Zavrieť

Porady

Zahradne jazierko

azol azol

azol je offline (nepripojený) azol

hasič
Chcel by som ponuknuť svoje vedomosti. Pokial niekto si chce zriadiť zahradne jazierko velmi rád poradím bezplatne a radostou nech máme pekne okolie .
Naposledy upravil kopretinka : 23.03.15 at 08:38
Usporiadat
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

Ano klapku som si vyrabal sam len neviem či by si nemal uvažovať o večšom potrubí keď to chceš gravitačne . Myslím že taka kombinacia potrubí nebude robiť dobrotu a skimer ti nebude ťahať vodu.Večer urobím nejaký súbor fotiek klapky a hodím do placu .
0 0
Tomo11 Tomo11

Tomo11 je offline (nepripojený) Tomo11

Aha , takze radsej aj skimmer 110mm ?

Jardo: prinutil si ma uvazovat o tom predfiltru s kefami.
Mam dost velkou debnu na ten filter. Mohol by som to predelit prepazkou, do prvej polovice by som dal kefi a voda by pretekala zo spodu, cez kefi a potom cez prepazku do druhej polovice, kde by cez prepad prepadovala este na to moje sito 300mikronov.
Mohlo by to vyriesit to caste upchavanie sita ?
0 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

Ja by som si radšej urobil 110 , lebo priškrtiť môžeš vždy ale keď ti to nebude ťahať tak 50 nezvečšíš bez rozkopania a nie je to až taký finančný rozdiel keď to plánuješ tak blízko filtra. Len neviem ako ti to bude pretekať cez to sito , to sa mne osobne moc nepáči

A tuje ešte jedno vydeo klapky
Naposledy upravil vlado.1 : 13.08.13 at 19:53
0 0
Tomo11 Tomo11

Tomo11 je offline (nepripojený) Tomo11

vlado dik za to video
Prosim ta ty mas cerpadlo Jebao ? Aky je rozdiel v oznacenie ATP , AMP ??? jediny rozdiel som nasiel v cene ale preco a co dali ine neviem :/
0 0
Tomo11 Tomo11

Tomo11 je offline (nepripojený) Tomo11

Dnes som natiahol pottrubie pre skimmer a gulu. myslite ze sa t potrubie bude dat zakryt blatom ? alebo to budem muset obetonovat ?
2013-08-14 18.26.52.jpg  
2013-08-14 18.27.03.jpg  
2013-08-14 18.27.11.jpg  
2013-08-14 18.27.33.jpg  
1/1
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Tomo AMP ma plynulu regulaciu druheho sania.Na stranke vyrobcu je udana velkost necistoty 6mm.Ty nebudes potrebovat cerpadlo s dualnym sanim,kedze mas dnovu vypust a skimmer na jednom potrubi.Budes len potrebovat regulaciu aby skimmer fungoval.
Naposledy upravil nedostupny : 17.08.13 at 10:01
jebao-eco-amp-.jpg  
1 0
Tomo11 Tomo11

Tomo11 je offline (nepripojený) Tomo11

Nedostupny ďakujem za info .
Je lepšie prepojit filter-čerpadlo - bio.filter hadicou alebo pvc potrubim ?
0 0
kata1 kata1

kata1 je offline (nepripojený) kata1

Prosím vás, vedeli by ste mi odporučiť nejaký prípravok na riasy? Myslím, že mám celkom dobrú filtráciu a UV lampu + vzduchovanie, ale som si antibiotikami zabila štart. baktérie, ktoré som nanovo namnožila v jazierku, ale trvá to dlho, kým začnú nanovo pracovať na 100%. Neviem sa dočkať, kým sa mi to samo vyčistí, ale všetko, čo som si sama zistila, je na báze medi a tá zabíja aj štart. baktérie :-( . Prosím poraďte. Ďakujem.
0 0
Tomo11 Tomo11

Tomo11 je offline (nepripojený) Tomo11

Zdravím , niesom sice odborník ale po prečítaní celého fóra som zistil že vatšina ľudí chváli algae away. Ja sám som si to objednal a plánujem vyskúšať .
0 0
kata1 kata1

kata1 je offline (nepripojený) kata1

Ďakujem Tomo11. Dočítala som sa to isté, len mi jeden predajca povedal, že tou meďou možem zničiť aj bakterky. Tak teraz neviem ...
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Algae away není měďnatý přípravek, ale zinečnatý. Není tak škodlivý, ale nesmí se do vody dostat sůl. Pak se vytvoří chorid zinečnatý a může být velký průšvih. Já už algae away kupovat nebudu. Zkusím Colombo algisin. Tyhle věci ale fungují jen na vláknitou řasu. Jednobuněčná se ničí jinak. Jednorázově se dá vysrážet nějakým flokulantem. Tohle úspěšně odzkoušel třeba Vlado - http://bazeny-jazierka.sk/na-riasy/v...1l-detail.html a jeho videa jsou na straně 118.
0 0
nedostupny nedostupny

nedostupny je offline (nepripojený) nedostupny

Kata,nenapisala si o aky druh riasy ide,ci zelenu vodu,alebo vlaknitu.Ak mas zelenu vodu,UV lampa asi nebude fungovat ako ma.V boji s vlaknitou riasou mi velmi pomohla rastlina Ceratophyllum demersum-rožkatec ponorený.Zarastol 3/4 hladiny a kazdy tyzden vyhadzujem vacsie vedro rastliny na kompost.Odobera riasam ziviny.Niekolko rokov mi len zivorila,ale tento rok sa jej zazracne darilo,asi kvoli vzduchovaniu,ktore som pouzil prvy krat.
0 0
vlado.1 vlado.1

vlado.1 je offline (nepripojený) vlado.1

Kata ano použil som vločkovač aj sa voda vcelku vyčistila ale nebolo to celkom ono tak som nasadil TRIPOND Algen-Stop a davku nitrifikačných bakterii , a druha vec chce to trochu času , musíš byť trochu trpezlivá ako keď lovíš chlapa . Ak chceš niečo urýchliť v jazierku tak to naženieš nejakou chemiou a pokazíš si niečo iné . Ja mam teraz čistú vodu že vidím v hĺbke 1,5m šróbiky na dodatočnej sacej guli a to mi vôbec nebeží UV lampa - zelena voda je preč . Ale mohlo to byť aj tím velkým teplo čo bolo a boli sme s manželkou v júni na dovolenke a po návrate mi začala zelenieť voda , ale neviem či mi zať čistil čerpadlo a vpodstate filtracia bola mimo . A keď už bola ako tak čistá tak sme išli na týždeň do Tatier a po návrate to bolo ešte horšie a vyčistenie trvalo cca14-17dní . ČAS Kata a trpezlivosť.
0 0
kata1 kata1

kata1 je offline (nepripojený) kata1

Ďakujem za odpovede. Jedná sa o zelenú vodu, nie o vláknité riasy. UV lampu mám stále zapnutú a začala som ju používať vlani v septembri, podľa počtu hodín by mala byť ešte účinná (TMC Pro- Clear 55W, jazierko má cca. 20m3).
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Účinnost uvček může končit hned po první sezóně. Záleží na kvalitě samotné trubice i předřadníku. Když je dobrá filtrace a málo ryb, není uvčko ani potřeba. Ještě bys mohla vyzkoušet magnet. Sice to asi trochu přebarví některé ryby, ale na vodu má jednoznačně pozitivní účinek.
0 0
kata1 kata1

kata1 je offline (nepripojený) kata1

To ma práve trápi, že vlani som zapínala uv-čko len raz za čas, a to som videla do hlbky 2m. Teraz ho mám zapnuté stále a nič ...
0 0
markon heron markon heron

markon heron je offline (nepripojený) markon heron

Skúsil by som rozobrať uv-čko a vyčistiť sklenenú trubicu okolo uv žiarivky ( môže byť na nej nános vodného kameňa ) Tiež som to riešil a pomohlo
Naposledy upravil markon heron : 26.08.13 at 21:24 Dôvod: doplnenie textu
0 0
Jarda Slatinany Jarda Slatinany

Jarda Slatinany je offline (nepripojený) Jarda Slatinany

úplně obyčejný chlap
Bacha, je to křehký.
0 0
kata1 kata1

kata1 je offline (nepripojený) kata1

Kúpila som novú žiarivku do UV-čka, už sme ju aj vymenili. Vodný kameň na starej nebol /ani na sklenej trubici/. Tak teraz budem čakať... a dúfať ....
0 0
Tomo11 Tomo11

Tomo11 je offline (nepripojený) Tomo11

je normalne ze po prvom napusteni mi hladina klesne o par cm ? alebo mam niekde dieru ?
Dik
0 0
Načítať ďalšie

Sleduj porady, ktoré by vás mohli zaujímať