Zavrieť

Porady

stavba, rekonstrukcia drevenice

Ma niekto skusenosti so stavbou drevenice napadne sa podobajucej klasickym starym dreveniciam? Ziadne honosne sidla. Klasicke sedliacke drevenice +- 4.5 x 8m. Uskalia vystavby, nakladovost...
Co tak rozobratie starej drevenice, prevoz a poskladat znovu? Vraj aj taketo je mozne. Nebude to drahsie ako stavba novej?
dakujem za nazory
Usporiadat
bobo1 bobo1

bobo1 je offline (nepripojený) bobo1

K natieraniu šindla... Pred dvoma rokmi sme menili celú strechu drevenice, takže sa dával nový šindel ( ručne, nie strojovo robený ) a ten, čo nám to robil tie nové šindle namáčal v moridle xyladecor, nie maľoval - to by bolo príliš prácne a takto sa aj lepšie moridlo dostalo do drážok. Tú strechu máme každé dva roky natierať nanovo aby čosi vydržala. Náter sa neodlupuje, drží podľa môjho názoru tak ako má, ale sa pochopiteľne trochu vymýva, po lete ho určite natrieme.
0 0
NandyL NandyL

NandyL je offline (nepripojený) NandyL

Zdravim vsetkych a vopred dakujem za radu.Rad by som si postavil malu drevenicu s ohladom na financne vydavky. Poradite mi prosim kde sa poobzerat pripadne doporucite mi nejaku mensiu firmu.
0 0
saukulic saukulic

saukulic je offline (nepripojený) saukulic

neexistuje nejaka dobra web stranka, kniha, casopis, tv relacia s popisom, technologie stavby zrubu?
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
http://www.tvojdom.sk/dom-stavba/rod...e-stavby1.aspx
http://www.drevozrub.sk/stavkluc.htm
www.obnovavidieka.sk/table_01/prispevky_upravene/makys.pdf
0 0
Milan.Žiška Milan.Žiška

Milan.Žiška je offline (nepripojený) Milan.Žiška

Skús aj http://www.drevodom.sk/
V celku dobré referencie - len ich bolo treba trošku strážiť, inak OK.

Drevo je drevo, hovorila naša mati.
0 0
pstruh pstruh

pstruh je offline (nepripojený) pstruh

Dobry den kupil som totalne vyhorenu drevenicu.Teda vlastne pozemok kde zostali kamenne zaklady.Ti sa casom kedze uz par rockov od poziaru preslo poskodili.Chcem postavit novu klasicku repliku slovenskej drevenicky vedel by mi niekto poradit majstra?PP,SL okolie.Ziadny kolos skromne ako kedysi vdaka
0 0
pstruh pstruh

pstruh je offline (nepripojený) pstruh

ako sa s nim mozem skontaktovat?Dakujem
0 0
dusko25 dusko25

dusko25 je offline (nepripojený) dusko25

Neviete o nejakej drevenici na predaj, ktoru je mozne rozobrat a previest? Dakujem za info
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
Skúste dať inzerát v regionálnej tlači na Orave,alebo na Liptove, prípadne na Kysuciach
0 0
Ondrej a Vlasta Ondrej a Vlasta

Ondrej a Vlasta je offline (nepripojený) Ondrej a Vlasta

Prosím poraďte nám ako postupovať pri rekonštrukcii základov pod existujúcou drevenicou. Základ si vyžaduje rekonštrukciu a izoláciu celej stavby.
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
No tak to je dosť práce, ale dá sa zvládnuť. Postupovať pri obnove základov drevenice je možné postupne, po častiach. Pri drevenici je výhoda tá, že drevo drží časť zátaže a vyrovnáva statické zaťaženie. Takže môžete bez obáv z poškodenia drevenice vykopať cca 2 metre základu, obnoviť ho a potom postupovať ďalej. Dôležité je ale najskôr urobiť dobré základy pod rohy budovy a na niesta, kde sú priečky budovy. Zároveň pri oprave základov nezabudnite na dôslednú izoláciu základového muriva od dreva - môžete použiť asfaltové pásy, alebo aj iné plastové tesnenia, tieto pásy spájajte pomocou lepidla, nie ohňa, aby ste si neurobili viacej škody . Základy môžete urobiť betónové, z betónových tvárnic, alebo z kameňa. V každom prípade ale dodržte zásadu, že naši predkovia nepoznali betón a používali kameň. Preto betónové základy bude potrebné omietnúť, alebo obložiť kameňom. Základy na dreveniciach boli obyčajne kamenné s veľkými kameňmi pod rohmi budovy. Niekedy ma privádza do úžasu ich veľkosť, ako ich mohli zmanipulovať s jednoduchými prostriedkami bez techniky. Ale vedeli si poradiť. Keď si budete všímať základy dreveníc, tak sú buď omietnuté, alebo vymurované z kameňa na hlinenú maltu. A omietnuté boli nakrivo, a naši predkovia ich pravidelne na jar bielili vápnom na bielo alebo na modro. Pokiaľ budete potrebovať viacej, tak mi napíšte súkromnú správu.
0 0
riecka007 riecka007

riecka007 je offline (nepripojený) riecka007

Keď chceš poriadnych majstrov tesárov, tak choď do zamaguria, konkrétne na Osturňu. dedina s povodnými drevenicami - pamiatková rezervácia. Stavajú sa tam aj nové, presné kópia povodných t. j. z prizmiem. žiadna imitácia ale poriadne drevo
0 0
kamtcho kamtcho

kamtcho je offline (nepripojený) kamtcho

co vsetko treba vybavit okolo stavebneho povolenia, ked chceme presunut drevenicu z ineho miesta, treba na to nejaky projekt vytvorit pre tu drevenicu ked ma napriklad 70rokov. V com sa to odlisuje od stavania novej drevenice, mam na mysli teraz vybavovacky a papierovacky, nie tech. otazky.
0 0
anto anto

anto je offline (nepripojený) anto

ekonóm
K tomu, aby ste mohli presunúť drevenicu a postaviť ju na novom mieste potrebujete.: -1.vlastníctvo pozemku, 2.projekt pre stavebné povolenie, 3.stavebné povolenie. Po postavení stavby kolaudačné rozhodnutie. Pokiaľ by sa jednalo o stavbu menšiu ako 25 m2, tak tam je iba oznamenie na stavebný úrad. Pokiaľ by ste stavali na pozemku, kde už je nejaká stavba a tá stavba by sa zbúrala a namiesto nej by sa postavila iná, rovnaká, tak je potrebný taktiež súhlas stavebného úradu k rekonštrukcii stavby alebo ku zmenám, ktoré máte záujem vykonať.
0 0
DREVENICA DREVENICA

DREVENICA je offline (nepripojený) DREVENICA

Rozobrali sme pár starých dreveníc a aj postavili na inom mieste.
Chcel by som pridať trocha ekonomiky : kúpa drevenice 0-2000 euro.
Rozobratie 1000 -1500 euro. Prevoz cca 1,0 euro/km. Nakládka a vykládka
500 euro. Ćo je vlastne rozobratá stará drevenica : kopa starého dreva z toho 1/4 nepoužiteľná. Krov väčšinou nepoužiteľný na obytné podkrovie.
Podlahy a stropné dosky viacmenej nepoužiteľné.
Drevo má tiež svoju životnosť a ktoré je pod omietkou bez prístupu vzduchu ,tak pri veku nad 100 rokov je každé nepoužiteľné. Drevenica v ktorej bola zavedená voda je z 90% je z pravidla v horšom stave. Spodné drevá a drevá okolo okien , dverí a komínového telesa sú najčastejšie poškodené. Z ekonomického pohľadu žiadna a viacročná drevenica má cenu
palivového dreva. Investícia do odborníka ,ktorý drevenicu na rozobratie pred kúpou ohodnotí a všade sa nájde taký človek ,je prezieravé. Osobne by som nikdy nekúpil drevenicu pred tým, ako budú odstránené omietky a zateplenie, tak ,aby bolo vidieť každé drevo. Aj drevenica zadarmo / za rozobratie / je v niektorých prípadoch drahá.
1 0
DREVENICA DREVENICA

DREVENICA je offline (nepripojený) DREVENICA

V Zázrivej majiteľ obopnul celú drevenicu železnými pásmy a celú komplet pretiahli na vzdialennosť cca 50m. Vtedy mi tvrdil, že je schopný ju naložiť na nakladač a previesť bez strechy aj 100km.
0 0
bujar bujar

bujar je offline (nepripojený) bujar

chcem sa opytat ci ma niekto skusenosti s firmou drevodom rajec, spokojnost alebo comu sa vyvarovat? Budem vdacna za kazdu odpoved
0 0
tomik1305 tomik1305

tomik1305 je offline (nepripojený) tomik1305

Prosim vas vie mi niekto poradit? Kupil som staru drevenicu a trosku ju opravujem. S vonkajsej casti drevenice som obil staru omietku, len teraz neviem ako mam mam schovat skari medzi hradami. Je vidiet slama ktora je medzi hradami. Dakujem.
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať