Zavrieť

Porady

sprevne DP?

Dobry den
idem 1.krat podat DP k DPH(Q.platca) a chcela by som to spravit dobre, preto vas chcem poprosit o suhlas resp. opravu DP.

Som registrovana od zaciatku marca a urobila som tieto nakupy:
-notebook - DPH 10 500,-
-kolky - bez DPH
-ine nakupy cez RP - DPH 730,-
-prekladatelsky SW z Nemecka od platcu DPH (FA vyhotovena 2.3.)
cena bez DPH 615,- EUR (sluzba podla §15 ods.8 dodaná inou zahr.osobou z clenskeho statu(?)). Zaplatene to bolo z mojho sukromneho uctu v Taliansku dna 6.3.

Takze moje priznanie bude asi taketo (?):
-r.9 a 1 ... zaklad dane 615*34,440 (kurz NBS dna 2.3)=21181,- z toho dan 4025,-
-r.14 ... 11230,-
-r.15 ... 4025,-
-r.18, 22 ... -15255,-
-r.30 ... -11230,-

Je to spravne?

Mam este jednu otazku ku koeficientu, teda vlastne ci sa ma vobec (bude) tykat. Zivnost mam na prekladatelsku cinnost a tlmocenie-nateraz som nic neprelozila. Prekladat planujem najma pre klientov v Taliansku t.j. budem vykonavat sluzby s miestom dodania mimo tuzemska a tym padom pojde o sluzby , ktore nie su predmetom DPH. Z toho mi vyplyva, ze v tomto roku ani nepouzijem na prepocet odpocitanej dane koeficient. Pochopila som to spravne? alebo si mam ist dat na DU schvalit koeficient a pouzivat ho uz od 1.DP aj ked este neviem kolko (a ci vobec) prekladov sa mi v tomto roku podari ziskat?

Za ochotu velmi pekne dakujem
Naposledy upravil dotaz : 18.04.07 at 10:35
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    dotaz Pozri príspevok
    Dobry den
    idem 1.krat podat DP k DPH(Q.platca) a chcela by som to spravit dobre, preto vas chcem poprosit o suhlas resp. opravu DP.

    Som registrovana od zaciatku marca a urobila som tieto nakupy:
    -notebook - DPH 10 500,-
    -kolky - bez DPH
    -ine nakupy cez RP - DPH 730,-
    -prekladatelsky SW z Nemecka od platcu DPH (FA vyhotovena 2.3.)
    cena bez DPH 615,- EUR (sluzba podla §15 ods.8 dodaná inou zahr.osobou z clenskeho statu(?)). Zaplatene to bolo z mojho sukromneho uctu v Taliansku dna 6.3.

    Takze moje priznanie bude asi taketo (?):
    -r.9 a 1 ... zaklad dane 615*34,440 (kurz NBS dna 2.3)=21181,- z toho dan 4025,-
    -r.14 ... 11230,-
    -r.15 ... 4025,-
    -r.18, 22 ... -15255,-
    -r.30 ... -11230,-

    Je to spravne? Malo by to byť OK.

    Mam este jednu otazku ku koeficientu, teda vlastne ci sa ma vobec (bude) tykat. Zivnost mam na prekladatelsku cinnost a tlmocenie-nateraz som nic neprelozila. Prekladat planujem najma pre klientov v Taliansku t.j. budem vykonavat sluzby s miestom dodania mimo tuzemska a tym padom pojde o sluzby , ktore nie su predmetom DPH.Iba v prípade, že klienti budú osoby, ktoré podnikajú.
    Z toho mi vyplyva, ze v tomto roku ani nepouzijem na prepocet odpocitanej dane koeficient.
    Koeficient používate v prípade, ak poskytujete služby oslobodené od dane podľa §§28-36,38,40,41. Ak poskytujete služby, kt. nie su predmetom dane na Slovensku, koef. nepočítate. Mimochodom, tlmočnícke a prekladateľské služby nepatria medzi oslobodené plnenia.
    Pochopila som to spravne? alebo si mam ist dat na DU schvalit koeficient a pouzivat ho uz od 1.DP aj ked este neviem kolko (a ci vobec) prekladov sa mi v tomto roku podari ziskat?


    Za ochotu velmi pekne dakujem

    zvýraznené

    dotaz je offline (nepripojený) dotaz

    dotaz
    takze ak urobim preklad pre nepodnikajucu (a neregistrovanu na DPH) taliansku osobu, tak to zdanim ako by som to dodala v tuzemsku?

    Milan Benka je offline (nepripojený) Milan Benka

    obyvateľ SR Milan Benka
    dotaz Pozri príspevok
    takze ak urobim preklad pre nepodnikajucu (a neregistrovanu na DPH) taliansku osobu, tak to zdanim ako by som to dodala v tuzemsku?
    Iba pre nepodnikajúcu, napr. bežný občan a pod. Pre podnikajúcu osobu (podmienka identifikácie pre DPH v §15/7,8 nie je) je miestom dodania krajina odberateľa.

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.