Zavrieť

Porady

predaj a prenajom pozemku

Ak som predala pozemok ktory som vlastnila viac ako 10 rokov dan z neho platit nemusim hej?


a co sa tyka prenajmu?
vyplatili mi najom za tri roky a co teraz do kedy treba zapltit dan z prenajmu alebo staci na konci rocneho zuctovania?
ako sa to robi?
poradte

alebo aky zakon o tom pise precitam si skusim trosku zalistovat
Usporiadat
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Leontin Pozri príspevok
Ja nesuhlasim, nakolko neuctuje v JU, nevedie si evidenciu a ani si neuplatnuje ziadne vydavky.- aj paušálny výdavok je výdavok A preto sa podla mna nerozlisuje CR
Chcela by som vedieť, kt. FO (občan) si neuplatnuje výdavky. Prenájom si dávame:

Veď zákon jasne hovorí. 6/1 - vediem JU
6/3-. paušálne výdavky 6/10
6/3 - preukázateľné výdavky 6/11

Kde máte problém Leontin. Ak mi poviete, kt. Slovák si neuplatňuej výdavky jedným z týchto spôsobov vyššie, a len tak si zdaní celý príjem z prenájmu, nevzťahujúc sa na oslobodenia, nároky na výdavky Ak by ste to chceli šupnúť do par.8, tak to by správne nebolo, sem to nepatrí.

... udajte mi dôvod, prečo nesúhlasíte a príklad, potom môžeme súhlasiť s Vami my.
0 0
renča1 renča1

renča1 je offline (nepripojený) renča1

:-D
Žeby sa tu zasa rozvírila vášniva debata ? Do komplet zostavy nám tu chýba ešte Muška
0 0
inngrid inngrid

inngrid je offline (nepripojený) inngrid

Babenky pozerala som si ten par. 6 ods. 3 ako ste mi pisali
ale tam je napisane

Prijmy z prenajmu ak nejde o prijmy uvedene v odsteku 1 a v par.5, su prijmy z prenajmu nehnutelnosti

poda - pozemok sa rata ako predaj nehnutelnosti?


a kde v ktorom paragrafe sa docitam otom ze si mozem odpocitat pat nasobok ziv. minima aj ked nepodnikam ?
0 0
betka betka

betka je offline (nepripojený) betka

Čo sú nehnuteľnosti?
Hmotný majetok:
1. hnuteľný - auto, počítač...
2. nehnuteľný a. odpisovany: budovy, haly, .....
b. neodpisovaný: pozemky

Oslobodené príjmy: par.9 odsek 1 pís.h - podľa par. 6/3 .... .. ... ak takto vymedzené príjmy dosiahnú 5.nas.ŽM, do ZD sa zahrňajú len príjmy .....
0 0
Marína Marína

Marína je offline (nepripojený) Marína

inngrid, prosím, písala som Ti v prísp.č.17 a teraz aj Betka. Zákon o dani z príjmu, § 9 ods. 1 písm. h)
0 0
Leontin Leontin

Leontin je offline (nepripojený) Leontin

betka Pozri príspevok
Chcela by som vedieť, kt. FO (občan) si neuplatnuje výdavky.

... udajte mi dôvod, prečo nesúhlasíte a príklad, potom môžeme súhlasiť s Vami my.
Betka, asi sme sa zle pochopili. Prepac.
Ja som nemyslel, ze by si nemala uplatnovat vydavky, ci nieco podobne. Ja som sa len odvolaval na to, ze ide o bezneho smrtelnika, ktory ma pozemok(nehnutelnost) a neuplatnoval si ziadne vydavky s tym suvisiace.
Bez debaty to pojde do 6/3 ako prijem. Ja som sa len debatoval o tom, ci to treba casovo rozlisit.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať