Zavrieť

Porady

Zahradne jazierko

azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Chcel by som ponuknuť svoje vedomosti. Pokial niekto si chce zriadiť zahradne jazierko velmi rád poradím bezplatne a radostou nech máme pekne okolie .
Naposledy upravil kopretinka : 23.03.15 at 08:38
Usporiadat
Rastik Dilinko Rastik Dilinko

Rastik Dilinko je offline (nepripojený) Rastik Dilinko

jazierko ma zhruba 6000l, mam tam 10 KOI kaprov velkosti okolo 30cm, kupil som celu sadu cize cerpadlo tam uz bolo ale sa mi zda ze je vykonnejsie kusok ako by malo byt, na jar dam vyprate hubicky, v lete ich raz precistim a na konci sezony ked odstavujem filtraciu, s cistotou vody som pocas sezony spokojny, nieje zelena, vidiet az na dno, v septembri su male asi 1-2cm vlaknite riasy co si myslim ze je v pohode, pridam fotky pre lepsie pochopenie toho ako to mam teraz urobene a chcem prerobit to vsetko cez filtraciu. ospravedlnujem sa za momentalne dost spinave jazierko ale este som ho po zime necistil lebo u nas este nedavno bolo dost chladno
20140426_122406.jpg  
20140426_122524.jpg  
20140426_122552.jpg  
1/1
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Aha, tak už to chápu. Já bych s tím nedělal nic, naopak ti to musím pochválit. Ty jsi elegantně vyřešil několik věcí najednou. Filtrace tohoto typu je vyladěná právě na takový průtok, který ti sama dovolí. Jestli čerpadlo dává víc vody, stejně by ti ta filtrace nezvýšila účinnost. Týká se to hlavně UVlampy. Tahle integrovaná má kolem sebe docela malý prostor a voda kolem lampy jen proletí. Kdybys zvýšil průtok, snížil bys účinnost UVéčka. Někdy se dokonce dělá takzvaný bypas, aby přes lampu nešla všechna filtrovaná voda, ale jen poměrná část. Je to kvůli tomu, aby lampa měla čas zabíjet a ne jen lechtat. A ten boční přepad ti aspoň čeří a prokysličuje vodu. To je dobré hlavně v létě, když je ve vodě málo kyslíku.
Dost se divím, že se ti ty houbičky tak málo ucpávají, když nemáš žádný štěrbinový předfiltr a při takovém zarybnění.
Když to funguje, nech to makat. Měj se.
0 0
Rastik Dilinko Rastik Dilinko

Rastik Dilinko je offline (nepripojený) Rastik Dilinko

dakujem za radu, pochvala potesila idem vyvod z jazierka kusok prerobit lebo som to mal riesene len cez skimmera casto mi to vtahovalo zradlo, dorobim tam dnovu vpust este, a tu vodu planujem pustit este pred cerpadlom aspon cez biomolitan aby väcsie ciastocky pozachytaval a zbytocne to neslo do filtracie, nieco na sposob strbinoveho predfiltra akurat ze nebude tam sito ale kus molitanu ktory bude jednoduche preprat a vlozit naspät.
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Já to řeším tak, že na dobu krmení dám skimmer trochu nakřivo, aby přestal fungovat. Než jdu spát, vrátím ho do původní polohy. To už je vyžráno.
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
stefanjilly - Pro tebe mám dobrou zprávu. Jeden kamarád co má jezírko v Rakousku chová jelečka duhového (notropis chrosomus) celoročně v jezírku a kromě jednoho všichni zimu přežili. Vypadá to, že se budou i množit, uvidíme letos. Mám to z první ruky, protože spolu často komunikujeme a vidím do jeho jezírka, jak se tam prohánějí. Tak trochu jsem ho totiž naočkoval s podvodníma kamerama a on si pořídil docela kvalitní. Až to dodělá a donastaví, dám sem link. Zatím se můžeš podívat na moji novou kameru http://213.226.209.88:89/liveview.html Jméno i heslo je 1 Nutno použít internet explorer.
Tady je vzorek videa

0 0
markon heron markon heron

markon heron je offline (nepripojený) markon heron

Jelečkov dúhových mám tiež a zimu prežili v pohode v jazierku. Mať ich tak 100 kusov, to by bola paráda.
DSC_2440.jpg  
DSC_2444.jpg  
1/1
0 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

A prosím ťa kde si ich zohnal?
0 0
markon heron markon heron

markon heron je offline (nepripojený) markon heron

Sú neustále v pohybe a velmi ťažko sa fotia
DSC_2386.jpg  
DSC_2388.jpg  
DSC_2391.jpg  
1/1
0 0
markon heron markon heron

markon heron je offline (nepripojený) markon heron

Vlado.1, Na Medzinárodnej burze exotov, hydiny, králikov, holubov v Nitre.( Agrokomplex ) Koná sa to každý mesiac. Najbližšie bude 25.4. 2014. Pokiaľ viem, koná sa to aj v Topoľčanoch, ale v menšom a či by ich tam mali, to neviem. Na tú burzu pôjdem aj ja a ešte si zopár dokúpim.
0 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

A v akých cenových relaciach idú. A asi 25.4.už bolo.
0 0
markon heron markon heron

markon heron je offline (nepripojený) markon heron

Sorry, 25.5. 2014, alebo každú štvrtú nedeľu v mesiaci. Cena je 2€ / kus.
0 0
markon heron markon heron

markon heron je offline (nepripojený) markon heron

Ak sa dovtedy nič nezmení, tak v sobotu pôjdem navštíviť KOI FARM Vlčany a dokúpiť nejaké rybky a vodné rastliny. Bol tam už niekto ?
0 0
Lubosdeere Lubosdeere

Lubosdeere je offline (nepripojený) Lubosdeere

Ľuboš Benkó
Markon
Ja tam chodim pravideľne. Som spokojný.
0 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

Je to super , len keby si dal doporiadku aj webovu stranku . Poradí , vysvetlí a ešte aj v super cenach. Kup si tam krmivo - velmi dobre . A naplanuj si trochu času , lebo určite sa tam zakecáš
0 0
osky osky

osky je offline (nepripojený) osky

zasadila som do hliny na zahrade sprchovu vanicku-liatinovu,nakolko sme robili novu kupelnu .
chcela by som to ako take kvasi jazierko,skor taku clapkaren pre zabky...
premyslam vsak,ake rastliny tam mozem "zasadit",nakolko vanicka nie je velmi hlboka....uchyti sa mi tam vobec nieco?je to uplne klasicka hlaboka sprchova vanicka....
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
osky
Nějaká prustka (přeslička), skřípina, nebo nějaké minirákosy či miniorobince tam rozhodně půjdou. Lepší by ale bylo jít na to trochu velkoryseji. Jako doplnění skalky, nebo květinového záhonu to ale stačí taky.
1 0
miros15 miros15

miros15 je offline (nepripojený) miros15

Ahojte. Ma niekto skusenosti so vcelami v jazierku? Vela vciel chodi pit vodu do jazierka. V minulosti som mal karasy aj koi kapre. Mohol to byt dovod preco sa rychlo pominuli ? Vceli ktore sa dostali na hladinu a nevedeli sa oslobodit,kym podochli tak ich mohli aj zhltnut a nasledne ich vcela bodla? Neviem sa zbavit tych vciel. chcel by som znovu nasadit koi kapre.
0 0
ivanečko ivanečko

ivanečko je offline (nepripojený) ivanečko

pri jazierku mám previslú vŕbu a na jar mi ju opeľuje spústa včiel, ktoré potom všetky nájdem plávať v jazierku. Už sa to deje pravidelne 4 roky a nikdy mi žiadna ryba neuhynula. Chovám KOI, závojnatky, červené jalce, jesetery a amurov a nikdy sa im nič nestalo, aj keď som videl, ako ich zožrali .
0 0
Tomo11 Tomo11

Tomo11 je offline (nepripojený) Tomo11

Ahojte posielam pozdrav po znovunapusteni jazierka a spusteni filtracie trochu mam este problem zo strbinakom asi ho budem musiet prerobit ale zatial provizorne fungujeme
0 0
stefanjilly stefanjilly

stefanjilly je offline (nepripojený) stefanjilly

http://www.kralici.cz/ryby/alba.asp?a=166 Včera nám rozkvitlo lekno sice iba jeden kvet ale potešilo
1 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať