Zavrieť

Porady

stavba, rekonstrukcia drevenice

Ma niekto skusenosti so stavbou drevenice napadne sa podobajucej klasickym starym dreveniciam? Ziadne honosne sidla. Klasicke sedliacke drevenice +- 4.5 x 8m. Uskalia vystavby, nakladovost...
Co tak rozobratie starej drevenice, prevoz a poskladat znovu? Vraj aj taketo je mozne. Nebude to drahsie ako stavba novej?
dakujem za nazory
Usporiadat
klubo klubo

klubo je offline (nepripojený) klubo

Je mozne rozobrat drevenicu a ulozit ju na dvor(5 az 6 mesacna doba), samozrejme zakryt foliou?mam moznost kupit drevenicu ale problem pri vybaveni pozemku kde by som ju rad previezol a poskladal.Dakujem za rady.
0 0
AndrejG AndrejG

AndrejG je offline (nepripojený) AndrejG

klubo Pozri príspevok
Je mozne rozobrat drevenicu a ulozit ju na dvor(5 az 6 mesacna doba), samozrejme zakryt foliou?mam moznost kupit drevenicu ale problem pri vybaveni pozemku kde by som ju rad previezol a poskladal.Dakujem za rady.
No ked to drevo vydrzalo 60 rokov, dalsich 6 mesiacov uz prezije. Samozrejme ked ho okrem zakrytia oddelis od zemnej vlhkosti.
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Určite to je jeden zo spôsobov, ako sa pripraviť na stavbu. Nedoporučujem ale zakrytie fóliou, ale urobiť prístrešok tak, aby drevo dýchalo, pod fóliou sa zdržuje vlhkosť, drevo sa poškodí!!! Vo fólii vzniknú priehlbiny, kadiaľ môže vnikať dažďová voda, ktorá spôsobí hnilobu. Zvýšená vlhkosť môže spôsobiť totálne zničenie uskladneného dreva. K tomu pod fóliou nie je výmena vzduchu, je tam vyššia teplota a to sú ideálne podmienky pre rozšírenie húb a škodcov. Pri nevhodnom uskladnení môžete vo veľmi krátkej dobe prísť o uložený materiál. Jedine uzdušne uložené časti dreva a drevenice môžete mať uložené aj viacej rokov.
0 0
klubo klubo

klubo je offline (nepripojený) klubo

Aha,takze pristresok je najlepsie co mozem urobit. Pozakryvat ho aj na stranach?(myslim proti bocnem vetru a dazdovej vody)alebo nechat na bokoch otvorene koli cirkulacii vzduchu?
Mozno by bolo dobre zakonzervovat hned pri rozobrati, mozete mi poradit ake druhy konzervantov(naterov) mam pouzit?
Ja to potrebujem uskladnit do leta.Velmi pekne dakujem za rady
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Prečítajte si moje príspevky vpredu, tam niekde som už popisoval, ako ošetriť drevo. V krátkosti - oprášiť, prípadne umyť tlakovou vodou, povyťahovať všelijaké klince a skoby, osušiť a potom nastriekať prípravkom proti plesniam a škodcom. Používal som Bochemit cca 50 litrov koncentrátu na celú drevenicu v cene cca 9000,00 Sk
0 0
klubo klubo

klubo je offline (nepripojený) klubo

Dalsia moja otazka je, ze tato drevenica mala menenu strechu 1990.Je to cementoazbest vlnity eternik, je v dobrom stave, majitel mi ponuka aby som ju zobral celu zo strechou a krokvami o 50000sk viac. Nie som zastancom tohto zlozenia, ale tiez pozeram ako usetrit.Najkrasia krytina je dreveny sindel, ale docital som sa, ze potrebuje rocnu udrzbu naterom, kedze ja som v zahranici a na slovensko prichadzam zatial ako dovolenkar, tak premyslam aby som sa nestal otrokom drevenice.Existuje krytina, ktora je podobna drevenemu sindlu?
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Závisí od toho, ako budete využívať podkrovie. Ak nijako, tak ponechajte pôvodný krov. Ak budete chcieť v budúcnosti urobiť v podkroví ubytovanie, čo môže byť veľmi atraktívne, tak by som vám doporučoval urobiť nový krov. Krytinu voľte podľa prostredia, v ktorom bude drevenica umiestnená. Najkrajší je šindeľ, i keď je pomerne drahý ale správne urobená šindľová strecha sa vyrovná hociktorej inej. Na 1m2 potrebujete cca 50 šindľov, jeden stojí od 10 Sk do 14 Sk aj uložením. Inak šindeľ sa nahradiť nedá, každá iná krytina na drevenici je ako päsť na oko. Nevhodné sú akékoľvek krytiny plechové, azbestové, alebo bitumenové. Ešte by sa dala zniesť škridľa tmavšej farby - tmavohneá až čierná, ale tam potrebujete poriadný krov, ktorý unesie váhu škridle.
0 0
klubo klubo

klubo je offline (nepripojený) klubo

Potreboval by som poradit s cenou.Pokusim sa poslat Vam sukr. spravu
0 0
brxa brxa

brxa je offline (nepripojený) brxa

anto, som novy clen a neda sa mi napisat sukromna sprava. Potreboval by som spolahlivu firmu na rekonstrukciu drevenice (uz chalupy) v Kubikovej-Belej (20 km od Ziliny). Chalupa je zabyvana, je tam dokonca kupelna, sauna..., ale treba opravit resp. vymenit strechu, prerobit podkrovie, zvacsit terasu... Vopred dakujem za nejaky tip na dobru firmu. Moj mail: peter.brxaZAVINACnon-hp.sk
0 0
klubo klubo

klubo je offline (nepripojený) klubo

Zdravim,nasiel som webovu stranku kde sa zaoberaju tiez drevenicami .....********** ....pod nickom Goral mozete reagovat ohladom prerabania.Ten to pan sa zaobera drevenicami, stavanim a prerabanim, robi max.usilie rucnej prace. Reagujte nanho ...Goral je prezyvka...za pokus to tiez stoji
0 0
kako kako

kako je offline (nepripojený) kako

Vlani som kúpil a rozobral 15 dreveníc. Môžem poradiť.
0 0
tomasrybarik tomasrybarik

tomasrybarik je offline (nepripojený) tomasrybarik

dobry den ja by som sa chcel opytat aky podklad potrebujem na polozenie drevenice 5x6m ?staci ak spravim betonove petky do hlbky 90 cm lebo moc mi nevyhovuje spravit komplet zaklady aj s betonovou dekou???zatial dakujem
0 0
tomasrybarik tomasrybarik

tomasrybarik je offline (nepripojený) tomasrybarik

nevie mi niekto poradit ake povolenia potrebujem ak si chcem postavit rozobratu drevenicu nanovo ako chatu v hore???
0 0
wagner wagner

wagner je offline (nepripojený) wagner

Určite potrebuješ stavebné povolenie s príslušným projektom, potom nebudeš mať problém, či ju máš osadiť na pätky, alebo na základy s betónovou dekou.
0 0
Katka Gomolčáková Katka Gomolčáková
potrebovala by som rekonštruovať drevenicu v Levočských vrchoch(Brutovce)-prívod vody, nová elektrika,sociálne zariadenie, nový krov,gánok...pracujete i v tejto lokalite? viete mi dať tip na ľudí zodpovedných a rýchlych?
Naposledy upravil Katka Gomolčáková : 12.03.08 at 11:40
0 0
jasminke jasminke

jasminke je offline (nepripojený) jasminke

Dobry den, miro em.
Som tu len par dni, takze Vam nemozem poslat sukromnu spravu..!?
Mame zaujem novopostavenie starej drevenice na inom mieste. Vekmi sa v tejto problematike neorientujem, skor mam prestudovanu literaturu, zaoberajucu sa stavbou novych drevenic - loghouses. Vydedukovala som, ze drevenice su predmetom Vasej cinnosti..?
0 0
victoria victoria

victoria je offline (nepripojený) victoria

Dobry den, hladam nejakych sikovnych majstrov, ktori by boli ochotni podujat sa na rekonstrukcie drevenice. Vyliatie podlahy, zateplenie, podkrovie. Drevenica sa nachadza na Detvianskej Hute. Vie mi prosim niekto poradit ? dakujem
0 0
bobo1 bobo1

bobo1 je offline (nepripojený) bobo1

Trochu mimo témy... Potrebujem natrieť našu drevenicu - múry aj strechu. Strechu máme po rekonštrukcii, šindel je natretý xyladecorom - chcela by som tým istým moridlom natrieť aj steny - môžem? Vôbec neviem čím a kedy bola naposledy natretá. A ešte potrebujem vedieť, či mám steny pred náterom nejako prebrúsiť, alebo len natrieť. ďakujem
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Otázka pre bobo1
Ako ste natierali šindeľ, mňa to tiež zaujíma a ako dlho je natretý tým xyladecorom? Neodlupuje sa?
0 0
zuhl zuhl

zuhl je offline (nepripojený) zuhl

Ahojte, čítam tu vaše zaujímavé príspevky a chcem sa tiež niečo spýtať. Kúpili sme pozemok, nie stavebný ale ako záhradný. Mohli by sme tam postaviť takú drevenicu?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať