Zavrieť

Porady

Pracovna doba

Dobry den, chcela by som sa opytat ako je to vlastne s pracovnou dobou. Niektori zamestnavatelia urcia zamestnancom na obednajsiu prestavku pol hodinu, ini hodinu, vsetci tuto dobu ale nezapocitavaju do pracovnej doby a zamestnanci si ju teda musia v podstate nadpracovat. Kedze pracovny cas podla Zakonnika Prace je 40 hodin tyzdenne, teda osem hodin denne, znamena to ze s pol hodinovou prestavkou na obed zamestnanci musia byt v praci 8,5 hodiny denne. Je to tak spravne ? Nieje mi totiz celkom jasne ci ten 40 hodinovy tyzdenny pracovny cas je uz aj s prestavkou na odpocinok a jedenie alebo len cisty cas na pracu ... Dufam ze som sa vyjadrila zrozumitelne.
Vopred dakujem za odpoved.
Zuzana
Usporiadat
veronikasad veronikasad

veronikasad je offline (nepripojený) veronikasad

jarkel Pozri príspevok
Ak ma zamestnávateľ zamestnáva ako živnostnika ako je to kto porušuje zákon?
pýtala som sa v akej funkcii ? Myslíš, že živnostník nepotrebuej oddychovať ?
0 0
Melnick Melnick

Melnick je offline (nepripojený) Melnick

človek čo opustil Poradu.
jarkel Pozri príspevok
Ak ma zamestnávateľ zamestnáva ako živnostnika ako je to kto porušuje zákon?
Pekná kombinácia pracovného vzťahu.
O čo ide ? veď ako živnostník si môžeš robiť ako chceš. Ja napríklad v období január - marec makám aj 48 hodín v kuse, potom mám hodinu na kávu a šlofíka a je to vybavené. Makám ďalej, s tým rozdielom, že sedím na riaditeľskej stoličke a okrem infarktu, alebo embólie si nemôžem privodiť žiadny iný úraz.
0 0
jarkel jarkel

jarkel je offline (nepripojený) jarkel

Ak pracujem u zamestnávateľa ako živnostník?
0 0
pavol54 pavol54

pavol54 je offline (nepripojený) pavol54

jarkel Pozri príspevok
Chcem sa spýtať či môžem robyť 24hod a potom mám 72hod volno?
to by som nikdy nedovolil, to nie efektívna robota ale v práci predr...ný čas sú 24 hodinové služby ale v nich majú vyčlenený čas na odpočinokt.j.spánok.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať