Zavrieť

Porady

Majetok podliehajuci exekucii - alebo ako legalne obist exekuciu

Chcem sa spytat na majetok, ktory podla zakona podlieha exekucii. Exekutor, pravnik ako i vysetrovatel na policii tvrdia, ze nehmotny majetok exekucii nepodlieha - dusevne vlastnictvo. V mojom pripade sa jedna o to, ze povinna osoba v case exekucie predala svoj majetok internetovy domenovy nazov. Moja posledna sanca ako zatlacit na dlznika. Podla mna je to porusenie zakona. Podla policie to tak nie je a vsetko je OK.
Zakon hovori:
Ak podkladom na exekúciu je exekučný titul, v ktorom sa ukladá povinnosť zaplatiť peňažnú sumu, exekúciu možno vykonať

a) zrážkami zo mzdy a z iných príjmov,
b) prikázaním pohľadávky,
c) predajom hnuteľných vecí,
d) predajom cenných papierov,
e) predajom nehnuteľnosti,
f) predajom podniku.

Cenne papiere v bode d) su vsak dostatocne nehmotny majetok na to, aby som o slovach tychto pravnicky vzdelanych ludi pochyboval. Zrejme zalezi na tom ako si kto vylozi zakon. Je niekto v tomto state, kto dokaze vylozit tento zakon?

Len tak na okraj, pokial nehmotny majetok a dusevne vlastnictvo nepodlieha exekucii, je to navod pre vsetkych ako sa da obist vykonanie exekucie a smiat sa vsetkym do oci.
Naposledy upravil author : 22.05.07 at 10:21
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!

    Majetok podliehajuci exekucii - alebo ako legalne obist exekuciu

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.