Zavrieť

Porady

Kúpna zmluva na dom so záhradou

Ahojte - nenašiel som nikde, tak skúšam novú tému.

Potrebujem predať dom so záhradou. Kupca už mám, mám aj nejaké vzorové kúpne zmluvy na byt, mám aj čerstvé skúsenosti s predajom a kúpou bytu.
Potrebujem poradiť, v čom sa líši kúpna zmluva na dom od tej na byt alebo ak nejaká dobrá duša nejakú zmluvu má, bolo by fajn, keby ju sem mohla dať - pomôže nielen mne.

Ďakujem Vám.
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    ekopo je offline (nepripojený) ekopo

    JA ekopo
    V podstate je jedno akú nehnuteľnosť predávaš. V KZ ide hlavne o presnú identifikáciu kupujúceho / predávajúceho, presné označenie nehnuteľnosti podľa LV, hlavne číselné uvedenie všetkých parciel aj s označením (zastavaná plocha, nádvorie záhrady...atď) , uvedenie kúpnej ceny a pod. čo už poznáš z KZ na byt.

    chlap je offline (nepripojený) chlap

    riadim firmu, ktorá prenajíma priestory ...viac chlap
    ekopo Pozri príspevok
    V podstate je jedno akú nehnuteľnosť predávaš. V KZ ide hlavne o presnú identifikáciu kupujúceho / predávajúceho, presné označenie nehnuteľnosti podľa LV, hlavne číselné uvedenie všetkých parciel aj s označením (zastavaná plocha, nádvorie záhrady...atď) , uvedenie kúpnej ceny a pod. čo už poznáš z KZ na byt.
    Ok, čiže v podstate môžem zobrať zmluvu na kúpu bytu, vyhodiť z jej úvodu textáciu "uzavretá podľa zákona NR SR č. 182/1993 Z. z. o vlastníctve bytov a nebytových priestorov v znení neskorších právnych predpisov" a ponechám iba "uzavretá podľa príslušných ustanovení Občianskeho zákonníka" a samotnú zmluvu upravím na podmienky predaja domu s pozemkami.

    Kúpna zmluva na dom so záhradou

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.