Zavrieť

Porady

Dovolenka 2007 chorvatsko

Hladam niekoho kto ide tento rok / 2007 august do chorvatska. kto kedy kam? deti 3 a 6 r. napady . . . a pod.
Usporiadat
ludmilla ludmilla

ludmilla je offline (nepripojený) ludmilla

Braňo Pozri príspevok
Ludmila s tým sa dá súhlasiť, pokiaľ by Chorvátsko bolo členou EÚ. Nie je.
Ďakujem, máš pravdu, ale i tak ako si vyššie správne uviedol na cestu do Chorvátska úplne stačí náš národný ale platný vodičský preukaz.
A ja som si až teraz uvedomila, že vlastním rakúsky vodičský preukaz, pretože ako jedna z mála som si spravila 2 autoškoly, 1. u nás a 2. v Rakúsku, pretože v tom čase to inak nešlo.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
dad111 Pozri príspevok
Tie stare ruzove rozkladacie uz neplatia ani u nas. A tie ruzove karticky by mali platit aj u nas, len ak su vydane po roku 1997. Medzinarodny vodicak vydaju na pockanie, ten ale plati len spolu s narodnym a teda aj platnym VP. Teda ak mas VP neplatny asi Ti nevydaju ani medzinarodny. Vydanie karticky moze trvat az mesiac. Tu je kazda rada draha. Neviem, ako by to posudzovali, ked stratis VP. Potvrdenie o strate Ti vydaju na pockanie, ci Ti ale na zaklade tohoto potvrdenia vydaju aj medzinarodny VP, neviem. Skus sa pytat na policii.
Tak tie naše ružové sú aj naďalej v platnosti. Nie je pravda, že vodičáky vydané pred rokom 1997 sú neplatné !!!!
http://www.minv.sk/tlaciva/novevp.htm
0 0
dad111 dad111

dad111 je offline (nepripojený) dad111

Mam rad svet, nenavidim pretvarku. ...viac
jess Pozri príspevok
Tak tie naše ružové sú aj naďalej v platnosti. Nie je pravda, že vodičáky vydané pred rokom 1997 sú neplatné !!!!
http://www.minv.sk/tlaciva/novevp.htm
Ja som tento problem vyriesil jednoducho vymenou stareho za novy, ak je mas cas doporucujem to urobit tak isto. Riskovat je zbytocne. Teraz to uz nebudem hladat v platnych predpisoch, ale vtedy ked sa ma to tykalo bol dovod asi taky, ze od roku 1997 sa u nas zacali vydavat vodicske preukazy tzv. "europskeho typu"? Vtedy bol schvaleny aj zakon, kde sa pisalo ze vo vodicaku okrem inych udajov ma byt aj udaj miesto trvaleho pobytu. Dovtedy vo vodicaku v tomto riadku a na tom istom mieste bol tusim udaj kto vydal vodicak. Tie karticky boli teda skutocne na prvy pohlad rovnake, len tento jeden riadok mal iny text. V tej dobe prebiehala silna debata, ci je teda VP spred roku 1997 platny alebo nie. Pre istotu som si teda vodicak vymenil. Je to len moj nazor. Pri debate so znamymi od policie som tiez nedostal jasnu odpoved. Ci je alebo nie je platny teda netvrdim na 100%, len doporucujem vymenu za karticku.
Ak teda podla nejakeho predpisu a priznavam, ze som to nehladal, asi ani nebudem, kedze sa ma to natyka, ma byt vo vodicaku platnom v nejakej krajine, podla nejakeho medzinarodneho prava udaj o mieste trvaleho pobytu a nie je tam, vodicak by teda logicky nemal platit. Taky je moj vyklad.
Naposledy upravil dad111 : 13.08.07 at 07:38
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Mám tam uvedené bydlisko a bol vydaný v r.1993.

Dnes odchádzam do Chorvátska a moc sa teším.
0 0
Tatiana Tatiana

Tatiana je offline (nepripojený) Tatiana

normálka
Chceme ísť do Chorvátska s celou rodinkou - štyria - iba tak - sadnúť a ísť.
Chceli by sme na ostrov Pag - mestečko Novalja. Bol už tam niekto z Vás? Keď áno - veľmi by som poďakovala za akúkoľvek odpoveď ... aké sú pláže... kaviarničky, reštaurácie...cesta na ostrov autom....
0 0
brčko brčko

brčko je offline (nepripojený) brčko

(Síce je už rok 2008, no nechcem zakladať novú tému)

Rozmýšlame nad dovolenkou. Doteraz sme ich trávili povačšinou na Slovensku, teda rodinné len na Slovensku a nie cez CK. Tentokrát premýšlame nad Chorvátskom. Manžel môže dostať z práce príspevok na dovolenku, ale len v prípade dovolenky s CK, tak vyberáme z katalogov.
Máme 3ročnú dcerku, preto hladáme miesto s čistým morom s dostatočne plytkým vstupom a programom pre deti. Skôr niečo tichšie, zelenšie. Pretože máme radi kopce a cyklistiku, ak bude aj to, uvítame.

Vzhladom na tieto naše predstavy sa mi zdá vhodné miesto - ostrov Ugljan-hotel Ugljan. Máte s ním niekto skúsenosti? Môžete napísať aké? Prípadne máte iné typy?
Ak prispejete, ďakujem!
Naposledy upravil brčko : 08.02.08 at 16:42
0 0
pivko pivko

pivko je offline (nepripojený) pivko

Farang
[quote=brčko;638815](Síce je už rok 2008, no nechcem zakladať novú tému)

Rozmýšlame nad dovolenkou. Doteraz sme ich trávili povačšinou na Slovensku, teda rodinné len na Slovensku a nie cez CK. Tentokrát premýšlame nad Chorvátskom. Manžel môže dostať z práce príspevok na dovolenku, ale len v prípade dovolenky s CK, tak vyberáme z katalogov.
Máme 3ročnú dcerku, preto hladáme miesto s čistým morom s dostatočne plytkým vstupom a programom pre deti. Skôr niečo tichšie, zelenšie. Pretože máme radi kopce a cyklistiku, ak bude aj to, uvítame.

Vzhladom na tieto naše predstavy sa mi zdá vhodné miesto - ostrov Ugljan-hotel Ugljan. Máte s ním niekto skúsenosti? Môžete napísať aké? Prípadne máte iné typy?
Ak prispejete, ďakujem![/quote





Ugljan je presne oproti Zadaru , /Zadarsky kanal/ výhľad na pevninu, veľa trajektov/, nedoporučujem.To radšej zostaň na pevnine a choď do Petrčane alebo Zaton /krásny výhľad na otvorene more blízkosť Zadaru čo je neskutočne krásne mesto a nemusíš zbytočne platiť za trajekt/
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať