Zavrieť

Porady

Vklad súkromného PC do podnikania

SZČO má založenú živnosť od 01.03.2007. V apríli 2007 zakúpil ako súkromná osoba PC na splátky v hodnote 25 tis. Sk. PC splatí do októbra 2007.
Existuje nejaký spôsob ako vložiť tento PC do živnosti a uplatniť si ho v daňových výdavkoch roku 2007 ?
Usporiadat
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

Zdravim,
ja mam podobny problem zo zaradenim pc do podnikania. pred dvoma rokmi som ho kupila, ja som ho uzivala ale na fakture je ocove meno. Ako si mozem tento pocitac premietnut do podnikania. Kupila som ho 13.10.2005. cena bola okolo 45000. mozem si uplatnit odpis este aj za tento rok, kedze sa robia ku koncu roka, ci ho je potrebne zaradit v polovicnej cene. Mozem ho previest aj na seba, ci len na otca - aj ked to meno na fakture je kusok skomolene. chyba tam jedno pismenko .
ci ak chcem na seba musim napisat nejake prehlasenie, alebo kupno predajnu zmluvu? Dakujem
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Vložiť do majetku s 0,-obstar.cenou,nemáš doklad na to aby si ho mohla odpisovať,t.z.nie je fa.,alebo potom kúpnou zmluvou to vysporiadať a suma,ktorá bude na kúp.zml.je obstarávacou cenou,alebo jednoráz.výdavok do sumy 30 000,-
0 0
zuzanask zuzanask

zuzanask je offline (nepripojený) zuzanask

takze otec si ho moze dat do podnikania? v OC 30000? a odpisovat 3 roky hej? ci odpisat naraz?
0 0
vikinka vikinka

vikinka je offline (nepripojený) vikinka

Ak je fa.na otca a má všetky náležitosti daň.dokladu,môže si ho vložiť do podnikania.Ako píšeš cena bola 45 000,-treba ho odpisovať.Pri odpisovaní použiješ § 25 odst.1 písm.d.za roky nevyužívania HM si odpisy neuplatníš.
0 0
JDM JDM

JDM je offline (nepripojený) JDM

Prosila by som o pomoc odborníkov - poraďákov:
Podnikateľ SZČO kúpil dom na hypotéku. V liste vlastníctva je uvedený on - ako fyzická osoba - bez IČO. Dom sa zaradil do majetku SZČO na základe Kúpnej zmluvy - ako osobný vklad podnikateľa. O Hypotéke sa učtovalo ako o daňových výdavkoch. Teraz dom chce predať. Bude rozdiel v zostatkovej cene domu a cenou z predaja podnikateľov zisk? Ide o ...stotisícový plusový rozdiel. Ďakujem.
0 0
chantall chantall

chantall je offline (nepripojený) chantall

Precitala som si tuto temu a prosim o pomoc pri mojom probleme, resp. ci som to pochopila spravne...V minulom roku v 3/2007 som kupila notebook ako sukr. osoba, potom v 4/2008 som si zalozila zivnost. Notebook stal okolo 36000 vratane navysenia - na splatky cez Cetelem. TEraz by som ho chcela zaradit do podnikania, mozem tak urobit a za tento rok si uplatnit odpis v hodnote 1/4 z tych 36000? Za minuly rok uz zrejme nie, cize este nasledujuce 2 roky by som si mohla odpis uplatnit? Pochopila som to spravne? Dakujem za odpoved!
0 0
chantall chantall

chantall je offline (nepripojený) chantall

Este k predoslej otazke, ak bola ta cena NB priblizne 36000 /vratane navysenia/, kupovany bol v roku 2007, tak teraz ho zaradim do HIM v cene 36000-9=27000 a za tento rok si uplatnim odpis 9000???
Dakujem za odpoved!
0 0
chantall chantall

chantall je offline (nepripojený) chantall

poradí niekto?
0 0
chantall chantall

chantall je offline (nepripojený) chantall

0 0
chantall chantall

chantall je offline (nepripojený) chantall

Poradi niekto?
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať