Zavrieť

Porady

Zahradne jazierko

azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Chcel by som ponuknuť svoje vedomosti. Pokial niekto si chce zriadiť zahradne jazierko velmi rád poradím bezplatne a radostou nech máme pekne okolie .
Naposledy upravil kopretinka : 23.03.15 at 08:38
Usporiadat
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

V pripade ze mrtveho vyplavi voda..aj vtaci,ale kostra by zostala
0 0
Lubosdeere Lubosdeere

Lubosdeere je offline (nepripojený) Lubosdeere

Ľuboš Benkó
Alebo žeby sused?????
0 0
markon heron markon heron

markon heron je offline (nepripojený) markon heron

Ani jedno, ani druhé. Stalo sa to kamarátovi v noci. Má aj psa, no s mačkami je kamarát.
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
I pes je má rád. Znám to podle jednoho kolegy jezírkáře. Jeho pes byl pořád u jezírka a zálibně se na rybky koukal. Pak začly mizet a po vyčíhání zjistili, že pejsek nechal přijet ryby až k němu, pak hrábl tlapkou do vody a ryba byla na břehu. Křup a byla hotová. I nejlepší přítel člověka dokáže být pěkná mrcha. Taky mohl sumec sám vyskočit na břeh při honbě za potravou, nebo jen tak z blbosti. Třeba chtěl on sežrat tu kočku, nebo psa a přepočítal se. To už asi nezjistíme. No třeba je dobře, že zmizel ještě před tím, než začal škodit. Já už sumce dávat nebudu. To spíš nějaké nové druhy jeseterů. Teď se rýsuje oxirinchus a transmontanus.
1 0
markon heron markon heron

markon heron je offline (nepripojený) markon heron

Jardo, tvoj príspevok som poslal dotyčnému a skonštatoval, že to mohol byť aj ten jeho pes, lebo pár dní predtým vyštartoval po tom sumcovi, no podarilo sa mu ho zadržať.
Dík za príspevok.
0 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

My planujeme urobit nieco podobne, s tym, ze by sme do toho "jazierka" zviedli odkvap, cize aspon ja mam taku predstavu, ze by bolo normalne jazierko so vsetkym, ale by sa do nho tiez odvadzala dazdova voda a niekde na druhej strane by bol nejaky vypust, ked hladina dosiahne nejaku uroven, aby voda samovolne odtekala, bez toho ,aby vyplavilo pripadne nejake tie rybky.

Napad nosim v hlave, len to nejako zrealizovat .
0 1
ivanečko ivanečko

ivanečko je offline (nepripojený) ivanečko

odkvap som dal do jazierka pôvodne aj ja, no už nikdy viac. Dva mesiace po prvej veľkej búrke som nevedel dať vodu do stavu, ako bola pred tým, kapre chytili vodnatelku a štyri 40cm kusy uhynuli, vláknité riasy sa rozbehli tak že som ich hrablami na trávu obdeň musel strhávať, hodnoty vody boli nemerateľné, nakoniec som jazierko musel vypustiť, vyšúrovať a začať sezónu odznova (a to bol už jún) NEROBTE TO !!!
2 0
Peter z Bratislavy Peter z Bratislavy

Peter z Bratislavy je offline (nepripojený) Peter z Bratislavy

Po zime som teraz 3 dni čistil jazierko od bahna (čo do neho napadal bordel i od chlpatých zelených rias).
Ešte, že ma vysavač Pondovac nenechal v štichu. Voda je zase priehľadná až na dno.
Na zníženie počtov premnožených malých karasov som zase pustil do jazierka šťuku.
0 0
Erika686 Erika686

Erika686 je offline (nepripojený) Erika686

myslela som to tak, ze dazdove rury budu zvedene asi tak, aby sa pri prudkom lejaku nevyplavilo z jazierka vsetko.
24561734_720.jpg  
0 0
kata1 kata1

kata1 je offline (nepripojený) kata1

Dažďová voda obsahuje všetku špinu zo strechy a z ovzdušia, budete mať veľmi nekvalitnú vodu. Nechcela by som žiť v špinavej vode.
0 0
kata1 kata1

kata1 je offline (nepripojený) kata1

Prosím Vás, používate niekto v jazierku osvetlenie - také, ktoré sa dáva na dno. Mám také, čo pláva na hladine, ale nie som s tým spokojná, lebo večer nie je vidno ryby v jazere. Niekde som čítala, že nie všetky ryby znášajú to osvetlenie pod vodou.
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Kata. Já jsem měl osvětlení v podobě malých vodotěsných led modulů, trvale zapnutých a rybám nijak viditelně nevadilo. Pak dosvítilo a já už nějak neměl čas ho obnovit. Pár mých kamarádů světlo v jezírku má. Vlado si zabudoval led pásky do průhledných trubic, které na koncích vodotěsně zaslepil a libuje si, že když rozsvítí, tak se mu kamery přepnou na barvu, jak to svítí, a že vidí na dně i nejmenší detaily. Další lidé to dělají buď nějakými led reflektory, nebo halogeny, ale pokud jsem si všiml, tak osvětlují většinou z boků do všech stran. Má to prostý důvod. Na kolmo posazeném skle reflektoru se jezírkový humus usazuje daleko méně, než na vodorovném. Čištění takového reflektoru je prostě snadnější a lze provádět i nějakým mopem, nebo kusem hadru na klacku. Vlado tu trubici asi vytáhne, otře a zasune zpět.
Já osobně budu řešit osvětlení buď jako Vlado, nebo půjdu cestou led modulů v utěsněných krabičkách, nebo upravených reflektorech od podvodních halogenů. Asi jim nebudu svítit stále, a když ano, tak jen třeba dvěma reflektory s příkonem do 5W. Chci ale mít možnost rozsvítit jezírko jako akvárium. Budu to ale dělat tak, aby se rozsvítilo pomaličku, aby se ryby zbytečně nelekaly. Však to známe podle sebe, stres nikomu život neulehčí. Sám nechci být stresován, tak proč to dělat rybám. Pomalé rozsvěcování asi jako v kině bude šetrný způsob jak si ryby prohlédnout a přitom je nevyděsit. Asi si nechám vyrobit speciální obvod na toto pomalé ovládání, abych to zjednodušil třeba jen na dálkově ovládanou zásuvku.
A teď z jiného soudku. Rozchodil jsem novou podvodní kameru. Najdete ji na této adrese http://213.226.209.88:89 Návod ke kameře je tady http://jezirko-skrovad.webzdarma.cz/IP1H30.pdf Jméno i heslo do kamery je 1
Musíte to otevírat v internet exploreru, pokud možno ne ve verzi 11. Ta se nějak nepovedla. V návodu je skoro na konci i návod, jak se do kamery dostat i v linuxu, či androidu. Snad si časem pohraju s nastavením pro mobily.
Až se dostanete do kamery, musíte se trochu pohrabat v horní části, kde se mění nějaké věci s kompresí videa a typem přenosu. Až se vám podaří dostat se až na video, napište mi to na mail, nebo sem. Předem děkuju.
Tahle kamera je docela kvalitní a já to doma sleduju jako domácí kino. Do netu se asi dostanou tak dva až tři obrázky za sekundu.
2 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

Kata pozri si na tom druho videu je ako mam osvetleny dvor , najprv vidieť len solarne lampy a jeden led 10W reflektor vľavo hore , potom zapnem svetla nad hladinou a až potom pod vodou . Zistil som že keď zapnem najprv nad hladinou a potom pod vodou tak sa ryby neplašia . Ja som dal do sklennych trubic led pasiky teple .
0 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

Neviem prečo mi nezobralo odkaz na prve video tu je
0 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

A tu som dal jedno asi ako vypadaju tie svetla
0 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

a tu je par fotiek na ten silonový uzáver som dal kablovu prechodku PG7 a kabel som si dal objednať na trvale ponorenie do vody a zapínanie som si spravil na dialkovo ovládanú zásuvku . Silonove koncovky nelepiť silikonom čo smrdí po octe ale nejakým jazierkovým alebo polyuretanovym . Ten kyslí rozleptava časom súčiastky. http://vlado999.rajce.idnes.cz/svetl.../#DSCF6901.jpg
http://vlado999.rajce.idnes.cz/svetl.../#DSCF6902.jpg
http://vlado999.rajce.idnes.cz/svetl.../#DSCF6903.jpg
http://vlado999.rajce.idnes.cz/svetl.../#DSCF6904.jpg
http://vlado999.rajce.idnes.cz/svetl.../#IMG_4121.jpg
Naposledy upravil vlado.1 : 16.04.14 at 21:14
0 0
Rastik Dilinko Rastik Dilinko

Rastik Dilinko je offline (nepripojený) Rastik Dilinko

mam sadu PRIETOKOVEJ filtracie omega 2 CUV 224 a k tomu som mal aj cerpadlo, lenze cerpadlo robi väcsi pritok do filtracie ako odtok z nej, mozem ju navrtat a dorobit dalsie vyvody aby som nemusel z cerpadla istu cas vody viest mimo filtraciu?zatial cez filtraciu mi ide asi 2/3 vody a 1/3 sa len vracia spät neprecistena, bude mat filtracia rovnaku schopnost filtrovania vody ak cez nu pustim vsetku a bude pretekat rychlejsie?
Naposledy upravil Rastik Dilinko : 25.04.14 at 20:11
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Nemyslim ze by pieskova filtracia bola vhodna pre jazierko...dokaze odstranit len mechanicke necistoty a to nestaci.Necuduj sa ,
ze sa hned zanesie
0 0
Rastik Dilinko Rastik Dilinko

Rastik Dilinko je offline (nepripojený) Rastik Dilinko

nedostupny PRIETOKOVA je
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Ahoj Rastik. A jakou vodu filtruješ? Jak veké je tvoje jezírko? Jaká je obsádka ryb? Máš k té filtraci původní čerpadlo, nebo jiné, výkonnější? Jak často čistíš a propíráš rohože a houbičky ve filtraci? Chceš říct, že odtokový otvor nepobere vodu, kterou do filtrace dodá čerpadlo?
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať