Zavrieť

Porady

Refakturacia

Dobry den,

chcela by som Vas poprosit o vysvetlenie refakturacie z hladiska DPH. Ak sme my platcovia DPH, znamena to, ze vzdy refakturujeme s DPH? Ak prijmeme sluzbu oslobodenu od DPH, napr. postovne..., refakturujeme to s daňou alebo bez dane? Ako je to s refakturaciou do krajin EU a do zahr? S alebo bez DPH?
Dakujem pekne.
Usporiadat
azla azla

azla je offline (nepripojený) azla

olala1 Pozri príspevok
Jedna sa o sluzby vykonane v SR na tovare, ktory dodala Spanielska firma. Na tom tovare mali byt nalepene nejake kolky, ale oni ich nenalepili, tak sme si to dali spravit u nas a chceme im tu sluzbu refakturovat
Domnievam sa, že ide o službu - ocenenie hnuteľného hmotného majetku a práce na hnuteľnom hmotnom majetku.

Pri týchto službách miestom dodania služieb je miesto, kde sa služby fyzicky vykonávajú. (vynimka podľa §16/7- u teba neplatí).

Z toho vyplýva, že miesto dodania je SR, fakturácia bude so slovenskou Dph.
Vstup- máš ho s Dph, Dph si odpočítaš.
Výstup - fa bude s Dph a Dph odvedieš.
0 0
olala1 olala1

olala1 je offline (nepripojený) olala1

azla Pozri príspevok
Domnievam sa, že ide o službu - ocenenie hnuteľného hmotného majetku a práce na hnuteľnom hmotnom majetku.

Pri týchto službách miestom dodania služieb je miesto, kde sa služby fyzicky vykonávajú. (vynimka podľa §16/7- u teba neplatí).

Z toho vyplýva, že miesto dodania je SR, fakturácia bude so slovenskou Dph.
Vstup- máš ho s Dph, Dph si odpočítaš.
Výstup - fa bude s Dph a Dph odvedieš.
Dakujem, to som potrebovala vediet. Mam v tom poriadny hokej. Cize bez dph by som to fakturovala iba ak by sa sluzba vykonala v zahranici a nie v SR.
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Mám inú otázku k refakturácii. Opravovali sme chladničku, ktorá je majetkom prenajímateľa a my ju užívame. Oprava bola bez DPH /opravoval neplatca DPH/ a my túto opravu refakturujeme majiteľovi. Musíme to zaťažiť DPH a odviesť ano?
0 0
Vladimír Ozimý Vladimír Ozimý

Vladimír Ozimý je offline (nepripojený) Vladimír Ozimý

človiečik
certik Pozri príspevok
Mám inú otázku k refakturácii. Opravovali sme chladničku, ktorá je majetkom prenajímateľa a my ju užívame. Oprava bola bez DPH /opravoval neplatca DPH/ a my túto opravu refakturujeme majiteľovi. Musíme to zaťažiť DPH a odviesť ano?
Čertík Bertík uvažuješ správne . Ako platiteľ musíš zaťažiť takúto službu s DPH ak je dodaná v tuzemsku.
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

S vďakou Čertík Bertík
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

Zase mám otázku k refakturácií. Sme slovenská sro a máme dcéru v ČR, ktorá je platcom DPH. Teraz nám poslali faktúru kde refakturujú telefónne poplatky zo svojej faktúry, ktoré realizujú pre slovenskú sročku. Fakturujú bez DPH. Neviem či je to správne, či by nemali poslať fa s DPH. Alebo ja mám urobiť samozdanenie. To sa mi nezdá. Ďakujem
0 0
certik certik

certik je offline (nepripojený) certik

poradí niekto?
0 0
oravaucto oravaucto

oravaucto je offline (nepripojený) oravaucto

Dobry den mame klienta ktoremu poskytujeme internet..za kazdeho noveho klienta ma 10% zlavu..dohodil ich uz 10 a tym padom ma aj 100 %...teraz mu budeme platit za poskytnutie novych klientov..ako to urobit aby to bolo z uctovneho hladiska a z danoveho hladiska v poriadku..dakujeme
0 0

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať