Zavrieť

Porady

združenie FO-ukončenie

Dobrý deň, mohol by mi niekto napísať, čo treba robiť pri ukončení členstva v združení??? 2 FO majú uzavretú zmluvu o združení, jeden sa rozhodol odstupiť, odstupenie majú v zmluve zakotvené, potrebujem len vedieť, ako mám urobiť uzávierku združenia, musím to nahlásiť na DÚ????
dakujem
Usporiadat
hogo hogo

hogo je offline (nepripojený) hogo

Zdravim všetkych, nie som si isty či píšem do správnej porady, ale nikde som nenašiel podobny prispevok. Prosim vas, vedel by niekto ako zúčtovať finančne vysporiadanie 3 členov združenia FO v JU (som v tom novačik). Zmluva hovori o zaplateni čiastok 100 tis učastníkom A učastníkovi C, a 50 tis učastníkom B učastníkovi C za to že účastník C poskytne združeniu prenajate priestory. Učastník A je osobou poverenou v združení, t.j. na neho sa vystavuju doklady za združenie. Nemam ani potuchy ako a či vôbec uvedené finančné vyrovnania na začiatku podnikania združenia sa v učtovníctve združenia nejako prejavia. Vopred dakujem za usmernenie.
0 0
lulko lulko

lulko je offline (nepripojený) lulko

Ahojte snazim sa ukoncit danove a nejak sa mi nedari. Musim este doriesit vysporiadanie majetku v zdruzeni. Jeden z clenov vystupil zo zdruzenia 2.2.2009. Leasing na automobil bol ukonceny 6.2.2009. Zostatková hodnota k 31.12.2008 bola 462 eur. Vsetky zavazky voci leasingovke boli splatene 06.01.2009, čo bol den poslednej splatky. clenovia sa dohodli na vyplatení podielu na vozidle v trhovej hodnote 4300 eur/podiel clena 30% t.j. 1290 eur/. No a tu sa uz neviem pohnut dalej, co ma urobit zostavajuci clen zdruzenia? Vyplatena hodnota vozidla je pre neho daňovym vydavkov, resp. ma ju pripocitat k zostatkovej hodnote vozidla a odpisat v roku 2009, nakolko je to leasing?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
hogo Pozri príspevok
Zdravim všetkych, nie som si isty či píšem do správnej porady, ale nikde som nenašiel podobny prispevok. Prosim vas, vedel by niekto ako zúčtovať finančne vysporiadanie 3 členov združenia FO v JU (som v tom novačik). Zmluva hovori o zaplateni čiastok 100 tis učastníkom A učastníkovi C, a 50 tis učastníkom B učastníkovi C za to že účastník C poskytne združeniu prenajate priestory. Učastník A je osobou poverenou v združení, t.j. na neho sa vystavuju doklady za združenie. Nemam ani potuchy ako a či vôbec uvedené finančné vyrovnania na začiatku podnikania združenia sa v učtovníctve združenia nejako prejavia. Vopred dakujem za usmernenie.
V účtovníctve na povereného sa neprejavia nijak , nakoľko tieto finančné prostriedky neboli vložené do podnikania pre spoločnú činnosť a teda pre spoločné dosahovanie príjmov .

Tieto dohodnuté čiastky boli vyplatené účastníkovi "C" - len neviem účel tohto vkladu . To ,že boli poskytnuté za poskytnutie prenajatých priestorov to nedefinuje celkom účelnosť vložených finančných prostriedkov . Neviem ako to chápať , to má byť záloha na platbu nájmu , alebo ako ?
0 0
Zita5 Zita5

Zita5 je offline (nepripojený) Zita5

Nech robíme čokoľvek, má nám záležať na tom, čo robíme, nie na tom, či nás niekto vidí. Cicero ...viac
lulko Pozri príspevok
Ahojte snazim sa ukoncit danove a nejak sa mi nedari. Musim este doriesit vysporiadanie majetku v zdruzeni. Jeden z clenov vystupil zo zdruzenia 2.2.2009. Leasing na automobil bol ukonceny 6.2.2009. Zostatková hodnota k 31.12.2008 bola 462 eur. Vsetky zavazky voci leasingovke boli splatene 06.01.2009, čo bol den poslednej splatky. clenovia sa dohodli na vyplatení podielu na vozidle v trhovej hodnote 4300 eur/podiel clena 30% t.j. 1290 eur/. No a tu sa uz neviem pohnut dalej, co ma urobit zostavajuci clen zdruzenia? Vyplatena hodnota vozidla je pre neho daňovym vydavkov, resp. ma ju pripocitat k zostatkovej hodnote vozidla a odpisat v roku 2009, nakolko je to leasing?

Ja som toho názoru , že vyplatená majetková hodnota u člena vystupujúceho je príjmom OVZD- to je isté , ako výdavok k tejto sume by si mohol uplatniť do výdavkov jeho podiel odpisov ku dňu vystúpenia zo združenia § 19 odst.3 ZDP.
U zostávajúceho člena vyplatená čiastka sa bude účtovať ako výdavok neovplyvňujúci základ dane a budú mu prináležať výdavky vo forme odpisov
vo výške jeho podielu + podiel za vystupujúceho od 3.2.2009.

Lenže ...... som presvedčená,že tie odpisy nebudú nič moc , nakoľko sa všetko končí začiatkom roka a aj v roku splatenia lízingu a v roku , kedy nadobúdajú vlastnícke právo na vozidlo .
Zostávajúci člen , ktorý vyplatí čiastku podielu na majetku vystupujúcemu , si potom rozdiel uplatní pri prípadnom predaji ako výdavok .
U neho by ste mali na karte uviesť vyplatený podiel a toto by bola zostatková cena , ktorá by sa však ďalej nemala odpisovať , nakoľko za nejedná o zhodnotenie ako také . Mám na mysli technické zhodnotenie ,modernizáciu,rekonštrukciu ...... ale o odkúpenie podielu .

No strašne zamotaná a ťažká vec je toto združenie Takže vyjadrila som svoj názor , ako by som asi postupovala ja ,nakoľko k združeniu nie je nič bližšie v zákonoch uvedené .
0 0
juskam juskam

juskam je offline (nepripojený) juskam

Potrebovala by som poradiť. Prevzala som účtovníctvo. Združenie dvoch FO. V apríli 1 FO vystúpila zo združenia a ukončila živnosť. Obe FO si uplatňovali paušalné výdavky. Združenie si viedlo evidenciu prijmov. Prijmy si delili 50:50.
Môžem príjmy do ukončenia združenia rozdeliť 50:50 a tej 1 FO, ktorá podnika ďalej pripočitať ďalšie príjmy a uplatniť paušalné výdavky. Jedna sa o 2 bratov, v účtovníctve nemajú žiadné zásoby ani majetok.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať