Zavrieť

Porady

zápočet

Dobrý deň,
robím PNS a dostávam faktúru za noviny a potom k tomu dobropis a oznámenie o jednostrannom zápočte. A neviem zaúčtovať práve ten zápočet.
Faktúru účtujem
504/321

dobropis účtujem
-504/-321

Ďakujem za každú radu.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Robina je offline (nepripojený) Robina

    niekedy ani sama neviem Robina
    Janka, ak sa ťa môžem opýtať, už si našla spôsob ako správne zaúčtovať ten dobropis? Mám tento istý problém a neviem ako ˇalej. Vďaka

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    Je to správne účtované. A cez jednstranný zápočet, čo je prilohou dobropisu, pomocou interného dokladu sa uhrádza zvyšok faktúry a dobropis.

    Robina je offline (nepripojený) Robina

    niekedy ani sama neviem Robina
    Čiže, opíšem postup celkom lopatisticky - lebo mám každý mesiac takýto prípad a chcela by som to mať dobre:
    FAD 504,343/321
    dobr. -504,-343/-321
    jedn.zápočet ID
    úhrada rozdiel 321/211

    a ešte ma zaujíma ak je to dobre, aký typ DPH tam mám zadať v Oberone, aby mi to dalo do správnej kolonky v DP k DPH. Veľmi pekne ďakujem

    riordan je offline (nepripojený) riordan

    riordan
    Oprava dane § 53 /18,19/ zvýšenie

    Keď si to dobre predkontuješ / všetky variácie / tak už potom nebudeš mať problém

    Robina je offline (nepripojený) Robina

    niekedy ani sama neviem Robina
    Ďakujem veľmi pekne, ale takto to budem mať dobre? Lebo keď sa niekedy nad niečim trápim, tak potom sa zamýšľam aj nad samozrejmosťou. Vďaka.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.