Zavrieť

Porady

refakturácia z Čiech

Prosím o radu. Prišla nám faktúra z Čiech od platiteľa DPH za prefakturáciu výroby pečiatok, ktoré zostali v ČR neprišli na Slovenko. Vyfakturovali nám to z 19% DPH. Prosím ako to uplatním ako odpočet DPH na vstupe alebo ako veľa skúseností nemám tak prosím poradte skusenejší a odvolajte ma na § podľa ktorého mám postupovať a v ktorom riadku DP to bude. Prosím napíšte za každú radu budem veľmi vďačná.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa bodov

    Jana Acsová je offline (nepripojený) Jana Acsová

    daňový poradca, audítor Jana Acsová
    A ešte aj preto, lebo nedošlo k intrakomunitárnemu dodaniu. Pečiatka neprekročila hranicu jedného členského štátu EÚ. .-)

    astherixova je offline (nepripojený) astherixova

    astherixova
    Ak to teda chápem správne účtovanie bude v celkovej cene s DPH a uctovanie bude 518/321 bez použitia účtu 343 správne to chápem ? Ďakujem

    liba2 je offline (nepripojený) liba2

    liba2
    astherixova Pozri príspevok
    Ak to teda chápem správne účtovanie bude v celkovej cene s DPH a uctovanie bude 518/321 bez použitia účtu 343 správne to chápem ? Ďakujem
    Správne. Len ja by som použila účet 501, lebo pečiatka je hmatateľná vec = materiál; ale je to vec názoru.

    refakturácia z Čiech

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.