Zavrieť

Porady

Evidenčný list dôch.zabezp.

Ahoj, mám otázku: prečo v novej verzii OLYMPU zrušili ELDZ? To mám teraz všetkých vypisovať ručne? Urobila som ich teraz ešte pár na skúšku - ako to ráta a som z toho jeleň a neviem si predstaviť, že by som to mala preratávať ručne.
Mohli by pridať aj registračný list FO pre neplatené voľno, pretože tu mám pár exotov, ktorí si to NV príliš často čerpajú, za mesiac ich vypíšem aj 20.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Indiana je offline (nepripojený) Indiana

    Indiana
    Nataša
    Ahoj, mám otázku: prečo v novej verzii OLYMPU zrušili ELDZ? To mám teraz všetkých vypisovať ručne? Urobila som ich teraz ešte pár na skúšku - ako to ráta a som z toho jeleň a neviem si predstaviť, že by som to mala preratávať ručne.
    Mohli by pridať aj registračný list FO pre neplatené voľno, pretože tu mám pár exotov, ktorí si to NV príliš často čerpajú, za mesiac ich vypíšem aj 20.
    Mila Nataša.

    Ako určite vieš, tak stare tlaciva ELDZ su ZRUSENE. Naposledy ich museli podat velke zavody za rok 2003 do 30.06.2004. Od 1.1.2004 sa používajú nové Evidenčné listy dôchodkového POISTENIA. A tieto v Olympe ja mám. Takže od 1.1.2004 podávaš už len tieto nové a to s údajmi od roku 2004 (lebo všetky predchádzajúce roky do 2004 už na sociálke majú) a na sociálku ho posielam len ak zamestanec u mňa končí prac. pomer.
    A registračný list FO v Olympe je od verzie 5.60. A okrem toho od 28.1.2005 už je na Internete 5.71

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    Zamestnanec odchádza do predčasného dôchodku, ale ostáva naďalej pracovať. Zo soc. poisťovne majú požiadavku, aby sme mu vystavili ELDP ku dňu 26.06.2006. Ako to mám v Olympe urobiť? Asi iba ručne, pravda, lebo on pracuje aj po 26.06.2006. Ďakujem.

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    LubenaK
    V Olympe sú v Dokumentoch v Sociálnej poisťovni.
    To viem, kde sa dajú vytlačiť, ale problém je v tom, že oni chcú mzdové údaje k 26.06.2006, teda nie ku koncu mesiaca, kedy sa robí výplata. Ako mu zadám výplatu, aby mi do júna do ELDP neťahalo aj tie dni od 27.06.-30.06.?

    kikoza je offline (nepripojený) kikoza

    kikoza
    tonkat
    To viem, kde sa dajú vytlačiť, ale problém je v tom, že oni chcú mzdové údaje k 26.06.2006, teda nie ku koncu mesiaca, kedy sa robí výplata. Ako mu zadám výplatu, aby mi do júna do ELDP neťahalo aj tie dni od 27.06.-30.06.?
    No, oni asi od teba žiadajú údaje kvôli tomu,že ten pracovník končí prac.pomer odchodom do dôchodku 26.6.06. Keď potom pracuje ďalej musíš mu urobiť novú zmluvu alebo dohodu. A tak by ti malo dať do ELDP len prac.pomer do 26.6.06.

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    kikoza
    No, oni asi od teba žiadajú údaje kvôli tomu,že ten pracovník končí prac.pomer odchodom do dôchodku 26.6.06. Keď potom pracuje ďalej musíš mu urobiť novú zmluvu alebo dohodu. A tak by ti malo dať do ELDP len prac.pomer do 26.6.06.
    Práveže on nekončí, on sa mohol rozhodnúť, či bude len na dôchodku, teda skončí PP, alebo bude naďalej zamestnaný a súčasne bude na predčasnom dôchodku. On sa rozhodol pre túto druhú možnosť, bude mať síce trochu menší dôchodok, ale aj popri tom zarobí. Ale aby som neodbočovala od témy. My s ním nerozväzujeme prac. pomer, tak to neviem, ako mám urobiť, aby ten ELDP bol len do 26.06.

    kikoza je offline (nepripojený) kikoza

    kikoza
    tonkat
    Práveže on nekončí, on sa mohol rozhodnúť, či bude len na dôchodku, teda skončí PP, alebo bude naďalej zamestnaný a súčasne bude na predčasnom dôchodku. On sa rozhodol pre túto druhú možnosť, bude mať síce trochu menší dôchodok, ale aj popri tom zarobí. Ale aby som neodbočovala od témy. My s ním nerozväzujeme prac. pomer, tak to neviem, ako mám urobiť, aby ten ELDP bol len do 26.06.
    Ja som to myslela tak, že ukončíš pracovný pomer so zamestnancom -nedôchodcom a hneď urobíš novú prac.zmluvu so zamestnancom dôchodcom.Čiže bude zamestnaný stále,len bude mať dve pracovné zmluvy. Aj do personalistiky musíš zadať nové údaje. U nás sme to tak robili. Skús si ale ešte počkať aj na iné názory,prípadne zavolaj do Krosu.
    Naposledy upravil kikoza : 19.06.06 at 13:27

    LubenaK je offline (nepripojený) LubenaK

    LubenaK
    Urob to tak, ako vraví kikoza. A pre neplatené voľno Ti určite vypisuje registračný list. Ale to asi vieš, že ak ich je v danom mesiaci viac, uvidíš len ten prvý a na ostatné sa musíš šípkami preklikať.

    tonkat je offline (nepripojený) tonkat

    tonkat
    LubenaK
    Urob to tak, ako vraví kikoza. A pre neplatené voľno Ti určite vypisuje registračný list. Ale to asi vieš, že ak ich je v danom mesiaci viac, uvidíš len ten prvý a na ostatné sa musíš šípkami preklikať.
    To ho musím aj odhlásiť a prihlásiť do poisťovní?

    zubadielko je offline (nepripojený) zubadielko

    zubadielko
    ahojte mám otázku. Zamestnankyňa končí prac.pomer 30.8. od 25.8. si berie neplatené voľno. Uvádza sa to obdobie na evidenčnom liste dôchodkového poistenia? Minulý rok bola niekoľkokrát na PN. Uvádza sa PN ako obdobie prerušenia poistného na evidenčnom liste dôchodkového poistenia? Ak sa uvádza kde sa zadávajú ake udaje? Vopred ďakujem za odpoved.

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    zubadielko
    ahojte mám otázku. Zamestnankyňa končí prac.pomer 30.8. od 25.8. si berie neplatené voľno. Uvádza sa to obdobie na evidenčnom liste dôchodkového poistenia? Minulý rok bola niekoľkokrát na PN. Uvádza sa PN ako obdobie prerušenia poistného na evidenčnom liste dôchodkového poistenia? Ak sa uvádza kde sa zadávajú ake udaje? Vopred ďakujem za odpoved.
    K 25.8. musíš poslať odnámenie o prerušení poistenia z dôvodu neplateného voľna. K 30.08. zase zasielaš RLFO odhlášku z dôvodu ukončenia pracovného pomeru. Na ELDP sa uvádzajú vylučitelné doby v kalendárnych dňoch, je na to samostatná kolonka. PN ako vylučiteľná doba sa uvádza iba od 11.dňa trvania PN.

    katka28 je offline (nepripojený) katka28

    katka28
    Mám otázku: po novom prerušenie poistenia ako zapísať do ELDP? Neplatené voľno sa už nepovažuje za koniec poistenia. Naďalej to treba robiť tak, že dni po prerušení zapísať do nového riadku?

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.