Zavrieť

Porady

Zahradne jazierko

azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Chcel by som ponuknuť svoje vedomosti. Pokial niekto si chce zriadiť zahradne jazierko velmi rád poradím bezplatne a radostou nech máme pekne okolie .
Naposledy upravil kopretinka : 23.03.15 at 08:38
Usporiadat
miros15 miros15

miros15 je offline (nepripojený) miros15

Opytam sa Vas! Ide o jazierkovu filtraciu. Neviem sa rozhodnut medzi Aquanova nub 6000 s 9w uv alebo pontec multiclear 8000 s 11w uv. Cenovo su podobne. Mam 2.5 kub jazero. Dik
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Ked uz medzi tymi dvomi,potom by som volil tu na vacsie jazierko
0 0
Tomo11 Tomo11

Tomo11 je offline (nepripojený) Tomo11

Zdravim vás
Chcem sa spytat ci mate niekto skusenosti s tekutou foliou alebo lepenkou. Chcel by som tym natriet okraje jazierka a pri schnuti to olepit pieskom alebo niecim vhodnym. Len ma zaujima ako sa s tym pracuje a ci to bude na tento ucel vhodne. Alebo inu hmotu ktorou by to slo a drzala by na folii a aj na kamenoch dakujem
0 0
kata1 kata1

kata1 je offline (nepripojený) kata1

Dobrý deň. Chcela by som sa spýtať, ako možem predísť tomu, aby sa mi v jazierku množili koi-kapre. Je ich strašne veľa a nemám ich komu podarovať. Neviem, čo s nimi. Tento rok som dala do vody veľa tráv a mám pocit, že sa v nich tie ryby rodia a schovávajú. Keby som tie rastliny budúci rok nedala, mala by som aj tak malé ryby? Ďakujem.
0 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Ak si z Bratislavy a okolia,
kamarat je rybár vychytá Ti väčšinu z nich. Aj ja ho volávam na odlov, keď sa mi premnožia karasy a dorastú. Aké sú veľké tie Koie a koľko ich je?
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

ako mam na zimu ochranit svoju clapkaciu mocarinku?nezamrznu mi tie kvety? je to len zakopana vanicka,hlboka sprchova -do zeme a mam tam par rastlin ktorym sa velmi pekne dari.clapkaju sa mi tam zabky.co s tym na zimu aby som sa mohla z toho tesit aj o rok? a co tie zaby,mam im tu vodu tam dolievat,ci rubat otvor,ci co?????
0 0
Tomo11 Tomo11

Tomo11 je offline (nepripojený) Tomo11

aj ja mam otazku na zimu mate niekto ten polystirenovy plavak ? mate ho nonstop zapnuty ?

co filtracia ? nechavate vonku a len sa vycerpa voda ?

a este jedna otazocka k cerpadlu ... mam cerpadlo na 13 000l hod a mam ho napojene cez regulator a je pustene uplne na minimalne otacky. chcem sa spytat ci odber prudu je stale rovnaky pri min otackach a pri max ? teda je lepsie na spotrebu kupit cerpadlo z mensim prietokom a mensim odberom alebo to mozem nechat takto zregulovane ? koli ekonomike dik
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Osky , vodne rastliny preziju aj ked na kost zamrznu.Skor ide o to aby Ti neroztrhlo vanicku ak ma kolme steny.Zaby v zime nezostavaju vo vode.
Tomo cim nazyvas polystyrenovy plavak?Ci moze zostat filtracia vonku si precitaj v navode.Zalezi od vyrobcu.A pri regulatore otacok tiez velmi zalezi od prevedenia regulatora,ale odber by mal byt mensi.
0 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

Tomo11 predpokladam že plavakom myslíš rozmrazovač zo zaveseným fomtanovy, čerpadielkom. Ja som si spravil niečo podobne ale predtím som mal kúpený , v prve roky som ho mal zapnutý nonstop ale posledné zimy som ho zapínal podla vonkajšej teploty a chystám sa dať knemu termostat aby zapínal iba pri poklese vonkajšej teploty pod 0°C.
0 0
Tomo11 Tomo11

Tomo11 je offline (nepripojený) Tomo11

nedostupny : neviem aky je to plavak a neviem aky sa pouziva ... ja som len videl na fotkach zamrznutych jazierok ze maju roztopenu dieru v lade a v strede tej diery je taky ako keby polistirenovy plavak a zrejme to nejak roztapa.
Filtraciu som si robil sam tak naod neje len ma zaujima ako to robia ostatny ....
No regulator je http://www.xtremekoi.sk/regulator-vy...ng-fc-300-p151
dost ma to zaujima lebo ak mi to odber neznizuje tak zbytocne tam budem mat cerpadlo s takym vykonom a odberom 130w ak mozem mat cerpadlo s mensim výkonom aj odberom.

Vlado ... nie nie ten s cerpadlom ... otom som cital ze to neodporucaju lebo to berie teplejsiu vodu zo spodu a ochladzuje sa ... diera sice nezamrzne ale rybam neroby dobre ochladzovanie vody. nieje nieco ako plavak z ohrievacou spirlou ktora bude stale udrziavat plavak ohriaty aspon na 1 stupen ?
0 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

No ja mam ten plavák z čerpadlom a nemal som s tím žiadne problémy a ani ryby. Za 4 roky používania som prišiel o jedného koi kapra a tri kaprovce ale tie kaprovce boli maličké. Potom som si spravil plavajuce paneli zo styroduru a makrolonu . 80% mam prekrytý a zvyšok je na tom plavaku z čerpadlom.A posledna dva roky som nemal žiaden úhyn a na jar nemusím dlho čakať na rozmrznutie , lebo ja mam umiestnene tak že je v tieni a na jar trvá dlho kým rozmrzne . Tak na jar začínam s panelmi aspoň mesiac skôr ako bez panelov.
0 0
Tomo11 Tomo11

Tomo11 je offline (nepripojený) Tomo11

ja neplanujem zakryvat jazierko ... skusim mozno nejake pet flase. som cital ze to niekto pouziva ... tak uvidim.
ale nechal som sa presvecit na ten plavak s cerpadielkom ice free tak uvidime
s tym regulatorom nahodou nemas skusenosti ? dost ma zaujima ta spotreba
0 0
miros15 miros15

miros15 je offline (nepripojený) miros15

Ludia, aj Vam sa robia teraz vlaknite riasy v jazierku???
0 0
ivanečko ivanečko

ivanečko je offline (nepripojený) ivanečko

osobne 5 rokov používam polystyrénový plavák a malý akvaristický kompresor so vzduchovacím kameňom, ktorý nechávam 30cm pod hladinou a funguje to dokonale. Kompresor je zavesený na zábradlí, žerie 15 w a ide nonstop od kedy začne mrznúť až do jari. Samozrejme, ak je hladina zamrznutá a nasneží, je treba klobúk plaváku sem tam očistiť, aby neprimrzli vetracie otvory.
0 0
miros15 miros15

miros15 je offline (nepripojený) miros15

ivanečko

mohol by si dat nejake foto toho polystyrenoveho plavaka ? Maš to doma vyrobene alebo kupene z obchodu?
0 0
ivanečko ivanečko

ivanečko je offline (nepripojený) ivanečko

je to kupované v Hornbachu za cca 8,-€ .Priemer má asi 35cm a mávajú aj väčšie.
Ten akváriový kompresor som teraz cez víkend skúšal a žerie dokonca len 5 W .
Prší na neho, sneží, mrzne a on fungoval aj pri -15 stupňoch, dokonca ani hadička nebola zamrznutá (používam silikónovú).
Pred dvomi rokmi bol ľad cca 25cm a dával dolu klobúk, aby som skontroloval či bublá vzduchovací kameň a na klobúku z vnútra sedeli dvaja živí komári :-)
jazierko2.jpg  
0 0
ivanečko ivanečko

ivanečko je offline (nepripojený) ivanečko

ešte nejaké foto
IMAG1125.jpg  
IMAG1129.jpg  
IMAG1124.jpg  
1/1
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

ivanečko
osobne 5 rokov používam polystyrénový plavák a malý akvaristický kompresor so vzduchovacím kameňom, ktorý nechávam 30cm pod hladinou a funguje to dokonale. Kompresor je zavesený na zábradlí, žerie 15 w a ide nonstop od kedy začne mrznúť až do jari. Samozrejme, ak je hladina zamrznutá a nasneží, je treba klobúk plaváku sem tam očistiť, aby neprimrzli vetracie otvory.
K tomuto mi staci kompresor so spotrebou 3,5W bez plavaka a s dvomi vzduchovacimi kamenmi 30 cm pod hladinou.Naco si komplikovat zivot s plavakom,ktory aj tak nieje k nicomu.Ide len o to aby hladina cirenim teplejsej vody nezamrzla
0 0
ivanečko ivanečko

ivanečko je offline (nepripojený) ivanečko

Keď zamrzne na 25 cm a ešte nasneží, potom to má obrovský význam lebo nemusíš vŕtať, sekať atd
Snímka1312.jpg  
Snímka1314.jpg  
IMAG0109.jpg  
1/1
0 0
markon heron markon heron

markon heron je offline (nepripojený) markon heron

Ahojte. Jedna moja kamarátka súťaží o jazierko roka 2014 . Rád by som jej pomohol a preto sa obraciam aj na vás. Ak sa vám jej jazierko páči, môžete jej pomôcť aj vy. Je to jazierko č. 2 Hlasovať môžete na https://www.facebook.com/media/set/?...9353274&type=1 a ešte aj na http://www.zahradnejazierka.sk/ Ďakujem.
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať