vieš nam odišla stara OVP-čka a oprava by stala 5000sk a zasa kupovat teraz crt-čko?A o 3 roky k nemu dalšiu bedničku?(MYSLíM TýM DVB-T)
To sony-čko je celkom vydarené- za tých 24 tisíc celkom fajn, a na take pozeranie ako my pozeráme správy atak je to fajn. A či je v správach Fico roztiahnutý alebo nie, to už je vlastne jedno, chichi
0 0
BOND BOND

BOND je offline (nepripojený) BOND

Ja osobne by som LCD nekupoval.Plazma je urcite lepsia.skus sa pozerat na LCD z uhla a Plazmu z uhla a porovnaj.
0 0
tuxik senior tuxik senior

tuxik senior je offline (nepripojený) tuxik senior

na temu ci vybrat CRT, LCD, Plazmu sa da pisat prispevkov a prispevkov.

kazda z tehcnologii ma svoje vyhody a nevyhody, len v skratke:

CRT
- vyhody - vysoky kontrast, oble a ostre hrany obrazu, verne podanie farieb, velke pozorovacie uhly, vysoka svietivost - vsetky tieto vyhody vyplyvaju z konsktrukcneho riesenia, elektronoveho dela, luminiscencnej mriezky, a vzdy ciastocne zakrivenej obrazovky

- nevyhody - u starsich typov nizsia obnovovacia frekvencia - blikanie, pri vacsich uhloprieckach obrovska hmotnost a rozmery, nizke rozlisenie, obmedzena zivotnost elektronoveho dela (najcastejsi dovod oprav CRT)

LCD
- vyhody - vysoke rozlisenie aj pri mensich rozmeroch, vysoka svietivost, neobmedzena zivotnost tekutych krystalov(potrebne vymenit len podsvetlovaciu trubicu, ci ledky), moznost pracovat s digitalnym signalom bez upravy, maticove riadenie pixelov, neblika, vynikajuce rozmery

- nevyhody - horsie podanie farieb, horsi kontrast (nie vsetky krystaly sa dokazu natocit tak aby neprepustali svetlo), horsie pozorovacie uhly, odozva

Plazma
- vyhody - vynikajuci kontrast(pomaly sa blizi k CRT), lepsie podanie farieb(kvalitne LCD maju uz porovnatelne farby), velke uhlopriecky, slusna odozva, digitalny signal bez upravy, maticove riadenie

- nevyhody - nizka svietivost pri vyssich rozliseniach z konstrukcneho dovodu, obmedzenost HD rozlisenia len na vacsie uhlopriecky, pozorovacie uhly tiez niesu na spicke, cena


su to tri uplne odlisne tehcnologie a porovnavat ich je dost obtiazne, pretoze porovnanie urcitych parametrov sa da zmiast pouzitou technologiou a jej limitami. kazda z technologii ma svoje miesto, no v pripade, ze sa v dnesnej dobe prechodu na digital pokazi CRT nema zmysel kupovat ho znova, najlepsia volba je LCD, ktore v dnesnej dobe znacne zlepsili svoje parametre, pochopitelne je potrebne vybrat kvalitu a nevyberat podla znacky.
Sony uz dlho neponuklo nic prevratneho za rozumnu cenu a skor maju premrstene ceny no nie je to zla volba, medzi spicku LCD televizorov patri Samsung.

rozhodne bude zaujimave sledovat dalsi vyvoj technologii, kde pomaly ale isto zacinaju nastupovat OLED displeje ktore spajaju vyhody a snazia sa eliminovat nevyhody doterajsich technologii, momentalnym problemom pri OLED je ich nizka zivotnost pri zachovani pociatocnych parametrov.

vitaz medzi TV rozhodne nie je!! je to na uvazeni kazdeho cloveka.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Ahojte poraďáci.

Plánujem kúpiť LCD TV. Som rozhodnutý pre Smasung 82 cm uhlopriečkou. Momentálne tieto TV sú na trhu najkvalitnejšie. Majú vysoký kontastný pomer /8000 : 1/. Mám informácie z niekoľkých predajní o tomto TV. Vraj je to tak ako s Mercedesmi mi ostatnými značkami. Nedávno som čítal testy LCD TV. 1.Sharp / to bolo pre mňa šok/, 2. Sony Bravia, 3. Samsung. Takže .....
0 0
tuxik senior tuxik senior

tuxik senior je offline (nepripojený) tuxik senior

Ľubomír Pozri príspevok
Ahojte poraďáci.

Plánujem kúpiť LCD TV. Som rozhodnutý pre Smasung 82 cm uhlopriečkou. Momentálne tieto TV sú na trhu najkvalitnejšie. Majú vysoký kontastný pomer /8000 : 1/. Mám informácie z niekoľkých predajní o tomto TV. Vraj je to tak ako s Mercedesmi mi ostatnými značkami. Nedávno som čítal testy LCD TV. 1.Sharp / to bolo pre mňa šok/, 2. Sony Bravia, 3. Samsung. Takže .....
udaj o kontraste 8000 : 1 ide len o dynamicky kontrast, realny kontrast moze byt uplne iny, u samsungu je kvalitny obraz, a cierna sa fakt blizi k ciernej. pouzite technologie sharpu a samsungu su podobne, rozdiel je len v pouziti technologie rychlych scen, kde sa snazia vyrobci zabranit "dozvukom" obrazu. kontrastny pomer nieje vsetko a televizor je fakt treba vidiet v reale a postavit k nemu iny. pokial si videl samsung uz niekde v regale vedla ostatnych tak urcite vies sam posudit, ze nidky v zivote clovek nenajde ihlu v kope sena. myslim ze si sa rozhodol spravne.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Tuxik, je nejaký promoter samsungu asi keď ho tak propaguje.
Tuxik-ber to ako žart
0 0
tuxik senior tuxik senior

tuxik senior je offline (nepripojený) tuxik senior

budem to brat ako srandu.

promoter niesom.
to by som tu potom propagoval MS Windows Vista a ostatne produkty microsoftu, co nerobim taktiez.

skor ide o to, ze mam prehlad v pouzitych technologiach, viem ako pracuju, kazdy den mi prechadzaju rukami.
Playstation 3 je lepsi ako Xbox, Samsung je lepsi nez Sony v TV, Nikon je lepsi nez samsung v digitalnych fotoaparatoch, a tak sa da pokracovat v ktorejkolvek oblasti. avsak, ja osobne mozem pokracovat len v oblasti IT, strojariny a elektroniky.
0 0
Ľubomír Ľubomír

Ľubomír je offline (nepripojený) Ľubomír

Viem,
že ide o dynamický kontrast. Väčšina výrobcov ho uvádza. Myslím si, že Samsung je dobrá kúpa. Cena je tiež prijeteľná.
0 0
katarina.j katarina.j

katarina.j je offline (nepripojený) katarina.j

som len človek
Ja sa s tebou Tuxík nehádam a nakolko vidím, že sa tomu rozumieš, ani by som si to nedovolila,ja na techniku nie som odborníčka,
chcela by som sa ťa ešte opýtať ohľadne veci ktorá sa pri porovnávaní typov tv(lcd, crt, plazma) neuvádza- podla teba, ako je lcd odolný, myslím najma obrazovku. Totiž vieš, mne ako laičke sa zdá že lcd je také trošku jemné a že sa može ľahko pri už menšom údere poškodiť- ale to je možno len laický názor, keďže som bola celý život zvyknutá na poriadne sklisko(crt), myslíš , že odolnosťou sa lcd vyrovná crt? Dík za názor
0 0
tuxik senior tuxik senior

tuxik senior je offline (nepripojený) tuxik senior

LCD je urcite nachylnejsie na mechanicke poskodenie, je to sice sklo ale na nom je vrstva tekutych krystalov, pri vacsom tlaku moze dojst k poskodeniu resp. pri vysokom a dlhotrvajucom tlaku na malu plochu.

taktiez je pri naraze rohu LCD kde sa moze poskodit struktura skla dojde k tzv. vyteceniu krystalov, kde uz nie je cesta spat.

u klasickeho CRT bola vakuova obrazovka zo skla za ktorou je kovova matica - mriezka a potom dlho dlho nic, len vaakum. takze sa mohlo po nej "packat" kolko chcelo aj ked tiez s rezervou, u crt bolo taktiez pouzivane sklo hrubsie, z dovodu moznej implozie.

bezne cistenie, alebo cistiace prostriedky LCD neublizia, a televizor predsa nieje dotykovy displej aby sa po nom packalo rukami ze? tvrdsi naraz moze naozaj poskodit LCD jednoduchsie ako CRT obrazovku.

Plazma je na tom podobne ako LCD. V plazmovej televizii je pozity velky pocet malych baniek naplnenych plynom.
0 0
BOND BOND

BOND je offline (nepripojený) BOND

tuxik senior Pozri príspevok
budem to brat ako srandu.

promoter niesom.
to by som tu potom propagoval MS Windows Vista a ostatne produkty microsoftu, co nerobim taktiez.

skor ide o to, ze mam prehlad v pouzitych technologiach, viem ako pracuju, kazdy den mi prechadzaju rukami.
Playstation 3 je lepsi ako Xbox, Samsung je lepsi nez Sony v TV, Nikon je lepsi nez samsung v digitalnych fotoaparatoch, a tak sa da pokracovat v ktorejkolvek oblasti. avsak, ja osobne mozem pokracovat len v oblasti IT, strojariny a elektroniky.
zaujimal by ma tvoj nazor na znacku HITACHI.
da sa z Nemecka doniest plazma 107 za necelych 40.000 Sk
v Nemecku bol vraj v nejakom casopise vyhlaseny za plazmu roka.
konkretne je to tento:http://www.hitachidigitalmedia.com/D...?productid=531
vopred dakujem za radu.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať