Zavrieť

Porady

penalizačná faktúra

ahojte,
ako sa správne vypočítajú penále , myslím tým dni? Zaratávajú sa aj dni pracovného pokoja? Mám jeden takýto problém. Splatnosť faktúry bola dňa 07.04.2007 - sobota
Deň predtým ,ale bol sviatok 06.04.07 - Veľký piatok a v pondelok 09.04.2007 bol Veľkonočný pondelok .
Spol., ktorá mi zaslala penalizačnú faktúru mi zarátala aj tieto voľné dni do penálov. Je to správne , alebo nie?
Nie je to tak, že ak splatnosť vychádza v deň pracovného pokoja a sviatku povinnosť uhradiť faktúru nasleduje hneď v nasledujúci pracovný deň ?

Prosím o vyjdrenie
martuľa
Pravidlá a tipy
  • Každý móže napísať len 1 odpoveď. Neskor mozete svoju odpoveď vylepšiť.
  • Odpoveď má priniesť riešenie na otázku, vyvarujte sa hodnotenia otázky.
  • Odpoveď má byť viac o faktoch ako o názoroch.
Dalšie pravidla a tipy
    Ak potrebujete v otázke niečo upresniť, najskôr sa spýtajte na podrobnosti.
    Koncept slúži na uloženie rozpracovanej odpovede, koncept sa zobrazuje len Vám, až kým ho nezverejníte.
    Ak máte podobnú otázku, založte Novú otázku alebo Súvisiacu otázku.
    ❤ Buďte priateľskí ❤
    Sme súčasťou jednej komunity, ktorá si chce vzájomne pomáhať, rozdieľnosť je vítaná ak neubližuje!
    Usporiadať podľa času

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    martuľa Pozri príspevok
    ahojte,
    ako sa správne vypočítajú penále , myslím tým dni? Zaratávajú sa aj dni pracovného pokoja? Mám jeden takýto problém. Splatnosť faktúry bola dňa 07.04.2007 - sobota
    Deň predtým ,ale bol sviatok 06.04.07 - Veľký piatok a v pondelok 09.04.2007 bol Veľkonočný pondelok .
    Spol., ktorá mi zaslala penalizačnú faktúru mi zarátala aj tieto voľné dni do penálov. Je to správne , alebo nie?
    Nie je to tak, že ak splatnosť vychádza v deň pracovného pokoja a sviatku povinnosť uhradiť faktúru nasleduje hneď v nasledujúci pracovný deň ?

    Prosím o vyjdrenie
    martuľa
    Ja keď vyčíslujem penále za oneskúrenú platbu tak rátam kalendárne dni, a nie pracovné. VeĎ aj počas prac.pokoja (So,Ne, prípadné sviatky) odberateľ dlhoval tie peniaze.

    martuľa je offline (nepripojený) martuľa

    martuľa
    a čo s tou splaťnosťou v mojom prípade? Podľa Teba to malo byť uhradené už 05.04.2007 ? Zaujíma ma dátum ( v mojom prípade ), odkedy by si to penále rátala
    dík - martuľa

    Zoltán Kovács je offline (nepripojený) Zoltán Kovács

    človek, príliš dôverčivý, a niekedy aj idealista, ktorý verí v dobro človeka ...viac Zoltán Kovács
    martuľa Pozri príspevok
    a čo s tou splaťnosťou v mojom prípade? Podľa Teba to malo byť uhradené už 05.04.2007 ? Zaujíma ma dátum ( v mojom prípade ), odkedy by si to penále rátala
    dík - martuľa
    Od dátumu splatnosti. Keď bola fa splatná 7.4 tak od 8.4 by som rátal penále.
    Dodávateľa nemusí zaujímať, že nevieš technicky zabepečiť úhradu k dátumu splatnosti. Dnes už existuje internetbanking, mobilbanking...... Ale či tieto možnosti máš, alebo nie dodávateľa nezaujíma. Ďalšia vec, treba si dávať pozor aj na to čo považuje dodávateľ za deň úhrady. Lebo niektorí dodávatelia považujú pohladávku uspokojenú dňom pripísania sumy na ich účat. To znamená, že keď je splatnosť 7.4 tak chcú mať na účte peniaze už 7.4. Al sú aj taký ktorým stačí ak suma z tvojho účtu odíde 7.4., a im nabehne o 2-3 dni neskôr.

    dusan 13 je offline (nepripojený) dusan 13

    dusan 13
    súhlasím so smith,počítajú sa kalendárne dni, názor že sa majú počítať iba pracovné dni, nie je v súkromnom práve ničím podložený ( iné je to pri ukončení lehoty vo verejnom napr. daňovom práve) . Podľa § 567 ods. 2 peňažný dlh plnený prostredníctvom peňažného ústavu je splnený dňom pripísania sumy dlhu na účet veriteľa

    penalizačná faktúra

    Porady, ktoré by vás mohli zaujímať

    Prihláste sa a sledujte len tie Porady, ktoré Vás zaujímajú.