Zavrieť

Porady

Zahradne jazierko

azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Chcel by som ponuknuť svoje vedomosti. Pokial niekto si chce zriadiť zahradne jazierko velmi rád poradím bezplatne a radostou nech máme pekne okolie .
Naposledy upravil kopretinka : 23.03.15 at 08:38
Usporiadat
mlyn16 mlyn16

mlyn16 je offline (nepripojený) mlyn16

optimistka
Kedy sa má začať s čistením jazierka po zime?
Naposledy upravil mlyn16 : 12.03.16 at 22:01
143.jpg  
0 0
Milan NM Milan NM

Milan NM je offline (nepripojený) Milan NM

Predtým Nedostupný
Odumrete casti rastlin mozes aj teraz,ale vysavat kal je najvhodnejsie je az vtedy ked su ryby aktivne a prijimaju potravu.
1 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Ja som v piatok 5 hodín v kuse vysával kal a bahno z jazierka. Zatiaľ je to nahrubo vyčixtené a až sa oteplí voda, tak potom ešte zlikvidujem riasy.
IMG_7088.JPG  
1 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Syn včera vyčistil jazierko a napustil čistú vodu.....
Naposledy upravil terezamaria : 03.04.16 at 18:05
B.jpg  
C.jpg  
E.jpg  
A1.jpg  
D1.jpg  

1/1
5 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Jazierko na záhrade je síce pekné, ale jeho údržba (hlavne tá jarná) dá zabrať. Najprv sme v zime pokosili suché rákosie, keď bolo zamrznuté. V marci už bolo vidno, že sa riasam darí až priveľmi-všetko na dne bolo zelené. Tak som musel použiť opatrne "chémiu", aby som neubížil rybám a žabám. Aktívny kyslík vyplavil na hladinu všetky riasy a bordel. No nebol to pekný pohľad. Zhruba 4 hodiny som to z hladiny odsával a dnes som ešte kompletne povysával celé jazierko, vrátane hlbokej kúpacej časti.
Pokosene-3.jpg  
Pokosene-1.jpg  
Pokosene-2.jpg  
IMG_7090.JPG  
IMG_7088.JPG  

IMG_7182.JPG  
IMG_7180.JPG  
IMG_7181.JPG  
IMG_7183.JPG  
IMG_7189.JPG  

IMG_7190.JPG  
IMG_7191.JPG  
IMG_7192.JPG  
IMG_7193.JPG  
IMG_7194.JPG  

IMG_7212.JPG  
IMG_7213.JPG  
IMG_7214.JPG  
1/1
1 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Ahoj Peter. Máš to pěkné. Já to dělal podobně, snad kromě toho stříhání rákosu a vysávání. Tak nějak jsem zjistil, že odkalovač nepotřebuju. Stačí aktivní kyslík a podběrák. Rozložím to na několik etap. Vždycky okysličím jen část jezírka a ryby odjedou jinam. Po už asi třetí aplikaci je vidět dramatický úbytek dlouhých řas. Fakt hodně jim to vadí. Nevím přesně, jestli v tom má prsty agresivita toho kontaktního okysličování, nebo nějaké změny v chemizmu vody, ale hlavně že to funguje a poměrně dlouhodobě. Když ta potvora zase vystrčí drápky, dám jí znova pokouřit. Letos budu muset koupit další pytel perkarbonátu.
Ryby už žerou jako mlejn a začínaj se shlukovat na mělčině. Kromě trochy neštovic z loňska na některých rybách je všechno v cajku. Jen se musím dokopat k práci, abych znovu zapojil tlakový ostřik filtrace. Čerpadlo hodlám natrvalo umístit do sklepa a k bubnu to dotáhnout podzemní hadicí. Ušetřím si práci se zazimováváním bubnu. Pak to stačí jen vypnout a malinko odvodnit. Jestli to takhle půjde dál a planeta se bude víc naklánět, brzy nebudeme muset zazimovávat, ale spíš zastiňovat. Mějte se všichni fajn.
1 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Rybky si lebedia....
jazierko.jpg  
2 0
Romanto Romanto

Romanto je offline (nepripojený) Romanto

Ahojte kedze som tu novy chvalim všetkých kutilou jazierka mate že suprove v nedelu spuštam svojpomocne vyrobeny filter tak pridam video mojich kaprov
0 0
tomas_123 tomas_123

tomas_123 je offline (nepripojený) tomas_123

tak pridam tohtorocne fotky aj ja. bol to sice boj, kedze som si vobec nevedel najst cas, ale konecne voda vyzera tak ako ma
20160508_112843u.jpg  
20160508_112830u.jpg  
1/1
5 0
terezamaria terezamaria

terezamaria je offline (nepripojený) terezamaria

som jednoducho žena
Rybky dostali obed a veru si ho užili.....
https://drive.google.com/file/d/0Bwy...w?pref=2&pli=1
2 0
henrieta18 henrieta18

henrieta18 je offline (nepripojený) henrieta18

Ahojte, som tu po dlhšom čase s otázkou, alebo prosbou o vyriešenie problému? Neviem, ako to správne nazvať.
Včera okolo piatej som prišla domov a rybičky v jazierku boli všetky vyplávané na hladine a chytali vzduch. Už sa nám to párkrát stalo, tak som tomu nevenovala zvlášť pozornosť. Asi o hodinku pribehol syn, že máme v jazierku podochnuté rybičky. Začali sme ich rýchlo vyťahovať, ale väščinu sa nám už zachrániť nepodarilo. Preto vás prosím o pomoc-čo mohlo spôsobiť nedostatok kyslíka v jazierku a následne úhyn rýb?
Pred dvoma týždňami sme kúpili UV lampu, nakoľko sme mali v jazierku zelenú vodu (rybám to ale vtedy nevadilo). Mohlo ich úhyn spôsobiť to, že riasa v jazierku odumrela a filtrácia nestihla vodu prečistiť? Ako som spomínala, UV lampa fungovala cca 2 týždne a do včerajšku bolo všetko v poriadku. Voda sa zmenila z trávovo zelenej na niečo medzi sivozelenou a hnedou.
Vopred vám ďakujem za všetky pokusy vyriešiť problém.
Henrieta
0 0
kata1 kata1

kata1 je offline (nepripojený) kata1

Zrejme to bude kvôli dusitanom. Dusitany treba merať vždy, keď ryby vykazujú nedostatok kyslíka - pohybujú sa pri hladine, sú malátne. Kúpte si test na dusitany, ak bude zvýšené množstvo, vymeňte cca. 1/3-inu vody a vyčistite filtráciu.
0 0
jorry jorry

jorry je offline (nepripojený) jorry

Ahojte, prosil by som o radu. Na chate mame rezervoar pitnej vody, z ktoreho ide prepad vody na nas dvor. Tuto vodu by som chcel vyuzit na vystavbu zahradneho jazierka, ale neviem ci je vhodne aby do jazierka neustale pritekala cerstva voda (samozrejme co pritecie, aj odtecie) alebo by to bolo lepsie spravit bez pritoku cerstvej vody a prepad odklonit. Dakujem
0 0
skaredekacatko skaredekacatko

skaredekacatko je offline (nepripojený) skaredekacatko

Ahojte potrebujem poradit. Planujeme kupacie jazierko. Kupacia cast bude mat 7x3m a regeneracna 2x7 skoro az 2.5
Mame nastudovane viacero obrazkov a for. Ale nevieme technicke detaili. Ako sa cerpa voda do skimmera na dne kupacej zony je trubka zahrabana a cez vypust ide voda a cerpadlom je to pohanane? Ako to funguje ked skinner je plavajuci? Taha kabel po zemi ci ako?
A este najprv prejde voda regeneracnou zonou a potom este filtrom? Zony su oddelene prekladom betonovym 80cm hrubym. Povodne zaklady predchodcu co planoval stavat haciendu. Cize medzi tymi zakladmi bude kupacia cat. Moj muz technicky zalozeny je z tohto paf. Tolko moznosti ze nevie. Ja chcem co najviac aby bolo jazierko biotop.
0 0
Lubosdeere Lubosdeere

Lubosdeere je offline (nepripojený) Lubosdeere

Ľuboš Benkó
http://www.porada.sk/album.php?albumid=2039
0 0
skaredekacatko skaredekacatko

skaredekacatko je offline (nepripojený) skaredekacatko

Ďakujem pekne možno môj muž z obrázkov pochopí. Aký mate filter. Včera večer mi ešte vraví že má s toho depku aby to nebola zelena bačorina a to si sám postavil dom.
0 0
Lubosdeere Lubosdeere

Lubosdeere je offline (nepripojený) Lubosdeere

Ľuboš Benkó
Mechanicky filter mam strbinovy s 20000 l/h cerpadlom,biologicky mam 3 komory o objeme 1,3m3 (spolu cca 4m3) V prvej komore je bio molitan, v druhej mám len uv lampu ponornu 36w a v tretej asi 200 l kaldnes so vzuchovanim. Vodu mam priezracnu a vidim na dne aj najmensiu spinku. Cca 30 ks koi kaprikov. Strbinovy filter som si sam zhotovil cca za 150€, ale teraz uz mam rozrobeny bubnovy pretoze ten je ucinnejsi.
0 0
skaredekacatko skaredekacatko

skaredekacatko je offline (nepripojený) skaredekacatko

Dakujem a to si robis sam tie filtre?
0 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

Ľuboš ja som minulý rok prtevádzkoval doma robený bubnový filter a tento rok som ho ešte nespustil ale do jednej komory som dal zeolit a zatiaľ voda ako píšeš ty. Vidím až na dno. a trochu sa prikláňam jednému kamarátovi v jednoduchosti ja krása. A platí to asi aj vo filtrácii .A chcem sa spýtať prečo sa ti nepozdáva tvoj štrbináč. Zdá sa ti zdá malo účinný ? A aké máš husté sito.
0 0
Lubosdeere Lubosdeere

Lubosdeere je offline (nepripojený) Lubosdeere

Ľuboš Benkó
Ahoj Vlado.
Sito mam 200mic. Problem mam vtom, ze pocas mojej pracovnej doby sa upchava sito a potom po okrajoch sita preteka bordel do bio filtra. Pan Szaksz z Vlcian pouziva zeolitovu filtraciu. So zeolitom mam skusenosti, je to dobry filtracny material,ale ak nemas pred nim ucinny predfilter tak sa rychlo zanesie. Pri zeolite som nemusel pouzivat uv lampu, pouzival som 4-8mm velkos ale ako som spomynal rychlo sa zanasa. Videl som tvoj bubnovy filter mas ho dost komplikovany. Ja neriesim bubny s praciek na to som dost narocny a precizny. Videl som aj Jardov on ho ma vymakany.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať