Zavrieť

Porady

Duch Porady

Premýšľala som nad tým, čo robí Poradu "návikovou". Ja som sa ňou stala krátko po zaregistrovaní a ako sledujem príspevky ostatných, je nás viac. Robí to duch Porady.
1. Je to Richard, jeho rýchla reakcia na naše príspevky a neustála snaha Poradu vylepšovať .
2. Sú to diskutujúci. Buď chvála všetkým, ktorí sa neváhajú podeliť o svoje skúsenosti z praxe a naštudovanú odbornú problematiku
3. Je to "jazyk" Porady. Napriet tomu, že laik by povedal, že účtovníctvo a všetko okolo neho je suchárina, pretože čo už s číslami, nie je to pravda. Aj keď sa osobne nepoznáme, komunikujeme ako starí dobrí známi.
A čo na záver? Prianie, aby tento duch sprevádzal Poradu stále. Veď čo budem otvárať ako prvé, keď sa napojím na internet?
Usporiadat
Téma je uzavretá.
Chobot Chobot

Chobot je offline (nepripojený) Chobot

alla66 Pozri príspevok

pamätá si niekto na dátum 17.12.07 ...fungovala záložka?

http://www.porada.sk/1086125-post92.html

Chobot, môžeš mi urobiť službičku u admina.... spýtať sa, ako funguje záložka neželané osoby?... Ďakujem
Vyzerá, že funkcionalita Neželané osoby bola zrušená, neviem prečo. Ani mne to nefunguje. Možno je to len chyba programu/stránky.
Naposledy upravil Chobot : 06.07.09 at 15:50
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
ďakujem ...
0 0
Katija Katija

Katija je offline (nepripojený) Katija

alla66 Pozri príspevok
pamätá si niekto na dátum 17.12.07 ...fungovala záložka?

http://www.porada.sk/1086125-post92.html

Chobot, môžeš mi urobiť službičku u admina.... spýtať sa, ako funguje záložka neželané osoby?... Ďakujem
Fungovala. Príspevky od osôb, ktoré tam zaradíš sa ti nikdy v žiadnej téme nezobrazia.
Chobot Pozri príspevok
Vyzerá, že funkcionalita Neželané osoby bola zrušená, neviem prečo. Možno je to len chyba programu/stránky.

Nebola celkom zrušená. Funguje stále, ale momentálne dosť zatajene.
Totiž link na zoznam neželaných cez Ďalšie nastavenia - Priatelia/Neželané os. nie je správny.
Asi na to Richard zabudol pri ostatných zmenách. Treba v linku prepísať "editlist" na "ignorelist". A zobrazí sa ten zoznam sa a dá sa zaraďovať, vyraďovať.
__________________
Katija
Keď to nejde takto, pôjde to inakšie.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Katija Pozri príspevok
Fungovala. Príspevky od osôb, ktoré tam zaradíš sa ti nikdy v žiadnej téme nezobrazia.


Nebola celkom zrušená. Funguje stále, ale momentálne dosť zatajene.
Totiž link na zoznam neželaných cez Ďalšie nastavenia - Priatelia/Neželané os. nie je správny.
Asi na to Richard zabudol pri ostatných zmenách. Treba v linku prepísať "editlist" na "ignorelist". A zobrazí sa ten zoznam sa a dá sa zaraďovať, vyraďovať.
__________________
Katija
Keď to nejde takto, pôjde to inakšie.
Katija si šikulka, ďakujem
0 0
Klára2 Klára2

Klára2 je offline (nepripojený) Klára2

Som prekvapená, čo všetko sa na Porade rieši. Aj v reálnom živote sa nestretávam, nerozprávam a ani inak nekontaktujem s ľuďmi, ktorí mi nerežú ( z dôvodov všelijakých, napr. že sú vulgárni, hlúpi, bohorovní, majstri sveta a galaxie). Vo virtuálnom svete je to ešte jednoduchšie. Neodpoviem, ignorujem, vypnem. Nič jednoduchšie....
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Petra Nová Pozri príspevok
Duch Porady z rokov 2004-6 nebude duchom Porady z roku 2009. Je nás totiž o 100 000 viac.
ja mám práve preto dojem, že sa toleruje kvantita na úkor kvality...
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Klára2 Pozri príspevok
Neodpoviem, ignorujem, vypnem. Nič jednoduchšie....
aj ignorácia je dôsledkom aký momentálne duch porady je...
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Klára2 Pozri príspevok
Som prekvapená, čo všetko sa na Porade rieši. Aj v reálnom živote sa nestretávam, nerozprávam a ani inak nekontaktujem s ľuďmi, ktorí mi nerežú ( z dôvodov všelijakých, napr. že sú vulgárni, hlúpi, bohorovní, majstri sveta a galaxie). Vo virtuálnom svete je to ešte jednoduchšie. Neodpoviem, ignorujem, vypnem. Nič jednoduchšie....
V reálnom živote nekomunikuješ, vyhýbaš sa spoločnosti neželaných osôb...virtuál je iný..
...mne vadí, ak čítam konkrétnu tému...určitý člen drzo reaguje a okamžite sa spustí príval príspevkov, ktoré nemajú nič spoločné s danou témou...ak je možnosť a vytvorená záložka "Neželané osoby", chcem, aby fungovala a môžem si odkliknúť konkrétne osoby z dohľadu...ja nedokážem ignorovať nespravodlivosť, osočovanie, nadávky...
Viacerí strčíte hlavy do piesku a čakáte, čo sa stane....prepáč, ja to nedokážem... som, aká som
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

alla66 Pozri príspevok
V reálnom živote nekomunikuješ, vyhýbaš sa spoločnosti neželaných osôb...virtuál je iný..
...mne vadí, ak čítam konkrétnu tému...určitý člen drzo reaguje a okamžite sa spustí príval príspevkov, ktoré nemajú nič spoločné s danou témou...ak je možnosť a vytvorená záložka "Neželané osoby", chcem, aby fungovala a môžem si odkliknúť konkrétne osoby z dohľadu...ja nedokážem ignorovať nespravodlivosť, osočovanie, nadávky...
Viacerí strčíte hlavy do piesku a čakáte, čo sa stane....prepáč, ja to nedokážem... som, aká som
To, že nekomunikujeme s ľuďmi na Porade /najmä v oddychových témach/, ktorých príspevky nepovažujeme adekvátne dospelému človeku neznamená, že strkáme hlavu do piesku. Nie sme tu v takom veku, aby sme sa už sústavne prevychovávali...veď ten človek, ktorý napríklad sústavne uráža nenájde partnera k diskusii tak nebude mať koho...Ja stále hovorím, že pri takom obrovskom počte ľudí, ktorí sem chodíme sa nedá vyhnúť /často sa nevieme dohodnúť ani dvaja doma/ stretom. Myslím si však, že každý, kto sa do takejto problematickej diskusie zapojí si musí byť vedomý čo riskuje. Nie sme sudcovia a naozaj môžeme mať každý aj tú spravodlivosť alebo nespravodlivosť posunutú niektorí viac doľava , niektorí viac doprava a na rovnaký problém máme rôzne pohľady.
Každopádne viem jedno, že som tu našla veľa skvelých ľudí a priateľov, veľa odborných rád a pomoci a veľa zábavy, a nevyhla som sa ani ja "útokom", ale to tu nie je pre mňa to najdôležitejšie, ...to je je môj názor
Naposledy upravil evina : 06.07.09 at 17:37
0 0
Barbara Barbara

Barbara je offline (nepripojený) Barbara

no niekedy fakt nevijem gdo som ...viac
alla66 Pozri príspevok
V reálnom živote nekomunikuješ, vyhýbaš sa spoločnosti neželaných osôb...virtuál je iný..
...mne vadí, ak čítam konkrétnu tému...určitý člen drzo reaguje a okamžite sa spustí príval príspevkov, ktoré nemajú nič spoločné s danou témou...ak je možnosť a vytvorená záložka "Neželané osoby", chcem, aby fungovala a môžem si odkliknúť konkrétne osoby z dohľadu...ja nedokážem ignorovať nespravodlivosť, osočovanie, nadávky...
Viacerí strčíte hlavy do piesku a čakáte, čo sa stane....prepáč, ja to nedokážem... som, aká som

Alli si moja krvná skupina a som rada, že Ty tiež nestrčíš hlavu do piesku.
Lenže čo máme z toho, videla si už niekde spravodlivosť? nebolo a ani nebude nikdy a nikde, ani tu na Porade nebude. Veď sama vidíš, že ako to tu funguje.
Niekto môže urážať, osočovať druhých , podľa niekoho to nie sú urážky, ale argumenty/ kto ako ich nazve/ a neporušuje tieto body Etikety,
16. A. Neurážam sa, ak iný člen Porady vyjadrí iný názor, ako je môj. Neurážam člena Porady, ktorý so mnou nesúhlasí.

16. B. Neurážam žiadneho člena Porady, bez ohľadu na to, či s ním súhlasím alebo nesúhlasím. V diskusii používam argumenty, nie urážky, narážky či iróniu na cudzí účet. To platí v odborných i oddychových témach.

navrhla by som tieto body tiež vymazať z Etikety, keď sa tie body nemusia dodržiavať /ako bol vymazaný bod podľa ktorého sa nemali zakladať politické témy/

a kde je hranica, kedy sa má niekto vylúčiť?hmmm no to je veľmi ťažká otázka, časy sa menia
bolo to už dávnejšie, keď jednu osobu vylúčili, a do dnešného dňa mi to nie je jasné, že prečo vlastne bola vylúčená, čo také spáchala, že musela byť vylúčená. V jej príspevkoch som vôbec nezaregistrovala žiadne hrubé urážky, ako v tom mojom konkrétnom prípade, keď ten dotyčný pán z ničoho nič ma napadol vo viacerích témách, a pritom som s ním vôbec neviedla žiadny rozhovor.
Zámerne nenapíšem meno tej osoby, ktorú vylúčili, lebo nechcem ju dotknúť, však starší členovia vedia o kom hovorím. Musím sa Vám priznať, že sa mi to vôbec nepáčilo, že bola vylúčená, mi to pripadalo ako v škôlke, neposlucháš? šup do kúta.
no vtedy tá hranica bola známa, že kedy sa má niekto vylúčiť a teraz tá hranica nie je známa.
Takže smelo do toho: urážajme sa, osočujme sa , veselo nadávajme jeden na druhého - budú to len argumenty a nie urážky

tento môj príspevok berte nadhľadom, prosím

že by som teraz bola na tej hranici?? Nechápte ma zle, neprovokujem.
je to môj názor
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
evina Pozri príspevok
To, že nekomunikujeme s ľuďmi na Porade /najmä v oddychových témach/, ktorých príspevky nepovažujeme adekvátne dospelému človeku neznamená, že strkáme hlavu do piesku. Nie sme tu v takom veku, aby sme sa už sústavne prevychovávali...veď ten človek, ktorý napríklad sústavne uráža nenájde partnera k diskusii tak nebude mať koho...Ja stále hovorím, že pri takom obrovskom počte ľudí, ktorí sem chodíme sa nedá vyhnúť /často sa nevieme dohodnúť ani dvaja doma/ stretom. Myslím si však, že každý, kto sa do takejto problematickej diskusie zapojí si musí byť vedomý čo riskuje. Nie sme sudcovia a naozaj môžeme mať každý aj tú spravodlivosť alebo nespravodlivosť posunutú niektorí viac doľava , niektorí viac doprava a na rovnaký problém máme rôzne pohľady.
Každopádne viem jedno, že som tu našla veľa skvelých ľudí a priateľov, veľa odborných rád a pomoci a veľa zábavy, a nevyhla som sa ani ja "útokom", ale to tu nie je pre mňa to najdôležitejšie, ...to je je môj názor
Je síce pravda , že táto stránka spája HLAVNE sféru zo skupín účtovníkov , finančníkov ...a podobne , pre ktorých bola vlastne založená , ale aj tak by ma zaujímalo , kto je dosť adekvátne dospelý človek pre túto sféru poradcov ???

Toto nie je útok , skôr požiadavka na vysvetlenie .
Naposledy upravil buchač : 06.07.09 at 19:37
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Práve som zistila, že zmizlo z Porady niekoľko mojich príspevkov. Žeby zaduli nové vetry? Ak áno, tak ma to teší.
Som veľmi rada, že z témy “Ešte raz zavkladovanie vstavby a súhlas 2/3 vs 100% “ zmizli tie podivuhodné príspevky od farebnej odborníčky na všetko, spolu s mojou reakciou na ne. Pretože zakladateľ témy si nezaslúži, aby mu ktokoľvek tému mrníkoval. Naopak, zaslúži si absolutórium za to, že zadal problém a sám si ho aj vyrieši - vlastnou skúsenosťou, s ktorou je ochotný sa podeliť.

A chcem veriť, že takéto promptné mazanie nevhodných príspevkov sa bude uplatňovať celoplošne a nielen u vybraných nickov. A len “kedy - tedy“.
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Monika Kováčová Pozri príspevok
ja mám práve preto dojem, že sa toleruje kvantita na úkor kvality...
Len toto je jediné, čo nemôže nikto z nickov ovplyvniť.
0 0
Monika Kováčová Monika Kováčová

Monika Kováčová je offline (nepripojený) Monika Kováčová

Petra Nová Pozri príspevok
Len toto je jediné, čo nemôže nikto z nickov ovplyvniť.
Z nickov nikto, admin áno.... ak chce.
Naposledy upravil Monika Kováčová : 08.07.09 at 13:47
0 0
evina evina

evina je offline (nepripojený) evina

buchač Pozri príspevok
Je síce pravda , že táto stránka spája HLAVNE sféru zo skupín účtovníkov , finančníkov ...a podobne , pre ktorých bola vlastne založená , ale aj tak by ma zaujímalo , kto je dosť adekvátne dospelý človek pre túto sféru poradcov ???

Toto nie je útok , skôr požiadavka na vysvetlenie .
Slovko "adekvátne" patrilo príspevkom čiže adekvátne príspevky píše dospelý človek /a nielen človek zo sféry Poradcov.. ale človek ako taký/
Aký je to v mojich očiach? Môže mať vek od 18 do 100 a vie diskutovať s toleranciou, bez osobných invektív, atď. atď....To už vieme všetci. Predpokladám, že Teba to zaujímalo hlavne s tým slovíčkom adekvátne, ktoré som napísala tak ako napísala ale myslela som adekvátne príspevky....bez invektív a pod.
0 0
alla66 alla66

alla66 je offline (nepripojený) alla66

Profesionáli postavili Titanic - amatéri Archu! ...viac
Spravodlivosť nikdy nebola, nie je a ani nebude....vidím to na každom kroku...nič sa nezmení, preto sa prispôsobím väčšine

Barborka, vytvor si zoznam neželané osoby....ja som klikla, je to fajn...ale na druhej strane ma zožiera ženská zvedavosť, ako dotyčný člen reaguje v príspevkoch....
mám pocit, že patrím do kategórie žien, ktoré nevedia čo chcú a neprestanú domŕzať, pokiaľ to nedostanú
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

Klára2 Pozri príspevok
Som prekvapená, čo všetko sa na Porade rieši. Aj v reálnom živote sa nestretávam, nerozprávam a ani inak nekontaktujem s ľuďmi, ktorí mi nerežú ( z dôvodov všelijakých, napr. že sú vulgárni, hlúpi, bohorovní, majstri sveta a galaxie). Vo virtuálnom svete je to ešte jednoduchšie. Neodpoviem, ignorujem, vypnem. Nič jednoduchšie....
Zrejme to niekto pociťuje ako problém, preto ho rieši. Nie každý je nad vecou tak, že za každých okolností si dokáže prikázať - neodpoviem, ignorujem, vypnem !
0 0
Petra Nová Petra Nová

Petra Nová je offline (nepripojený) Petra Nová

alla66 Pozri príspevok
...ale na druhej strane ma zožiera ženská zvedavosť, ako dotyčný člen reaguje v príspevkoch....
mám pocit, že patrím do kategórie žien, ktoré nevedia čo chcú a neprestanú domŕzať, pokiaľ to nedostanú


Veď to je ten problém ! Ako by sme potom vedeli, čo píšu tí, ktorých veľmi nemilujeme?
0 0
buchač buchač

buchač je offline (nepripojený) buchač

Nedávaj otázky, na ktoré nechceš počuť odpoveď... ...viac
evina Pozri príspevok
Slovko "adekvátne" patrilo príspevkom čiže adekvátne príspevky píše dospelý človek /a nielen človek zo sféry Poradcov.. ale človek ako taký/
Aký je to v mojich očiach? Môže mať vek od 18 do 100 a vie diskutovať s toleranciou, bez osobných invektív, atď. atď....To už vieme všetci. Predpokladám, že Teba to zaujímalo hlavne s tým slovíčkom adekvátne, ktoré som napísala tak ako napísala ale myslela som adekvátne príspevky....bez invektív a pod.
Až mi odľahlo ....

Čistý JA ....
0 0
tutiola tutiola

tutiola je offline (nepripojený) tutiola

obyčajná pracujúca žena - už dôchodkyňa ...viac
Rešpektujem moderatora týchto tém a keďže napísal, aby sme neprikladali ďalšie príspevky, tak som to ďalej ani nečítala. Zarazila má však iná a podľa mňa veľmi podstatná vec. Zaregistrovala som sa a snažím sa dodržiavať Etiketu porady a aj tak nechápem ako je možné, že niekto si dovolí rozhodovať o tom, čo je v mojej schránke Súkromných správ, ako si niekto dovolí vymazať správu z tejto schránky. Potom zrušme SS a vytvorme novú tému správ,kde si budeme písať verejne, keď to môže čítať každý. Prečo si niekto myslí že to čo sa nepáči jednému, nemôže sa páčiť nikomu, alebo že nerozoznám dobro od zla.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať