Zavrieť

Porady

Plastove okna

dobry den, vie mi niekto poradit, aky profil si vybrat do plastovych okien. Je tolko ponuk na trhu a problem pre laika sa v tom zorientovat. Mam ponuky na profily Salamander, Aluplast, DECEUNINCK - 5 komorove,
Gealan 6 -komorove. Aky je v nich rozdiel, co sa tyka kvality? Dakujem za odpoved.
Usporiadat
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Vysledny sucinitel prestupu tepla je vysledkom nielen sucinitela ramu, ale aj skiel.Takze to nie je iba o komorach profilu. Cim viac komor v profile, tym sa viac zmensuje vnutorna staticka vystuha. Cim je kvalitnejsie sklo a nizsi jeho sucinitel prestupu tepla, tym je nizsi vysledny sucinitel prestupu tepla. Ja by som ani nesiel tak cestou znacky profilu, ako predovsetkym solidnosti firmy, ktora vyrobi okna a aj ich namontuje. Ja by som napriklad volil profil Gealan - styri komory, ktory ma pevnu staticku vnutornu vystuz, ma dostatocne velku sirku stavebneho profilu oproti ostatnym, volil by som trojsklo , ktore funguje ako zrkadlo s sucinitelom prestupu tepla skla 0,7 a hlavne by som pozadoval pri montazi aplikaciu technologie Illbruck 3, ktora nie je iba o vypeneni priestoru medzi profilom a spaletom, ale o pouzivani specialnych folii, ktore su vodotesne a paropriepustne a vodotesne a paronepriepustne.A samozrejme, pozadoval by som teply ramik a minimalnu vzdialenost medzi distancnym ramikom a zasklievacou listou, ktora urcite nesme byt 2mm, ako byva a ktora sposobuje orosovanie skla. Treba oddelit technicke poziadavky od obchodno - reklamnych humbukov.A predovsetkym firmu, ktora bude este dlhodobo na trhu a nie Fera z Hornej Dolnej po ktoreho firme po roku uz ani pan Boh nevie. A zasadu, ze nie sme taki bohati, aby sme si dovolili kupovat lacne veci, pretoze kvalita naozaj nieco stoji.
0 0
Menej reklamy? Zaregistrujte sa! - Žiadne vyskakovacie reklamy!
Mária hrušková Mária hrušková
asi po roku skúmania ponúk na trhu som sa rozhdla pre firmu Incon, nájdeš na nete...kvalitné okná,služby aj montáž
0 0
220870 220870

220870 je offline (nepripojený) 220870

Remeselník,stavbár.
Dakujem za pekný reklamný článok na BORDEL ZVANÝ GEALAN!!! Čo sa týka kvality profilov je medzi nimi minimálny rozdiel.Len pozor na výrobcov.Totižto len dve firmi legálne ponúkajú tzv priemyselný plast, ktorý sa vyrába z recyklovaného plastu ,samozrejme ,že zákazníka na tento rozdiel neupozornia a dobre viem že sú to výrobcovia respektýve predajcovia plastových profilov GEALAN a ALUPLAST .Aby som neurazil týchto výrobcov nejedná sa totižto o ich zlý úmysel ale o Slovenských a hlavne Polských klamárov.Keď som už do toho rypol skúsim to heslovite vysvetliť.Kedysi po revolúcii sa plastové okná vyrábali len na západe to isté platilo aj hlavných súčastiach týchto okien PLASTOVÝCH PROFILOV ,KOVANIA A SKLAa bolo to všetko vo výbornej kvalite .Vsúčasnosti sa takmer všetko vyrába licenčne aj v Polsku a samozrejme ,že lacnejšie a v horšej kvalite.Poliaci skúpli zo západu vyradené stroje ktoré majú už dávno po svojom zenite ako technickom tak aj v morálnomopotrebení strojov a začali na nich vyrábať svoje nepodarky ,ktoré sú aj pre profesionála na nerozoznanie od kvalitných.A s úspechom sa im darí predávať svoje nedokonalé výrobky aj na Slovensku slovenským firmám zaoberajúcimi sa výrobou plastových okien.V čom ja problém plastových profilov?SKK a EU normi udávajú že plastový profil musí mať vonkajšie steny hrubé min. 3,2 mm a toto je hlavný problém PL profilov Poliak vám zvysoka ser.. na nejakú hrúbku ,pre neho je dôležité že predal.Môže sa snažiť ako len chce na morálne a technicky zastaralých strojoch nedokáže vyrobiť kvalitu aj keby chcel.Pokiaľ je mne známe tak v PL. sa zatiaľ v licencii nevyrábajú profily THYSEN POLYMER ,DECEUNICK.( bez záruky )Predajca musí uviesť na faktúre alebo jej prílohe typ ( názov ) PROFILU,KOVANIA , a SKLA.Ak to tam nemáte zvýšte svoju pozornosť , alebo sa takejto firme radšej vyhnite.Č o sa týka kovania tak kvalita sa volá AUBI,MACO,WINK HAUS, a nie žiadne motoroto.SKLO problém sám osebe.V tomto najdôležitejšom segmente okien sa robia aj najväčšie podvody,a najtažšie sa aj dokazujú.Sklo sa štandardne používa v skladbe 4mm sklo-16mm vzduchová medzera vyplnená štandardne vzácnyn plynom ARGÓNOM ktorý má nízku tepelnú vodivosť a 4 mm hrubým sklom ktoré je potiahnuté tenkou kovovou fóliou ktorá má schopnosť odrážať unikajúce teplo do interiéru .SK normi udávajú že medzisklenný priestor musí byť vyplnený na 80% týmto plynom jeho povolený únik je 2% ročne.A toto je kardinálny problém garážových výrobcov skla do plastových okien.Ak môžem radiť tak kvalita sa volá NITRASKLO, TRENGLAV.Sú to jediné firmy ktoré vlastnia licenciu ( ak sa v poslednom čase nič nezmenilo) ,ktoré môžu svoje výrobky označovať notoricky známim tepelným prechodom 1,1 podľa novej EU normy 1,2.Ostatný dodávatelia by mali používať označenie 1,3 aj keď práve v tomto smere sa aj najviac klame konečný zákazník ,slovenské kontrolné úrady na to zvysoka se... Čo sa týka tzv trojskla má len 0,1 desatín nižší prechod tepla ako dvojsklo tj. 1,2 alias 1,1 .Či je to ekonomické alebo nie nech si každý uváži sám , ak vie že sa tým zníži životnosť okna o cca 30%.Na záver aj najkvalitnejšie okno od najlepších výrobcov ja nanič ak nieje perfektne prevedená montáž.Čo sa týka tých komprimačných pások sú fakt dobré len škoda že použitelné len pri perfektne rovných osteniach okien a také sa na Slovnsku takmer nevyskytujú.
0 0
edocupka edocupka

edocupka je offline (nepripojený) edocupka

myslim ze vela veci ktore uvadzas v tvojom clanku su pravdivé , ale je este vela inych dovodov na kvalitny vyber , hlavne si vyberat vyrobcov a nie priekupnikov ,ktorych jedinym cielom je chytro zbohatnut a rychlo zmiznut najlepsie si dat poradit ludom -odbornikom ktori maju s s plastovymi oknami skusenosti . velky pozor treba davat na montaž okien ak je okno namontovane nejakymi suflikantmi ktorych tiez firmy pozbieraju na ulici ta sa potom nebudete cudovat na tvorenie tepelnych mostov a roseniu . kazdy monter plastovych okien by mal mat certifikat od vyrocu profilov a kovania , ak nema tak to potom ta montaz aj tak dopadne
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Dnes je potrebne si uvedomit, ze ide o globalizaciu vyroby vo svete vo vsetkom, takze sa nevzrusujme nad tym, ze Poliaci vyrabaju plastove profily a hlavne nie je mozne generalne zovseobecnovat. Tak, ako sa vyrabaju ine priemyselne vyrobky v rozvojovych krajinach a predavaju aj u nas a maju znackove oznacenie, tak je to so vsetkym. Jednoducho existuju poctivi vyrobcovia a nepoctivi vyrobcovia, poctivi predajci a nepoctivi predajci, tak ako su poctivi a slusni ludia a nepoctivi a neslusni ludia. Takze aj v Polsku sa vyrabaju kvalitne profily a aj ausus. A ziaden clovek nema doma vyskumny ustav, aby skumal parametre, ktore vyrobca deklaruje.Takze potom ostava iba preskumat informacne spravy vyskumnych ustavov k plastovym oknam a studovat nazory odbornikov, ktori tomu rozumeju. Takze ,ak sa bavime o slusnosti, tak aj o pravdivosti informacii. To ale potom znamena, ze trojsklo sa od dvojskla nelisi iba o 0,1 nizsi prechod tepla, ale lisi sa tym, ze v porovnani s dvojsklom ma trojsklo plnene argonom K=1,1W/m2.K, kdezto dvojsklo ma K=1,7 W/m2.K, trojsklo plnene xenonom ma K=0,67W/m2.K. Kto rozumie problematike, tak aj vie, ako je narocne dosiahnut, co len o 0,1 nizsi prestupovy cinitel tepla. A zalezi na metodike posudzovania, takze potom vysledne hodnoty su ine, ale vzdy v korelacii vzajomnej, pretoze je to kvalitativny rozdiel. Takze, ak mam potom byt kriticky aj k ostatnym informaciam uvedenym v prispevku cez prestupovy cinitel tepla u dvojskla a trojskla, tak su to iba vykriky do tmy. Samozrejme, ze aj u nas SOI zistila nedostatky u plastovych okien, ale treba byt konktretnym a hlavne, treba o problematike plastovych profilov, skiel, mechanizmov aj nieco vediet. Mam rad kritiku, ked je konstruktivna , odborna a je vidiet, ze ten, kto ju pise, vie o com pise. Ale tento pripad to urcite nie je. Pretoze je na urovni krcmovej debaty. A aj tam patri.
0 0
horvatm horvatm

horvatm je offline (nepripojený) horvatm

Ake mate skusenosti s profilmi INTERNOVA od výrobcu NCHZ Nováky?
Mam znameho vyrobcu a montaznika, ale nie je najlacnejsi, presadzuje kvalitu. Neviem sa vyznat v tych nemeckych profiloch, ktory sa vyrovna 6 komorovemu profilu INTERNOVA 6000.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Treba si uvedomit, ze plastove profily od znamych vyrobcov maju v podstate rovnake vlastnosti. Profily Internova maju stavebny profil 80mm, preto su v porovnani s ostatnymi profilami, ktore maju vacsinou stavebnu sirku 60mm, alebo 74 mm o nieco drahsie. Ak sa nieco vyraba v licencii, tak si dobry poskytovatel licencie dba aj na kvalitu vyroby, takze ta je v podstate na rovnakej urovni, najma, ak sa vyraba u nas, kde je tradicia pre podobne vyroby.Samozrejme, ako je podvodna vyroba napodobenim vyrobkov Adidas, Puma a pod.....taktiez je mozna napodobenina profilov, najma ak ide o odlahcene profily. Bezny zakaznik nema sancu poznat, o aky profil ide, preto v CR sa radi, aby pri vymene okien na panelaku sa dalo vyrobit o okno navyse a potom sa pri dodavke vyberie jedno okno, ktore sa rozreze, aby sa dalo posudit, ci ide o profil, ktory bol predmetom dodavky, pretoze su firmy, ktore dodaju potom nieco ineho. Najlepsie je objednat si okna u vyrobcu okien,jeho zmluvnych partnerov ,ktory dava zaruku, ze sa tiez stara o svoj goodwil, teda svoje dobre meno , pretoze chce podnikat na trhu este desiatky rokov a nestoji mu taky zisk, ktory zaroven potom deklasuje jeho meno. Otazka 6 komoroveho profilu je uz osemetna, je dobre si zvazit, ci jeho parametre su aj odpovedajuce cene, pretoze kazda komora navyse ide na ukor zmensenia vyztuhy, ak ide stale o rovnaku stavebnu sirku a teda aj statickych vlastnosti.Profil sa iba podiela na celkovej hodnote sucinitela prestupu tepla, takze 6 komorovy profil a skla s cinitelom 1,4 je potom nezmysel. Treba sa zamysliet nad realnymi usporami tepla plastovymi oknami a velkostou investicie a jej navratnostou, kde potom navratnost je v nedohladnu.Nezanedbatelna je aj otazka kvality montaze, ci sa iba pouzije pena na vypenenie, alebo aj technologia Illbruck napriklad. Treba si uvedomit, ze aj takemu vyrobcovi, ako je Internova/Intertec, Grainer/ sa podarilo vyrobit fopa v podobe vnutornych zaluzii ovladanymi magnetickym posuvom. Staci si potom pozriet termograficky snimok a hned je jasny nezmysel, pretoze sme vlastne investovali do okna, ktore neprinasa ziadne uspory pre tepelne mosty, ktore sposobuju zaluzie. Preto sa prestali vyrabat, ale hodne ludi, ktore si ich kupili za drahe peniaze,si myslia, ze maju na dome velky zlaty skvost.Niekedy staci sediacky rozum k tomu, aby sme pochopili, co je pre nas dobre.
0 0
AdrianaA AdrianaA

AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

Ja osobne môžem odporučiť firmu Noves okná NR. Je to veľká firma. Poradili mi. Máme okná 4 rok, aj moja mama aj brat. Všetko od nich. Sú v poriadku. Nemali sme ani najmenšiu reklamáciu. Neviem odkiaľ si, ale pozri si stránku www.noves.sk. Majú zastúpenie po celom Slovensku. Najlepšie je , keď ti poradí odborník. Ak si z NR, tak sídlia na Piaristickej 2 a číslo je 037/6575645.
A dosť často majú akcie a zľavy.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Myslim, ze tu nejde o konkretnu firmu, ale o vytvorenie predstavy, ake by mali plastove okna splnovat kvalitativne poziadavky. Ak zoberiem napriklad jednu z poziadaviek a to je zaruka, tak ju firma Noves napriklad ponuka iba polovicnu, oproti inym firmam. 10 rocnu zaruku poskytuje naozaj iba ten, kto je si isty kvalitou, pretoze zaruka nieco aj stoji. To je tiez jedno dolezite kriterium na vytvorenie predstavy, ake okna by som chcel. Vacsina firiem predovsetkym deklaruje znacku profilu, z ktoreho vyraba svoje vyrobky, ako prvu znamku kvality. To, ze Noves vyraba z profilov Aluplast je uvedene na spodnom konci prezentacie. Ze by to nieco znamenalo ? Samozrejme, spokojnost je dolezita, ale este dolezitejsie je to, ze mam doma to, co som si objednal,co som si zaplatit. V pozadovanej kvalite a v pozadovanych parametroch, ktore nie su ocividne, ale ktore rozhoduju tiez o cene. Kazdy rozozna Mercedes od Trabanta, ale v plastovych oknach uz to nie je take ocividne, co je Mercedes a co je Trabant medzi oknami, takze je mozne zaplatit za Merceds a mat doma Trabanta.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Montovali mi okná včera - SALAMANDER. Rozprávala som sa so šéfom o Aluplaste a hovoril, že on robí viaceré profily, ale že najprv je SALAMANDER, potom dlho dlho nič a až potom je Aluplast. Salamander je krásne bielučký, všetko lícuje a je to radosť robiť, Aluplast....no comment...vraj . Na Salamnder nemá žiadne reklamácie, kdežto na Aluplast vraj hej. Podotýkam, že táto firma nemá žiadnu reklamu, nikde neinzeruje a zákazok má vyše hlavy...všetko je to o kvalite okien a o kvalitnej práci, ktorú fakt odviedli perfektnú.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Salamander je kvalitny profil, ale nevidel som firmu, ktory by chvalila konkurenciu :-)))) pretoze kazda liska si chvali svoj chvost, tak o to je vsetko tazsie :-)))))Neostava potom nic ine, iba nastudovat starostlivo problematiku plastovych okien po stranke teoretickej a porovnavat s vysledkami testov a certifikacii :-)))) Ale to vsetko pre jednu montaz na byte ???? :-)))))
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Nám majú v blízkej dobe montovať plastové okná SALAMANDER. Tiež sme počuli pozitívne skúsenosti, tak verím, že nám budú dobre a dlho slúžiť.
0 0
jess jess

jess je offline (nepripojený) jess

žienka
Ten pán, čo nám to montoval vravel, že on montuje aj Salamander , aj Aluplast, kto si čo objedná, ale že Salamander je Salamander.
O tom, že máš Salamander svedčia ochranné pásky s potlačou Salamander, takže vieš, čo ti dávajú. Sú veľmi pekné, ale priprav sa na strašný bordel. Síce tí moji montážnici si po sebe pekne poupratovali, ale prach mám všade aj keď som prikrývala.
0 0
michelle84 michelle84

michelle84 je offline (nepripojený) michelle84

Na prach sme pripravení. Už sme prerábali byt a okná menili už viacerým aj v rodine, tak vieme, čo nás čaká. Ale okná vymeniť musíme, stále sa bojíme cez búrku, že nám okná vyfúkne vietor. Ide leto, tak môžeme celé leto upratovať a stierať zo všetkého prach :-) Tiež sme mali aspoň 20 ponúk na okná a také rozdielne boli ceny a služby. Ale radšej si priplatíme za kvalitu, ako za nejaký rok mať problémy. Dúfam, že nebudú ani teraz. Veľa záleží od montážnikov, ako kvalitne to spravia.
0 0
AdrianaA AdrianaA

AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

najag Pozri príspevok
Myslim, ze tu nejde o konkretnu firmu, ale o vytvorenie predstavy, ake by mali plastove okna splnovat kvalitativne poziadavky. Ak zoberiem napriklad jednu z poziadaviek a to je zaruka, tak ju firma Noves napriklad ponuka iba polovicnu, oproti inym firmam. 10 rocnu zaruku poskytuje naozaj iba ten, kto je si isty kvalitou, pretoze zaruka nieco aj stoji. To je tiez jedno dolezite kriterium na vytvorenie predstavy, ake okna by som chcel. Vacsina firiem predovsetkym deklaruje znacku profilu, z ktoreho vyraba svoje vyrobky, ako prvu znamku kvality. To, ze Noves vyraba z profilov Aluplast je uvedene na spodnom konci prezentacie. Ze by to nieco znamenalo ? Samozrejme, spokojnost je dolezita, ale este dolezitejsie je to, ze mam doma to, co som si objednal,co som si zaplatit. V pozadovanej kvalite a v pozadovanych parametroch, ktore nie su ocividne, ale ktore rozhoduju tiez o cene. Kazdy rozozna Mercedes od Trabanta, ale v plastovych oknach uz to nie je take ocividne, co je Mercedes a co je Trabant medzi oknami, takze je mozne zaplatit za Merceds a mat doma Trabanta.
Najag chcela som sa podeliť o skúsenosti a nie robiť niekomu reklamu.
Ty si to zrejme nepochopil.
Nerobila som prieskum trhu na záručné doby. Polovica z týchto firiem už nemusí o desať rokov ani existovať. Ďalej som neskúmala kde v prezentácii majú uvedené z akých profilov robia. Môžeš to mať hneď v nadpise a dostaneš nekvalitný tovar.
Referencie hovoria o mnohom.A veľa ľudí sa podľa toho aj rozhoduje.
Na Slovensku je našťastie dosť oknárenskych firiem, takže zadávateľ otázky sa môže slobodne rozhodnúť.
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

AdrianaA, mna zaujima iba odborna podstata problemu a nie som rad, ak to niekto vnima osobne.Ale ak si uz zacala, tak mi napis, o aku skusenost si sa vlastne chcela podelit. Ja Tam vidim iba firmu Noves, ktora je velka,cela rodina mate okna od nich a nemali ste ziadnu reklamaciu.To je pozitivna Tvoja skusenost, beriem ju. A uvadzas cisla na nich. Vidis tam nieco viac o plastovych oknach? Ja nie. Takze zanechaj emocie, z mojej strany to voci Tebe nebolo nic osobneho v mojom prispevku, iba som konstatoval, ze by nemala byt rec o firme, ale o problematike plastovych okien.Ja beriem do uvahy aj osobnu skusenost, je dobra, ale nie odkazom na nejaku firmu, to vela nepomoze, pretoze uz tu ide o nejaky konkretny vyrobok, ktory firma montuje.
0 0
AdrianaA AdrianaA

AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

[quote=najag;490153]AdrianaA, mna zaujima iba odborna podstata problemu a nie som rad, ak to niekto vnima osobne.Ale ak si uz zacala, tak mi napis, o aku skusenost si sa vlastne chcela podelit. Ja Tam vidim iba firmu Noves, ktora je velka,cela rodina mate okna od nich a nemali ste ziadnu reklamaciu.To je pozitivna Tvoja skusenost, beriem ju. A uvadzas cisla na nich. Vidis tam nieco viac o plastovych oknach? Ja nie. Takze zanechaj emocie, z mojej strany to voci Tebe nebolo nic osobneho v mojom prispevku, iba som konstatoval, ze by nemala byt rec o firme, ale o problematike plastovych okien.Ja beriem do uvahy aj osobnu skusenost, je dobra, ale nie odkazom na nejaku firmu, to vela nepomoze, pretoze uz tu ide o nejaky konkretny vyrobok, ktory firma montuje.[/quot


Samozrejme, že by mala byť reč o problematike okien. Ale s tým súvisia aj firmy, ktoré sa tým zaoberajú. Môžeš mať špičkový profil, kovanie a sklo neviemakých parametrov, ale keď je nekvalitná robota, tak ti to je všetko nanič. Keď niekto z takýchto vstupných materiálov niekde " na kolene " s nekvalitnými pracovníkmi vyrobí okno, tak výsledok môže byť taký, že zákazník si bez ohľadu na všetky "špičkové" parametre povie nikdy viac.
Takže je dobré si vybrať nielen kvalitný profil, sklo a kovanie, ale aj kvalitného spracovatela.
0 0
Origos Origos

Origos je offline (nepripojený) Origos

Čafte!
Ja som spokojný s firmou R-G PLAST, s.r.o.
Okná mi montovali vlani na jar, a zatiaľ som s nimi nemal žiadne problémy. Pracujú kvalitne a rýchlo. Majú certifikát kvality ISO 9001-2001.
Naposledy upravil Origos : 29.06.07 at 10:59
0 0
najag najag

najag je offline (nepripojený) najag

Ja som napisal tiez v prispevkoch, ze nezanedbatelna je aj kvalita montaze, s akymi kvalitnymi materialmi pri montazi pracuju, ci pouzivaju pri montazi aj technologiu Illbruck 3 a podobne. Vsetko ma svoju postupnost pri riesenie takeho problemu, ze najprv sa rohodneme pre dany typ plastoveho okna, ktore vyhovuje mojim poziadavkam, potom analyzujem kvalitu firiem, ktore okna montuju a vylucujerm tych, co maju nekvalitnu pracu, co nemaju dobru povest.Lenze dnes casto pre firmy s plastovymi oknami pracuju partie zivnostnikov, ktore s danou firmou nemaju casto nic spolocne, pretoze zabezpecuju zmluvne zakazky montaze , casto pre viac firiem. A medzi montaznymi partiami aj danej firmy su casto rozdiely v kvalite, jedny namontuju bez problemov, ina partia tej istej firmy nie, takze napriklad som si daval podmienku aj na montaz konkretnu partiu, o ktorej som mal velmi dobre referencie.Okna je prilis velka investicia na to, aby bol clovek opatrny, najma preto, ze niektore problemy mozu vzniknut ovela neskor, po rokoch.
0 0
AdrianaA AdrianaA

AdrianaA je offline (nepripojený) AdrianaA

Súhlasím, čo sa týka montážných partii. My sme pri dokupovaní okien mali tiež požiadavku na montážníkov, ktorí sa nám osvedčili. Aj keď nás "dotyčná " firma informovala, že ich montážnici sú všetci vyskúšaní, pracujú výlučne pre nich a vraj majú v zmluvach sankcie ze nekvalitne vykonanú prácu. Takéto zmluvy s montážnikmi majú zrejme len tie väčšie firmy, lebo si nemôžu dovoliť, aby im montážnici len tak z jedného dňa na druhý odišli, lebo tieto firmy chŕlia okná vo veľkom . Aspoň čo som čítala, tak tri top firmy , ktoré vyrábajú okná majú "každá" obrat okolo pol miliardy. Samozrejme, že pri takom množstve sa vyrobia aj nepodarky. Je však rozdiel, keď firma s takýmto obratom má nepodarky nap. 3% ako keď má firma s 10miliónovým obratom 3% nepodarkov.
Ale dúfam, že zadávateľ otázky sa už rozhodol aj bez naších rečí a bude spokojný.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať